• 5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 216
  (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  (2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  (3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  9 1 ...
 • Olm önce sen kendi entrylerine bak; üye olduğun andan beri herkese salya sümük saldırıyorsun sıktın ama artık. Tamam belli bir sert doz gerekiyor bu sözlükte ama önüne gelenle çamaşırcı karılar gibi çen çen çen atışan tipler de insanı rahatsız ediyor ya.

  Sözlükte yer verilmemesi gereken tiptir.
  5 0 ...
 • Nedense ikinci defa açmış bu troll bu başlığı o zaman bi daha yazalım biz de. Anlaşılan on kez okuyunca anlayabilenlerden.

  ee ne var bunda? burada serseri "beğenilmeyen ahmak kişi" anlamında değil çakma jeffrey .

  bak bakalım neymiş:
  "belli bir hedefi olmayan, belli bir hedefe atılmamış olan, amaçsız"
  kaynak: tdk
  yani demiş ki: boşa vakit geçirmişler, öylesine yaşayıp gitmişler.

  buradan ekmek çıkmaz sana troll. cin olmadan kapı bile çarpmaya kalkmayın onu dahi beceremiyorsunuz.
  10 5 ...
 • OHA, tesadüfe bak. tamı tamına aynı kareyi 1960'ın los angeles'ında da çekmişler.
  1960 lı yıllarda afganistan sokakları
  1960 lı yıllarda afganistan sokakları

  edit: oha, ibiş fotoğrafı değiştirdi. yalnız galiba onda da sıştı.
  1960 lı yıllarda afganistan sokakları
  16 1 ...
 • ilkel yollarla anlaşmaya çalışan ve başarılı olan bu kitle,
  hüloğ sapiens soyundan gelmektedir. homo sapiens in aksine Yeryüzünün fethinin yarattığı denge kaybı, ekolojik felaketler ve yaşamın git gide karmaşıklaşması gibi sorunlarla ilgilenmez. hüloğ sapiens in ilk ekspresyonist davranışı doğaya karşı hülooooooğğ şeklinde olmuştur.
  6 0 ...
 • yandaş ve candaş akp' li nevzat çiçek' in sorduğu soru. dün gece fatih camii' nde çekilmiş resimleri paylaşmış.
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  https://twitter.com/nevza...status/976942490786951168

  ve şu tweet' i atmış:" Kandil Gecesinin bu saatinde Fatih Cami
  Geçmiş yıllardaki kandillerde bu saatlerde burası kalabalık olur bu saatlerde Tesbih Namazı kılınırdı...Toplum mu dinden uzaklaşıyor yoksa... " nevzatçığım siz bu kafayla böyle giderseniz, daha böyle çok ağlarsınız.

  neden hayret ediyorlar anlamadım. deve sidiğinden tut, yanmaz kefene, üç kaatçı müteahhidin konut satması için fetva vermekten tut, çiftlik banka, yataktan yorgandan cinsellik ve zina çıkaranından tut, ketçaptan tahrik olana, elinde silahla, uçakla, tankla, canlı bombayla insanlarımızı katladenlerden tut 6 yaşında ki çocuklarımıza nikah kıyılabilire. bunlara göz yumarsan, bunları yolda sokakta, minberde, devlette hazineden ihya edersen daha böyle çok cami göreceksiniz.

  not: din adına her pisliği yapanlar, din sahibi değil dinin düşmanıdır. bunlar varken islam' ın düşmana ihtiyacı yoktur. bunlar yeter.
  13 2 ...
 • "zaten telefonu 20 ay taksitle alıyorum, gerekirse 40 ay bir telefon için çalışırım" diyen ameleler oldukça daha çok fırlayacak kurdur.

  Tabi aynı amele bir avrupa ülkesinde o telefonun asgari ücretin 4'te 1'i fiyatına olduğunu, insanların onu tek maaşla alabildiğini bilmez. O küçük ızdırap dünyasında telefonuyla mutludur.
  5 0 ...
 • fetullah gülen alçağının ve alçak örgütünün,
  alçaklıkta ulaştığı seviyenin belgesi olan teknolojik destekli soru hırsızlığıdır.

  bu hırsızlığı nasıl yapmışlar, soruları nasıl çalmışlar ?
  aynen şöyle çalmışlar: sahibi oldukları etlik' teki " benim memurum işini bilir " turgut özal üniversitesinden, Ankara Bilkent’teki ÖSYM’nin soru hazırlama odasına gizli elektronik bir hat çekmişler.
  Böylece sınav soruları hazırlandığı anda FETÖ’ye ait bu üniversitedeki bilgisayarlara aktarmışlar.

  http://www.diken.com.tr/o...hirsizlik-hatti-cekilmis/
  not: ve kimsenin bundan haberi olmamış. yersen durum bu. dur ya. bi aklımı şeyedip geleyim. devam ederim.
  8 0 ...
 • Zamansız ölümün zaten zor olduğunu biliyoruz. Birde iftira gibi hem kendisini hemde ailesini lekeleyecek şekilde olması ölmektende beter babasının. Cenazeme kimse gelmedi ölümü beddualar ahlar ile kaldırdım sözleri beni çok etkiledi. Olayların ölümlerde bitmediğinin göstergesi olmuş oluyor.

  Şimdi önce devlet sonra millet olarak o iftiracı o.... Ç... Gereken cezası verilmelidir.

  Ayrıca kadının beyanı esastır ilkesidir değiştirilmeli. Bir bağırırsam seni mahvederim olgusu yanlış. Her bağıran kadın ne yazıkki gerektiği için bağırmıyor.
  11 0 ...
 • Şu baslıkta müslümanları riyakarlıkla suçlayan adamın profiline giriyorsun , son 20 entrysinin hiç birinde kendi dedikleriyle alakalı bir şey yazmamış , ne üzücü ki sadece islami başlıklara kendisini rahatlatmak için bir şeyler karalayıp durmuş.

  Ama unuttuğun şey güzel kardesim,
  (bkz: güneş balcıkla sıvanmaz) ve ister ağla , ister haykır , hepimiz ölücez ve ona gidicez.
  4 4 ...