• bunlardan daha şerefsizleri varsa o da maskeyi çenesine takan şerefsizlerdir.
    7 2 ...
  • "bu ne bilmiyom ama kolonide 7 milyar karınca var illa birileri bir şey yabar taşıyayım ben bunu" diyerek giriştiği eylemdir. bazen gereksiz şeyler taşırken görüyorum. lan diyorum yazık kaç metre taşıyacak bunu boşuna alayım ağzından ama vermiyorlar sıkı sıkı tutuyorlar. karınca kararınca diye boşuna dememişler.
    7 0 ...
  • sevginin gelmiş geçmiş en iyi tanımını yapan yazar:

"bakın, dostu hapse atılan bir adamdan söz ettiler bana, adam her akşam evinde yerde yatıyormuş, sevdiği kişiden esirgenen bir rahatlıktan yararlanmamak için. kim, aziz bayım, kim yatar yerde bizim için?"
    _düşüş
    8 0 ...
  • cas bunları siktir etmekten bıktı bunlar gitmekten bıkmadı.

millet işi gücü bırakıyor bu hamsi kadar beyni olan tiplerle uğraşıyor. yazık. sen düşük maaş gösterip el altından para verince anca buradakileri kandırırsın.

senin aldığın devlet desteğini görüyor dışarıdaki adam işte.
    3 0 ...
  • sözlükteki kızlar boy boy
    güzellerini sevelim oy oy
    ey güzel bu entryme bir artı koy
    beyaz eşekli prensiniz yanlız kovboy

çok konuşarak uzamış dilleri
    fırıncı küreği gibi elleri
    hamurişi yemekten kalın olsa da belleri
    aslında iyidir belki özleri
    kim sevmez bu dilberleri

ey dillere destan sözlük kızı
    dm me karşılık vermezsin
    bir de kimse bana özelden yürümüyor dersin
    oturup anca ekmek arası peripella yersin
    biz ne yapalım ey sözlük kızı ....
    2 0 ...
  • ben sende ilk, sen bende.. haziran günü ayni durakta denk gelmistik.. sen bana bakmistin, ben sana.. sonra hep ayni durakta ayni saatte denk gelir olmustuk.. ben sana hic gizlemeden bakardim.. sen bana gizli gizli.. hos ben hissederdim baktigini, sende bunu bilirdin.. agustostu aniden dönüp ne var dedin.. utandim.. farkettin.. yüzümü cevirdim, yüzünü cevirdin.. cumartesiydi, pazardi sonra.. okul falan yoktu... ama ya sen gelirsin diye ayni saatte ayni treni bekledim.. ben vardim ama sen yoktun.. pazartesiydi.. yoktun.. sali? yoktun.. yok oldun.. 62 gün yok oldun.. babam israrla sigara almaya gitmemi istemisti.. en ergen kavgami edip msn de yazmayan hatuna titresim atarken, zoraki yola düsmüstüm.. evin önüne ciktim.. iki adim önümde bi kadin yürüyordu.. kar yagiyordu bilirsin sen.. kaydin düstün.. kayip düsen herhangi birine yardima kostum.. bilirsin sen ayak bilegin burkulmustu iki ay bastonla gezdin.. ben senin ilk elini yerden kaldirmak icin tuttum.. sonra 4 yil birakmadim.. üstünden 14 yil gecti.. hala birakmadim.. hala her alkollu geceye senle yatiyor, senle uyaniyorum.. hala adini koyuyorum avucuma, kalbime götürüyor sema dönüyorum Tanriya.. hala adini Allahin adiyla birlikle aniyorum.. kiblene dönüyorum.. secdene yatiyor susuyorum duaya..

gizliden bakarken yanlislikla resmimi begenmis hemen kaldirmissin.. gördüm.. ama hissettirmedim.. cünkü hergün ayni seyi bende yapiyorum.. ama hata yapmamak konusunda daha israrliyim..

gördüm.. adimi vermissin ogluna.. adini verecegim kizima.. ilk askim.. ilk dokunusum.. ilk öpüsüm..

olmamaliydi belki sonumuz böyle.. ama belki yüceltende yada unutturmayan da böyle, yarim kalisiydi.. deli dolu yasadik ama tamama erdiremedik.. olmayinca bi son.. kaldi hersey yarim böyle..

"ben bütün başka kadınlarda seninle sevişmiştim
    seviştiğim bütün kadınlarda seni sevmiştim"

Bursali babanin, yunan ananin kimliksiz sunni, ortodoks remix ogluydum..

Dersimli babanin, Hopali ananin kimliksiz zaza alevi, laz sunni kiziydin..

kim bilir ortaya ne cevherler cikaracaktik..

cikartmadilar..

ama hala bulundugum ortamlarda kimse ne Dersim e, ne Hopa ya, ne Laza, ne Zaza ya, ne Aleviye laf edebilir..

öyle yapisti kimligin üstüme.. öyle ki hala papatyalar sen kokar..

Güleser.. Pülümürün prensesi..
    1 0 ...
  • çok afedersiniz, söylemek zorundaydım:

floyd'dan burada acıma hissiyle bahsederken, kendisine "zenci" (nigger) diye tabir edilmesinin maksadı ne?

ekleyeyim:

siz de ona, onu öldüren chauvin kadar bu gözle bakıyor ve aşağılıyorsunuz çünkü ibneler.
    2 1 ...
  • Bak kardeşim. Dinin sana şu kalemi yaratan bir usta var o halde evreni de yaratan bir usta vardır demiyor. Sen bunu kendi mantığın ile felsefe yaparak buluyorsun. işin içine felsefe girdiğinde o argümanın teizm ile ilişkisi kesilir.

Senin teizm argümanı ile savaşmak için önce ayın ikiye ayrıldığını sonra kızıl denizin ikiye yarıldığını falan kanıtlaman gerek. Bunları kanıtlayamazsın demiyorum. Git kızıl Deniz dibinde jeolojik araştırma yap bu kadar su kütlesi ayrıldığında altındaki toprağı deforme etmez mi?

Senin inancın doğru ama savunduğun argüman deist argümanı. Bunu mu iddia ediyorsun. Bir Budist de pekala deist kanıtları ile kendini savunabilir ki savunuyor da. Buda ile islam peygamberi arasında birinin diğerinden daha haklı olduğunu kanıtlayamaz isen deizm argümanları arkasına saklanıp kanıtçılık oynayamazsın. Felsefe tüm insanlığındır. Ama o felsefenin arkasına sığınıp gnostik propaganda yapmak istiyor isen sana sorarlar bizim gnostik propagandalarımızdan farkın ney diye.
    2 3 ...
  • nebi musa makamı külliyesi

Memlüklü Sultanı Baybars tarafından miladi 1268-1269 yıllarında Hz. Musa’nın kabri olduğuna inanılan mezar üzerine türbe ve cami yaptırıldı. Nebi Musa Makamı Külliyesi, geçen asırlar boyunca çeşitli dönemlerdeki eklemelerle içinde türbe, han ve diğer müştemilatlar bulunduğu büyük bir külliye olma özelliği taşıyor. Hac güzergâhı üzerinde yer alan bu külliye, tarih boyunca özellikle de Osmanlı döneminde Hac yolcularının Kudüs’e varmadan önce konakladıkları ve ihtiyaçlarını giderdikleri bir han olarak da kullanıldı.

Osmanlılar döneminde külliyenin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Eriha şehri olmak üzere Filistin'in diğer şehirlerinde vakıflar tahsis edildi. Tarihi kaynaklara ve arşiv belgelerine göre Osmanlılar döneminde Hz. Musa'nın kabrinden ötürü buraya büyük bir önem verildiği biliniyor. Müslümanlar tarafından Hz. Peygamber'den rivayet edilen sahih hadislere ve diğer tarihi bilgilere dayanarak Hz. Musa'nın kabrinin burada olduğuna inanılıyor. Arkada ise ölüdeniz görülmektedir ...

https://www.facebook.com/...9/posts/2942446255850898/
    3 0 ...