• bir ayıplarını yakalamış gibi başlık açmışsınız, ne yaptılar ula diye geldik.

yaşlı olm, dünya güzeli olsa ne olacak o yaştan sonra?
    3 0 ...
  • zübüğün biri bu şehrin ağzına sıçtı yamulttu maymun götüne çevirdiler. her yer görgüsüzce betona boğuldu. acayip çılgın vahşi bir rantla yağmalandı. bir çete her tarafı talan etti acayip zenginleşti. adım atacak yer kalmadı ne yeşil alan ne deprem alanı. sanki bunları kendileri yapmamış gibi birde atarlanmalar tiyatrolarla bir de hala biz düzeltiriz demiyorlar mı? lan siktir olun gidin yeter siz kim düzeltmek kim. zübük ehli hala mışıl mışıl uyumakta.
    5 0 ...
  • tiamat

928.
  • beyni bunu çoktan terk etmiş, uzaktan bakıp gülüyor hatta.

gelmiş şimdi de golan tepeleri diye ağlıyor.
    reisi golan tepeleri dedi ya.

ulan siz madem suriye'nin toprak bütünlüğüne bu kadar saygılıydınız, suriye'yi neden karıştırdınız.
    gerçi karıştırmayı da beceremediniz.

5 milyon suriyeliyi bize iteledi esed piçi, şimdi de geri kabul etmiyor.

şimdi kalkmış bu zihniyet suriye'nin toprağı diye golan tepelerini savunuyor.

ulan salaklar.
    dünyada bizden başka salak yok mu? hani bir tane islam ülkesi var mı israil'e tepki gösteren. sana noluyor?

bak dün bir golan tepeleri dalgasına dolar 30 kuruş arttı.

doların 1 kuruş artması türkiye ekonomisinin 4 milyon lira kaybetmesi demektir.

yani dün sizin ibişliğiniz sayesinde türkiye ekonomisine giren parayı varın siz hesaplayın.

senin gibileri mavi marmaraya bindirip kanını sattılar, haberin yok. allah akıl fikir versin. (nasıl verecekse)
    12 4 ...
  • bağzı kayınpederlerin yapması gereken ibadettir.

damadınıza güvenirsiniz, onu adam zannedersiniz, adam yerine koyarsınız o dümbüğü, bütün işlerin başına geçirirsiniz, banka hesaplarını, mal varlığını emanet edersiniz, ama o dümbük damat çıkar dümbük dümbük konuşur ağzını yüzünü siktiğimin sizin kazandığınız malvarlığını 2 dakikada eritir.

hal böyleyken yapılması gereken tek şey, o damadı tanrılara kurban edip işlerin yoluna girmesini sağlamaktır.

bu yüzden en yakın tarih 1 ay sonraki berat kandili bence.

böyle dümbük, böyle kapçık ağızlı, böyle gevşek, böyle yavşak damadı olanlar varsa berat kandilinde kurban etsinler...
    14 0 ...
  • Öyle bir şeyim yok. Markete girip de elim boş çıktığım zamanlar olmuyor değil. işsizlik bende fasfakir psikolojisi oluşturdu. Dün annem ve ablamla bir kafede oturuyoruz, zorla çay içirdiler bana. Ben ki dışarda çay içmeyi müsriflik bilirim, abartma bu kadar deyip o çayı içirdiler ne yapıp yapıp.
    4 0 ...
  • demokrasi

1021.
  • saçma sapan bir yunan adeti.
    Çok fazla zayıf yönü var. istismara müsait bir yönetim. Anarşi bile daha mantıklı.
    1 0 ...
  • ''hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. o satıh bütün vatandır.''

askeri literatüre girer. aynı zamanda coğrafi konumumuz göz önüne alındığında ''türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'' sözünü destekler. günümüz siyasileri beka beka diye ağlarken bu bahsettikleri bekanın sadece kendi bekaları olduğunu bilin.

çok büyük, riskli ve bir o kadar da iyi hesaplanmış dahiyene bir keşiftir.

bu arada başlığa şöyle bir göz attım, cehaletiniz midemi bulandırdı.
    2 0 ...
  • 3 saat bilgisayar oynadım, pizza ve sufle söyledim, sonra tekrar bilgisayar oynadım, sinirlerim gerildi ard arda oyun kaybettim. Üzerimde anlamsız bir gerginlik var. Haftasonu yine tekim evde. Yatağa geçtim bu sefer oradan poker oynadım bir de orada kaybettim. Saatlerdir göksel dinliyorum, ekşideki videosundan sonra açtım kendi kendine çalmaya devam etti hala dinliyorum. Bazı sözleri saçma gelse de sesini beğenirim. Hâlâ uykum yok beynim patatese döndü aşırı gerginim yine anksiyete durumu sanırım. Netflix'ten birkaç bölüm şu yeni çıkan love death robots izlerim belki. Bilemiyorum sevmedim o diziyi. Göksel yüzünden iyice melankoliye sardım. Bu aralar elektronik müzikten sıkıldığımı farkettim. Çok fazla Muse dinledim son günlerde. Sözlük kafayı yemek üzereyim. Bu arada en sevdiğim göksel şarkısı aşkın yalanmış. Sonra da Bursa'nın ufak tefek taşları gelir. Göksel'in sesi gerçekten çok iyi. Özür dilerim her şey için. Formatın da içine ettik. Bu sözlük bunu hakediyor ama.
    2 2 ...
  • ennane

1.
  • ennane: Çok inleyen ve çok şikayetçi olan kadın demektir.

azıcık güler yüz gösterdiğinde sevdiğinde şımarttığında içini döktüğünde adam yerine koyduğunda hemen zeytin yağı oluveren kadın tipidir.

ağırlık falan yoktur bunlarda anında eleştirir küçümser şikayet eder mızmızlanır ne dilinde takdir teşekkür vardır nede beyninde şükran duygusu.

daha da ilerisi bu durumun olması gerektiğini düşünüyorlar çünkü çevredeki herkes böyle bu maharetmiş gibi lanse ediliyor toplanıyorlar o meşhur 'gün'lerde kocalarını eleştiriyorlar kötülüyorlar.

beyni bağırsakları nerede duygu düşünce sinir hücresi varsa hepsi kısa devre yapmış yanmış.

çalışacak kardeşim kadın mutlaka çalışacak erkeğin çalışmasından da önemli. atalarımız sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin kimin için demişler işte böyle manyaklar için.

kadın dediğin daima kocasına saygılı olacak saygı bütün ilişkilerde var olmalı insan hayvan ilişkisinde bile.

kadın kadın olmalı aksi takdirde tüm toplumsal baskıyı göze alıp evlenmemek en doğrusu evlilik dışı ilişkiler daha sağlıklı gibi duruyor.

insanlık bunca yol kat etmişken hala evlilik kurumunu savunmak akıl işi değil ki zaten fiili olarak büyük oranda çökmüş bir yapıdan bahsediyoruz. boşanma oranları ortada.
    0 0 ...
  • hiçliğin ortasında bir ada devletisin,
    dünya gündemine yıldızlar kadar uzak olan Avustralya'ya bile alabildiğine uzaksın,
    ne güzel, ulusal büyücün falan var, hobbit evlerinle mutlusun..
    ama bir biçimde 100 yıl içerisinde iki kere türkler'le sorun yaşamayı başarabiliyorsun..

ya gerçekten sıkıcı bir ülke gündemleri var, ya da hatayı kendilerinde aramalılar..
    6 2 ...