• ilişkinin en tatlı evresidir. meraklar, ilgi alanlarının cezbedici ortaklığı, gizemdeki o heyecan...

sırf bu sebepten flört dönemini aşınca ilişkilerimi bitirip devamını yaşamak istemiyorum.

- liliith ne oldu arayıp sormuyorsun?
    + flört dönemi bitti.
    - yani?
    + ben bir ilişkiye hazır değilim, flörte kadar hazırlandım.
    9 0 ...
  • Tbmm bu konuda haklı. Lüzumsuz muhalefete gerek yok.

Sinema dağıtıcıları-yayıncıları ile sinemayı yapanlar arasındaki muhabbeti hepiniz duymuşsunuzdur. Kısaca özet geçmek gerekirse hemen hemen yarı yarıya ortak oluyor bunlar. Sonra film vizyona giriyor, bilet sayısına ve fiyatına göre kâr bölüşülüyor.
    Işte bu noktada cinemaximum çakallık yapıyor ve bilet fiyatını ucuz göstermek için bilet-mısır paketleri oluşturuyor. Böylece normalde neredeyse beleşe ürettiği mısıra 12 tl fiyat bicerken, bileti 8 tl olarak gösteriyor. Sinemayı yapan kişileri bir nevi dolandırıyor.

Bu yasa tasarısı da onun önüne geçmeyi amaçlıyor.

Ek: fırsat sitelerinde vesaire yapılan kampanyalarda da siz filmi izleseniz dahi bilet yerine geçmediği için yine aynı dolandırıcılık söz konusu imiş. Ona da el atabilirler, bilemiyorum.
    Ve hayır, bilet fiyatları ucuzlamayacak. Eğer kampanyasız bilet alıyorsanız aynı paraya almaya devam edeceksiniz. Sadece kampanya adı altında zorla mısır satamayacaklar.
    9 0 ...
  • - niyazi dediğim gibi ilerisi için umutluyum..
    +ohşk
    - ne oldu niyazi??
    + meni. şey..evet.
    - meni mi ne diyorsun sen ya?
    + ya Azerice konuşuyorum. meni bağışlayabilirsen mi ay balam.
    5 0 ...
  • samimiyet ve umuttur. malesef her şeyden önce bir insan da bulunması olmazsa olmaz olan özellikler, dini islam olan ülkemizde günden güne azalıyor. bir müslüman samimi olup ve umutsuzluk şeytandan geldiği için umutsuz olmamalı denilmesine rağmen, gelin görün ne yazık ki tam tersi oluyor. samimiyetsiz bir topluma, gençlerde ki ümitsiz ve melankolik bir çığlığa sürükleniyoruz sanki. sosyal medyanın yanlış kullanımı bunun en büyük destekçisi bence. karamsar tablo çizmeyi sevmem iyi şeyler de var her yerde olduğu gibi. ama azalan şeyler kısmında iyi olan şeylerin de çoğunlukta oluşu yalanlanamaz bir gerçek.
    8 0 ...
  • “Kavak yelleri oc’nin uyarlaması mıydı? Yok be o medcezirdi. Çağataycım oynamıştı ryan’ı. Ee kavak yelleri neyin uyarlamasıydı lan o zaman? Efe ile aslı’nın sevgili olacağını biliyordum hani. Off hay ben senin darked. iyice unutkan oldun. Zaten sabahki alzheimer testini de çözemedin. Boku yedin kızım...”

Sabahki alzheimer testi;
    duştayken düşünülenler

Hala bulamadım. inatla bakmıyorum.
    8 0 ...
  • Umarım ellerindeki belge yüzünden babalarından bol biipli iltifatlar almayacak olan yazarlardır.

Oysa bilmiyorlar biricik evlatlarının fizik yerine uludağ sözlük'te sözlük kızının fiziği üzerinde master degree yaptıklarını...
    15 0 ...
  • Hani artık klişe olacak belki "zamanında bu tarzın değerini bilemediler" demek ama gerçekten de değeri bilinmedi yani, itiraf edeyim o değer bilmezlerden biri de bendim. En çok da bu şarkısına gıcık olur, her çıktığında kanal değiştirirdim. Şimdi ise Kibir, Kim Bilebilir Aşkı, Hayrola, Yola Devam, Kelepçe vs. hepsi playlistimin vazgeçilmezi. Özür dileriz seni bu yola ittiğimiz için Hande, inan seni hiç suçlamıyorum.
    1 0 ...
  • "Sen kendini kandır dümenci ibne."
    -heijan kant

Doğrusunu bildiğim şeyin yalanıyla beni uyutabileceğini sananlara söylemek istediğim söz. Tüm yalancı ibnelere.
    5 0 ...
  • bir buçuk ay oldu prozac adlı seretonin salgılatan ilacı bırakalı.
    saçma sapan gereksiz alış veriş yapmayalı bir ay oldu.

şuan ki duygu durumum: endişe duyuyorum, sahneye çıkmak istemiyorum, zorlanıyorum bu duyguları daha önce de yaşadım ve kurtulmak için meslek dahi değiştirmiştim.

şu gerçek bu endişeli durumlarda çok paralar biriktirdim, prozac kullanmaya başladığımda biriktirmeyi bırak eritmeye bile başlamıştım.

şunu söyleyeyim biraz zor oluyor kabuğuna çekilmek kendin olamamak, espri yapamamak, bıkmışcasına yaşamak, ama yaşanıyor sadece kendini yeyip bitiriyorsun ama hayatın monoton da olsa boş da olsa insanların ilgisini çekemesen de başrol olamasan da yaşanıyor ot gibi yaşamak belki daha da pasif heyecansız şikayet dolu utangaç haller...

ankarada ki juri üyelerinin önünde performans sergilerken bu adı geçen ilacı kullanıyordum evet bana çok şey kattığı aşikar fakat şimdi bir ikilemdeyim para mı seratonin hormonu mu? her ikisi de diyorum ve hemde başaramayacağım diye korkuyorum üzülüyorum.
    4 0 ...
  • Her şeyi acıyla öğrendiyseniz mutluluktan da içiniz sızlar.

Kitaptan bir söz. Çok güzel tespit.
    9 0 ...