• hayırlı ateşkesler...

sevgili ak partili kardeşlerim, biliyorum hepiniz abd ile yaptığımız ateşkes antlaşmasını analiz ettiniz, zira hepiniz süper analiz yeteneklerine sahipsiniz.

ben de şimdi antlaşma metnini inceliyordum.
    6. maddede kafama bir şey takıldı. sizin gibi müthiş strateji ve analiz yeteneği olan uzmanlara danışmak istedim.

ateşkes sözleşmesinin 6. maddesini şuraya bırakıyorum sevgili ak partili kardeşlerim.
    abd türkiye ateşkes antlaşması 6 ncı madde

şimdi burada bahsi geçen "yalnızca terör unsurları" demek ne demek sevgili ak partili kardeşlerim?

hem türkiye, hem abd'nin ortaklaşa terörist kabul ettikleri unsurlar demek değil mi?

bu durumda hem abd'nin, hem türkiye'nin ortak olarak terör örgütü kabul ettiği tek bir unsur var; ışid.
    zira abd ypg'yi terör örgütü olarak kabul etmiyor, bilakis müttefik olarak, hatta kendisinin suriye'deki kara gücü olarak görüyor.

bu şu demek oluyor sanırım; "bundan sonra sadece ışid ile mücadele edilecek". yani ypg ile mücadele etmek, operasyon yapmak yok.

zafer kazandık mı şimdi?

siz her şeyin en iyisini bilirsiniz. ben 6. maddeyi yanlış okumuş olabilirim, gözlerim bozuk olabilir. orada sadece sizin gördüğünüz ama bizim göremediğimiz ibareler de olabilir.
    bilemiyorum yani.
    ben gördüğümü yorumladım sadece, siz nasıl diyorsanız öyle olsun sevgili ak partili kardeşlerim...
    19 7 ...
  • Hoşlanmıyor olabilir.
    Abdest alıyor olabilir.
    Tırnak yapısı uygun değildir.
    Alerjisi olabilir.
    4 1 ...
  • Afedersiniz ama bu gün cinsellik ile ilgili açtığı başlıklar patlama yaptı. Hayır asıl anlamadığım olay şu. Maden ilişkiye giriyor ne bu açlık daha. Şuna birisi sıcak su döksün. Azmış bir yazar.
    17 0 ...
  • Birileri hala terör örgütü ile anlaşmadan bahsediyor anlaşmada siktirolun gidin size şu kadar muhlet veriyoruz denmez ama kendini böyle diyerek teselli etmeleri normal.
    Bunu yazan kesin ya mal yada mal.
    6 2 ...
  • lc waikiki

961.
  • burası ''Nereden'' daha ucuz diye aralarda düşünmüyor değilim. fiyatları en az türevi 4-5 tekstil firması ile aynı. Diğeri 110 sa bunlarda 100 lira. 10 lirayla kimse zengin de olmaz fakirde.

bu belirgin 4-5 firmayı çıkınca geri kalanında zaten oralarda 100 olan 300 e 400 e çıkıyor. yani orta sınıf giyim diye bir şey de yok şu an. ya zenginsindir pahalı olanı alırsın ya da lc ve türevlerini ki aralarında boşa ekonomi sınıfı yapmayın. 50 yerine 60 a alınca pek bir şey değişmiyor.

özetle ucuz değildir.
    7 4 ...
  • rock star

30.
  • hepimizin kanı kanıyor, ateş gibi rock grubu kuruyoruz. Bir gün arkadaşın biri bir film buldum izleyelim dedi,hiç yapmadığımız bir şey grupça bu film açtık. Film resmen bizim için çekilmiş ve bir grupta çalmış bir çok kişi de eminim bu durumlardan geçmiştir. Gerisi spoiler...

Chris (Mark Wahlberg) vokal, Emily (Jennifer Aniston) kız arkadaşı birbirlerini deli gibi severler. Bir gün grubu Chris'i gruptan atar. Şans eseri Chris de taptığı müzik grubu steel dragon'a aynı vokal satışı ile transfer olur, ilahi adalet! Klasik grup içi kavgalar, ünlü ve yıldız olmanın getirdiği baş dönmesi ile Chris ve Emily ayrılır. Chris sex, alkol ve konserlerin etkisinden gerçekte neler hissettiğini unutur ta ki bir gün Emily onu ziyaret edene kadar. Onu görünce Bütün bu şan şöhret, para pulun bir anlamı olmadığı yüzüne tokat gibi çarpar. Kendine geldiği zaman da, çok kadın hiç kadındır, yalnızlıktır sonu mottosunu iyice öğrenir ve grubu birden bırakıp gider.

Filmde olaylar, işleyiş, müzikler oyuncular enfes,her şey çok iyi. Bunu izledikten sonra tabi hepimiz film sonunda dumur olduk, kafalarda -ulan çok iyi be! yankıları yükseldi. filmden gerçekten de kendimizden bir şeyler büyük parçalar bulmuştuk. Bu filmin bende yeri apayrıdır.
    Velhasılıkelam kıyıda köşede kalmış olsa da şiddetle tavsiye edilir. Ve o efsane şarkısı...

https://youtu.be/Ge9v4DMBBHQ

We all die youg. (Hepimiz genç ölürüz)
    6 0 ...
  • Seni tanımaya çalışmaması ve saygı göstermemesi.

Ben kendi içinde düzeni olan dağınık insanlardan biriyim. Yatağın ya da koltuğun arkasına düşen şeyleri kaldırmıyor olma sebebim, onun orada olduğunu bilmem. Makasın nerede olduğunu artık biliyorum. Koltuğun arkasında. Ya da masamın üzerine koyduğum boya kalemlerinin öyle durma sebebi yarın resim yapacak olmam. Sonrasına hazırlık bunlar aslında. Çünkü ender konularda sabırsız biriyim. Bir şey yapmak istediğim zaman koyduğum yerde eşyalarımı bulamazsam ve zaman kaybedersem deliririm.

He işte gelip topluyor mesela. Şikâyet ederek. Kendine ait bir düzen geliştirip ona uygun davranmaya başlıyor. Tanımaya, anlamaya ve saygı göstermeye çabalamıyor. Olacak şey değil. Kötü.
    7 0 ...
  • bu filmi daha önce gördük mü?
    gördük.
    pkk ile müzakere edilen o dönemde, pkk'lılara operasyon yapılmayacak diye valilere talimat veriyordu biri.
    kimdi o?

hah işte o süreçte pkk şehirlere yığınaklar yaptı, hendekler kazdı.

yapılan bu hatayı telafi etmek için, şehirlerden pkk'yı çıkarmak için yaptığımız operasyonlarda onlarca şehit verdik.
    çok pahalıya maloldu bize...

şimdi terör örgütü ile yeniden ateşkes yapıldı.

120 saat süre verilmiş, 20 saati bitti bile.
    ypg'nin çekildiğine dair bir haber var mı? bir hareket var mı?

tel abyad'ı, rasulayn'ı ve terör örgütü kontrolündeki 59 köyü ele geçirmişsin, hendeklere, tünellere girmişsin, terör örgütünü 4 parçaya bölmüş yumruğunu indirmişsin...
    şimdi terör örgütüne 120 saat süre verip ateşkes yapıyorsun. teröristlere adeta hayat öpücüğü veriyorsun.

ya bu 120 saatin sonunda terör örgütü çekilmezse?

bunun sorumlusu kim olacak?

ama o zaman da "kandırıldık" dersiniz, "ey amerikaaaa" dersiniz, "beka" dersiniz...

sizde laf bitmez, bahane bitmez...
    16 4 ...
  • bütün ülke barış pınarı, geri vites , trump gibi mevzulara odaklanmışken sevimli bebek örümceklerin nasıl dünyaya geldiği ile ilgilenen twitter hesabıdır.
    https://twitter.com/uluda...tatus/1185124606950162432

mahalle yanarken orospu saçını taramaya devam ediyor.
    8 0 ...
  • Gözümden düştü. Cumhurbaşkanlığına falan aday olursa oy vermem. iki taraflı oynuyor. Çok yanar döner. Desteklediğime asla pişman değilim ama bir daha desteklemem. Samimi gelmemeye başladı.
    5 1 ...