• ekonomi batıyor. batı ülkeleri kredi vermek için şart koşuyorlar.
    anlicanız akp veya iyi parti, hatta chp gelse bile para bulmak için yumşatılmış çözüm sürecine girecektir.

ekonovich dediydi dersiniz
    5 1 ...
  • Ülkeyi her açıdan kötü yönettiği için diye cevaplayabileceğimiz soru.

Evet her açıdan kötü yönetiliyor ülkemiz.
    Hangi birini sayalım.

Eğitim berbat, adalet laçka.
    Fetö ile mücadele yapılmıyor yapılmadığı gibi fetöcüler spk gibi kurumların başına atanarak ödüllendiriliyor.

Ama halkı en çok ilgilendiren şey ekonomi.
    Ekonomi berbat halde.

2002 yılı dolar kuru: 1.5 tl.
    2018 yılı dolar kuru: 4.02 tl.
    ------
    2002 yılı dış borç: 130 milyar dolar.
    2018 yılı dış borç: 450 milyar dolar.
    -------
    2002 yılı 1 kg dana kıyma: 2.85 dolar.
    2018 yılı 1 kg dana kıyma: 11.9 dolar.
    -------
    2002 yılı 1 kwh elektrik fiyatı: 0.076 dolar.
    2018 yılı 1 kwh elektrik fiyatı: 0.112 dolar.
    ----------
    2002 yılı icra dosyası sayısı: 6 milyon 150 bin.
    2018 yılı icra dosyası sayısı: 16 milyon 634 bin.
    ----------
    2002 yılı tarım ürünleri ithalatı: 4 milyar 300 milyon dolar.
    2018 yılı tarım ürünleri ithalatı: 17 milyar 680 milyon dolar.

Evet bu somut şeyler gözümüzün önünde dururken akp ye neden oy verelim ki?
    12 4 ...
  • tüm zamanların en iyi sporcusu muhammed ali’dir. sporcu kişiliğinin yanında inandığı değerler uğruna yaşayışı ve değerlerini ringde olduğu gibi korkusuzca savunuşu örnek teşkil edicidir.
    12 0 ...
  • açıklama ihtiyacı ve öğrenme arzusudur. insanın kendine ve içinde bulunduğu evrene dair duyduğu güçlü açıklama ihtiyacı; davranışının arkasında yatan mekanizmaları öğrenmek istemesi, içinde bulunduğu dünyayı anlamlandırma çabası diğer birçok idealin üstündedir. en sonunda ulaşacağı hakikat; sevgi, onur, ahlak gibi daha gündelik kavramları içerse bile bunlara ulaşmak için tutunabileceği yegane özelliği anlamlandırma ihtiyacı olacaktır.
    10 4 ...
  • açık oylayınca yürümüş mü olunuyor ? ben hep açık oyluyorum o zaman sözlükte takip ettiğim kadın erkek herkese yürüyorum sanırım. iyi yürüyüşler...spor iyidir...
    13 0 ...
  • zekasız bazı tiplere göre zamanının chp si imiş. şimdi dizi üzerinden bir kıyaslama yapmayalım zaten bahsi geçen elemanın sonu başka türlüydü ama bunları gaza getirmek için böyle yapmışlar.

kurulu düzeni değiştirmeye çalışan, türlü türlü yalanlar söyleyen, hırsızlık yapan, iftira atan, kendi milletini öldürecek kadar gözü dönmüş, mevcut sistemden hoşnut olmayıp kendi düzenini getirmeye çalışan bu tip şimdiki chp liderine mi benziyor yoksa akla hemen başka birisi mi geliyor. boşuna zekasız demiyoruz yalakalık yapacaksan bile az zekan olacak işte. o kadar ahlaksızlar ki yatarken de aynılar sabah yataktan kalkıyorlar görülebildiği üzere hala aynılar.
    13 5 ...
  • 16 yıldır iktidardalar, nasıl bir koyduğumun oyunuysa bitiremediler hala.

bir de büyük resim var ki o mevzuya hiç girmiyorum zaten.
    7 1 ...
  • çünkü eğitim sistemimiz hazır bilgiyi ezberletme üzerine programlanmış. Asıl doğru olan bilgiyi kendimizin, başka bir aklın kılavuzluğuna başvurmadan keşfetmemizdir. öğretilen, sayfalaraca kelime yığını değil, kendi aklımız dahilinde öğrenme ,öğretileni doğru algılama ve mantığını otutturmak olmalı. bizde ki eğitim cehalete sürüklediği için sanat, bilim, felsefe alanında asla ilerleyemiyor, ilerlemeye çabalayanların önüne taş koyuyor ve gelişemiyoruz.
    8 0 ...
  • hislibiri

248.
  • (bkz: #39275507)

--spoiler--

tam gammazlanacak başlık.

1-) kıskandığımdan.
    2-) fazla subjektif başlık olmasından.

sen mi silersin ben mi sildireyim *

--spoiler--

en temel format kurallarından biri: başlık diye tanım yapılmaz. bakılırsa gammaz butonunda 'entry başlığın sözlükteki durumu ile ilgili' diye bir şikayet bölümü var.

sen mi silersin ben mi sildireyim.

t: gammazlığı hayırlı olsun yazarı.
    7 1 ...
  • interaktif sözlük olan uludağ sözlüğün genellikle çiğnenen ama uyulması gereken kurallarıdır.

sözlük kurallarını açıklarken tanım yapmamak çok ironik ve ilginç olmuş...

edit : modluk istemek adetten ellam. ben de modluk istiyorum. amin.
    5 0 ...