• ahlaki değerlerden yoksun ve hastalıklı bir şekilde başarıya aç narsist bir yavşak olmanız gerek. hedefinizi ele geçirmek için her türlü manyaklığı yapabilmeniz gerekirse bu dünyadaki en rezil insan olmanız bile gerekse hedefinize koşmanız gerek. bu kadar pislik bir insan olur iseniz. başaramayacağınız şey yok.
    1 0 ...
  • Pythagoras ve Pythagoras’çı okulu felsefe tarihinde farklı bir yere koymamızın temel nedeni bir sayı metafiziği oluşturmuş olmalarıdır. Matematik düşkünüdür bu adamlar.
    Teolojik düşünceleri “ruh göçü” fikrine dayanır. Bu düşünce temelinde mısır kültürüne, hint kültürüne falan uzanıyor.
    Olayları şu; insan dünyaya geldiği zaman iyilik ve kötülük arasında bir mücadeleye girişiyor ve değerini bu şekilde belirliyor. ulaşılması gereken asıl amaç insanın bireysel ruhunun, arınıp, saf bir şekilde Evrenin, Tanrı’nın ruhuna katılması. Arınmak için de bilgi gerekiyor. Eğer ruh yeterince arınmazsa, bedenin ölümünden sonra, başka bir insan ya da hayvan bedeninde tekrar var oluyor. (Burada bedenler arası değer mahiyetine göre iyi-kötü şeklinde bir sıralama var. Mesela tekrar bir insan olarak dünyaya gelmek bir çamur zıbzıbı olarak dünyaya gelmekten iyi.)

Evrenle insan arasında bir akrabalık bağı olduğunu düşünüyorlar.

Felsefi düşünceleri ise, bu üstte bahsettiğim teolojiyi temele alıyor ve tamamen öğrenmek, bilmek, arınmak, bir votka kadar saf ve SEK olmak üzerine. Bu arınmayı gerçekleştirmek için mümkün olduğunca bilgilenmek gerektiğini düşünüyorlar. Matematik, geometri gibi alanlarda çalışmalar yapıyorlar. Değişik insanlar vesselam..
    1 0 ...
  • parayı kazan otomatik olarak peşinde biter kızlar dert etme.
    4 0 ...
  • Son zamanlarda, özellikle sözlükte imla kurallarına elimden geldiğince özen göstermeye çalışıyorum. Uzun, virgüllü cümleler kullanıyorum, aralarını "ancak, zira" gibi kelimelerle bağlıyorum.

Ama gerçek hayatta görsen beni, tam güneydoğu aksanıyla boğazdan konuşmayı da çok seviyorum. Kabul edelim, samimi. Fakat doğru değil çoğu zaman.
    6 0 ...
  • Lan şaka maka bu sözlükte oytunkaranin sol dassagi diye üyeler gecti
    Daha ne istiyon pezevenk.
    Edit:ama favorim oytunkaranin beynindeki boşluk sjbsdj
    5 1 ...
  • baş parmak ve baskın olan orta parmakla birlikte diğer yardımcı parmakların kuvveti ile iyice sıkılıp öne doğru uç veren memeyi, gırtlağa kadar sokup küçük dilinizi dile getirmek yerine bu tür antiseksi hareketler icat edip, bunu da toplumumuza kazandırmayın lütfen.

yeni gençlik sevişmeli. hatta "sevişme bakanlığı" adıyla yeni bir bakanlık kazanmalı meclisimiz.
    5 2 ...
  • akp eski milletvekili ve halihazırda akp mkyk üyesi olan orhan miroğlu'dur.

orhan miroğlu "hdp'li kardeşlerim" diyerek hdp seçmeninden oy talep etmiş, "hdp'nin 2 milyon oyuna talibiz" açıklaması yapmış.

şimdi benim anlamadığım şu,
    chp veya başka bir parti, hdp''ye oy vermiş seçmenden oy isteyince "terörle kol kola girmiş" oluyor, "terör örgütü ile birlikte hareket etmiş" oluyor.

ama akp hdp'lilerden oy isteyince "ülkenin beka sorunu var, o yüzden oy istemiş" oluyor.

yani bu ülkede her şey akp yapınca iyi, yerli ve milli.
    başkası yapınca vatan haini ve terörist.

bunu bana bir akp'li yazar arkadaş açıklayabilir mi bir zahmet?
    bakalım bunu ilk hangi akp'li yazar arkadaşımız savunacak?

harika bir ülke lan bura...!!!
    https://tr.sputniknews.co...447-orhan-miroglu-hdp-oy/
    11 4 ...
  • Açıklama vakti geldi.

Ben deli dehşet güzelim arkadaşlar. Uzun zamandır taş gibi olduğum gerçeğini gizliyordum. Zekâmla ön plana çıkma isteği daha ağır basıyordu ancak bugün içimden geldiği gibi yazacağım.

Dünyanın yedi harikasını birleştiren fiziğimin yanı sıra, bir de yüzümdeki masum ifade tüm erkekleri cezbediyor. Benim için ölüp bitiyorlar.
    Geçen baktım kapımın önünde 11 erkek leşi var. Üzüldüm mü?
    Bir nebze üzüldüm fakat yüzüm kırışabilir diye acımı kalbime gömdüm.

mü kem mel olmak nasıl bir şey an la ya maz sı nız.
    Hayata dair yürek burkan bir detay.
    11 6 ...
  • Bunu kolay kolay söylemem çünkü insan yaptıklarına pişman olmayıp, ders almalı derim hep.
    Ama şu an tam olarak böyle. Pişmanlığımı kelimelere dökemem, ne diyeceğimi bilemiyorum çünkü. Allah herkesi, iyi kullarıyla karşılaştırsın.
    15 0 ...
  • spor yaparsınız, yemek yersiniz bir şekilde halledersiniz. kafanıza takmayın boş verin. sağlıklı olun da gerisi önemli değil. ben bir ara hastalanmıştım ve 50 kilonun da altına düşmüştüm galiba. o sıra kollarım bir kadının bileklerinden bile daha inceydi. zamanla spor yapa yapa, yemek yiye yiye kilo aldım, sorunu çözdüm. şimdi devasa kollarım olmasa da, güçlü duran kollarım var. yatmadan smoothie hazırlayabilirsiniz. yüksek kalorili olur. sıvı olduğu için midenizde daha az yer kaplar, 3-4 tane de öğün sığdırırsanız güne, tamamdır. hepsi hallolur. sıkmayın canınızı.
    8 0 ...