• old-new muhabbeti yaptığınız şey hugo amk gerçekten yaş ortalaması kaç oldu bu sözlükte.
    4 0 ...
  • yazmayayım diye kendimi zor tuttum ama 00:00 beklemek nedir ya ahahahahahaha. artı başlığı açan arkadaş lütfen ilk önce iğneyi kendine batırmayı deneyebilirsin. ayrıca lütfen kimse artık bu samimiyetsiz başlığa entry girmesin.çok rahatsız ise kapı orda.
    33 13 ...
  • ilk harfinden son harfine kadar şartsız koşulsuz katıldığım kampanya, tepki hareketi. eskiden içimden gelirdi sözlüğe girmek bir şeyler yazmak, iki kelam laf etmek. şimdi sözlükten içeri girer girmez kalite kendini belli ediyor, insan soğuyor ister istemez.
    ben hiç bir zaman için çok yazan bir yazar olmadım. ancak eskilerden hiç olmazsa günde 5-10 entry yazmaya çalışırdım elimden geldiğince. şimdi ayda 4-5 entry anca oluyor bazı aylar olmuyor bile.
    acilen gereken yapılmalı efendim. biz yarın bir gün gideriz belki bunlardan dolayı biz çaylak veya silik olacağız hiç sorun değil. ancak eskilerden gelen bu güzide, hoş ortama bakınca insan üzülüyor. yakında az da olsa kaliteli olan yazarlar da sözlüğü terk edecek zall. o zaman sözlüğümüzün inciden ne farkı olacak söyle lütfen. ha amacın burayı 2. inci yapmaksa aynen devam. zaten kankasınız sıkıntı olmaz sana.
    17 4 ...
  • 98 deyince aklıma hep taffarel'in kel kafası gelirken, o sene doğanların 20 yaşına geldiğini hatırlatan başlıktır.
    6 1 ...
  • Yalnız adam iyi cenabetmiş haberde diyor ki "Kafasına silah sıkmış tutukluk yapmış silah, bıçakla öldürmeye çalışmış bıçak kesmemiş daha sonra kendini aşağı atmış yine ölmemiş"

hacı valla ölmüyormuş adam en sonunda asmış kendini ilginç haber.
    4 1 ...
  • Ben seni görmeden sevdim ya söZlük kızı!!!

Merak.
    insanı nasılda kendine çeker, nasılda heyecan yaratır. Yazdıkça yazasın gelir, cevap geldikçe sevinirsin. Bi şey olacağı yok dersin ama yine beklersin. Arada açıp bakarsın yazdı mı? Beni özledi mi acaba diye. Yazım arası mesafe uzarsa endişe edersin. Ne olmuş olabilir. Kafanda kurarsın işi var dersi var gibi ama yine heyecanla beklersin.
    Yanınca o mesaj ışığı büyük bir mutlulukla açarsın. Evet o. Yazmış.
    Onun da içi gidiyor şarkısını söyler başlarsın hayallerinde yarattığın kadını izlemeye. Attığı virgülden bile anlarsın artık ne demek istediğini. Böyle böyle kapılıp gidiyor insanoğlu. Tek bir parçan bile sormuyor nereye insanoğlu nereye...
    5 1 ...
  • yazarları bu kararlarında haklı bulsamda katılmadığım kampanyadır.
    ben protesto hakkımı bu amsalak tayfaya anladıkları, istedikleri dilden konuşarak kullanıyorum. sabahtan beri bu şerefsiz sapıklara ana avrat dümdüz gidiyorum sözlükte mod olsa en az 5 kez silik yemem lazımdı ama gördüğünüz gibi hala burada yazabiliyorum. öte yandan içimden bir ses bu ettiğim küfürlerin sessiz çoğunluğun sesi olduğunu söylüyor daha çok bilenip bu ilk entry de liste halinde yazılmış şerefsiz sürüsüne ele ayağa düşürdükleri şeref, namus kavramlar üzerinden hard core dalıyorum. aslında böyle serbest yazmak ne güzelmiş lan, dur hazır boşluğu bulmuşken tekrar bi hard core dalış yapayım, tengir budun adlı yazarın liste yaptığı yazarlar hepiniz leşini toprağın bile kabul etmeyeceği aşağılık orospu çocuklarınız. zihniniz pis, fikirleriniz leş keşke ölseniz.
    11 7 ...
  • ''burayı nasılsa kimse okumuyor istediğimi yazar, istediğim hareketleri sergilerim, istediğime hakaret eder önüme gelene sataşırım'' düşüncesiyle hareket edip trolllük adı altında önüne geleni ''terörüst ve vatan hayini'' ilan ederken ona buna ''duyar kasiyür'' diyerek kankalarını toplayıp yazarlara baskı uygulamayı kendinde hak gören istatistik manyaklarını, nefret söylemini, ırkçılığı, bir şehrin kadınlarını yaftalamayı, cinsiyetçiliği, pedofiliyi, kadına yönelik şiddeti ve tecavüzü meşrulaştırmaya çalışanlardan ziyade sözlüğü fazla dikkate alan yazarlardır.

bi bakıma da haklılar zira biri sözlüğe gündemden bir şeyler taşırken diğeri bilgi içerikli entryler giriyor, bir diğeri de kendince bir şeyler katmaya çalışıyor yani hem kendi için hem de sözlüğün daha yazılabilir bir yer olması için çabalayanları var içlerinde ve haklı olarak da sözlükte yazmaya devam edebilmek için yönetimin bu duruma el atmasını istiyorlar, ha yönetim bunu ipliyor mu? hayır. onlardaki sadece bir umut.

sözlüğün sahibi çoğu zaman online ve para o kadar tatlı gelmiş ki sözlüğü umursamıyor zira benim bu yazdığımdan dahi para kazanıyor herif. sözlüğün trollü yetkili konumunda, moderatörler desen kendi şeyinin keyfindeler. ben mi umursayacağım, girer yazar, oylarsam oylayıp çıkarım, tekrar geldiğim gibi belki bir gün yine giderim. başka sosyal medya sitelerinde ''uludağ sözlük'' yazdığınızda insanlar burayı bir bok çukurundan farksız gördüklerini belirtiyorlar. trollü ve sapığı ile biliniyor. burayı neden böyle gördüklerini düşünmesi gereken ve buranın nasıl anılması gerektiğine karar verecek olan ben değilim ya da herhangi bir yazar değil sözlüğün sahibi.

ekşi sözlükte ne pislikler dönerse dönsün çoğu insan ondan başka muhteşem bir sözlük olduğunu düşünmüyor zira herifler bir şekilde, binbir türlü oyunla sözlüğü temiz tutmaya çalışıyor, medyaya bilgi dolu sözlük olarak yansıtıyorlar, trolller de yazar alımının kolaylığından dolayı burada daha kolay trolllük yapılacağını biliyorlar. orada insan gibi yazan burada troll olabiliyor veya buradaki çoğu yazar bunlardan sıkılınca oraya gidiyor ama orası da burdan pek de farklı bir yer değil sadece dışarıya yansıtmıyorlar.

hayatı dalgaya alan tipler elbetteki bu yazarları da dalgaya alır zira işleri güçleri dalga olmuş, bunlara ''işsiz'' demek işsizlere hakaret ama bu dalgaların da o yazarların pek de şeyinde olacağını sanmıyorum. ben hiçbir şey katmıyorum sözlüğe, öylesine karalıyorum. niye? çünkü sözlüğün düzelmeyeceğini biliyorum, popüler olma gibi bi amacım olmadığı için de ekşi yerine şuralarda takılıyoruz işte.
    32 5 ...
  • sebebi turklerin genetik olarak aptal olmasI degil, icinde yetisilen kulturde dusunmenin-sorgulamanin-merak etmenin ayip olmasidir.

"insanin basina ne gelirse ya meraktan ya yaraktan" veya "basimiza icat cikarma" diye laflarla kafasi calisanlarin koreltilip salak edildigi bir millet mustemleke olmaya mahkumdur.
    7 2 ...