• Birader boşa duyar kasma. Senin bu duyar kastığın tipler var ya senin benim tipimi görse kendi kilosuna boyuna çirkinliğine bakmadan yerin dibine gömer yakışıklı değilsen. Burada millet boşuna mı diyor ortalama üzeri tipim var tinderda şişman çirkin kızlarla bile eşleşemiyorum diye. Niye çünkü bu şişman çirkinler kendi tipine bakmaksızın seni itin götüne sokuyor. Acımayın yetime.
    11 0 ...
  • gün geçmiyor ki bulgar reisten yeni icatlar gelmesin.
    işte erecto'nun (bkz: mr erecto) sözlükten en son silinişinden sonra yaptığı yeni icat.

https://streamable.com/0iirs5

hem stres atıyorsunuz, hem elma soyabiliyorsunuz.

harika.
    yalnız biraz gürültülü çalışıyor sanki. o dişlileri biraz yağlasan daha sessiz çalışır.
    bu şekilde günde 1000 tane elma soyar insan, stres mtres de kalmaz.
    7 1 ...
  • Koku derken tam olarak hangi koku?

Köy sütü dediğimiz şey bizim sürekli kullandığımız süt (koydekiler sağ olsun )

Ve köy sütü pastorize denilen markette satılan süt benzeri şeyle tamamen farklıdır
    Kokusuda farklıdır ve ağırdır

Sürekli pastorize süt içmiş bir insana köy sütü iciremezsin ağır kokar burnuna

Hiç keçi sutu icmemis bir insana da keçi sutu iciremezsin o daha ağırdır.
    6 0 ...
  • en az (bkz: biz bize yeteriz deyip 14 yeni araç kiralamak) kadar yanlış olan bir başka ihale.

bu devirde araç kiralama ihaleleri nedir böyle arkadaş?
    cumhurbaşkanlığı araç kiralama ihalesi yapar, istanbul belediyesi kiralama ihalesi yapar. birbiri ile sidik yarıştırıyorlar adeta.

ulan millet işten çıkarılıyor, esnaf kepenk kapatmış, insanlar karantina altında nasıl geçineceklerini düşünüyor, bunlar araç kiralama ihalesi yapıyorlar.

yuh be...

ibb de 1851 adet araç kiralamak için 16 nisan 2020'de ihale yapacakmış.
    https://www.ibb.istanbul/...er/RefIdIndex?refId=16999

ekran şeysi;
    ibb nin 1851 araç için ihale yapması

yazık şu ülkeye be.
    iktidarı bir yerden yiyor, muhalefeti bir yerden yiyor. sonra da kasada para yok.

aferin, bizlere müstehak.

edit: ihalenin ekap sayfası ekran görüntüsü;
    ibb nin 1851 araç için ihale yapması

edit-2: arkadaşlar söz konusu ihalenin ihale kayıt numarası; 2020/150169
    siz de bu numarayla her yerden sorgulayabilirsiniz.

edit-3: ayrıca araç kiralamak nedir yahu. hükümet araç kiralıyor, meclis araç kiralıyor, cumhurbaşkanlığı araç kiralıyor, belediyeler araç kiralıyor. bu araç kiralamalarına verdiğimiz paralar uçup gidiyor. 1851 araç kiralayacağına, 500 tane aracı satın al, komple hurdası çıkana kadar senin olsun, bir sene sonra bir 500 tane daha al, sonra bir 500 daha...
    tabi bunlar kimsenin umurunda değil. çünkü dünyada en kolay harcanan para emek vermeden kasanda duran paradır.

edit-4: aktrollün biri imamoğlunu eleştirdim diye şaşırmış.---> (bkz: #43141281)
    işte o da sizinle benim aramdaki fark kardeş. ben göte göt derim, herkesi eleştiririm, sizin böyle bir şansınız yok.

ekrem imamoğlu benim babamın oğlu değil, destek verdiğim gibi eleştirmeye de hakkım var.
    tıpkı akp'li olmamama rağmen nasıl fahrettin koca'ya destek veriyorsam, imamoğlunu da o şekilde eleştiririm. benim ekmeğimi bunların hiçbirisi vermiyor. emeğimle, alınterimle kimseye muhtaç olmadan yaşıyorum.

ama sizin durumunuz farklı.

bir kez olsun eleştirsenize hükümeti hadi...
    13 8 ...
  • Yahu atanmışsın.
    Kimse senin hakkını gaspetmeyecek.

Ama okullar kapalı, olağanüstü bir durum içindeyiz.

Vay unutulduk, vay hala sigortamız yok.
    Kardeşim sanki atanana kadar vardı.
    Sizce şu süreçte biraz ayıp değil mi?

Ders anlatmışlığın yok daha, ağlıyorsun.

Tüm ülke zor durumda, bir şekilde atlatmanın derdinde.
    Okul dahi yok.

Öğretmenleri çok kez savunurum.
    Ama bir kısmı gerçekten.. neyse. Yazık gerçekten.
    5 1 ...
  • şüphesiz ki her fırsatta 10 milyondan fazla üyesi olduğuya övünen dünya lideri akp genel başkanını hayal kırıklığına uğratan gerçektir.

evet biz bize kampanyasında sadece 4.700.000 sms atılmış.
    buyrun;
    https://bizbizeyeteriz.gov.tr/

ekran şeysi;
    10 milyon üyesi olup 4 milyon sms almak

4 milyon 700 bin sms, 470 bin de iban ile bağış yapılmış.

toplam 5 milyon 200 bin kişi.

peki ya geri kalan 5 milyon üye ne yapıyor. onlar neden bağış yapmamışlar?

üstelik bu sms atanların içinde akp li olmayan pek çok kişi var.
    misal ben hem havale yaptım, hem sms attım. benim gibi binlerce kişi var. yani bu bağış yapanların en az 1 milyonu da akp'li değildir bana göre.

oysa ki ümmetin genel başkanı nasıl da övünüyordu her fırsatta üye sayılarıyla, üye sayılarının 10 milyonu geçtiğiyle falan;
    10 milyon üyesi olup 4 milyon sms almak

rakamlar ortada.
    akp'ye üye olan en az 5 milyon kişi 10 lira dahi veremeyecek durumda.

ey arkadaş, sen 10 tl bile bağış yapamayacak bir haldesin, yahut bağışlara muhtaç bir haldesin ve hala akp'ye üyesin öyle mi?

geçmiş olsun o halde...
    16 7 ...
  • bir genç kızın, bir kadının daha gözümüzün önünde göz göre göre hayatının kararmasına şahit oluyoruz.

berfin özek, ne yazık ki kendisini savunan iskenderun kadın platformu'nun avukatlarını azletmiş ve de kendisini bu hale sokan saldırganla evlenme kararı almış.
    berfin özek in şikayetini geri çekmesi

berfin bu vahşi saldırganla neden evleniyor?
    öncelikle vicdanlarımıza bunu sormamız lazım.

bu olayda "bize ne kendi kararı" diyemeyiz.
    berfin'in bu kararı vermesine sebep olan şeyleri sorgulamalıyız.

şüphesiz ki berfin'in yaşadıklarını anlamamız imkansız, ama bu kız kendine bunları yaşatan bir vahşi ile evlenmek zorunda kalıyorsa bu bütün toplumun ayıbıdır ve her yönüyle sorgulanmalıdır.

ne olacak berfin evlenince?
    mutlu mu olacak?
    öyle bir insanla evlenip yaşadığı travmayı her gün yeniden yaşaması ve o anların gözünde canlanması ile bir tek mutlu gün geçiremeyecek bu kızımız.

belki de onu bu hale sokan hayvan ona "sen çok çirkinsin, ben başkası ile beraber olmak istiyorum" diyecek, berfin'de sırf evliliğine zeval gelmesin diye buna katlanmak zorunda kalacak.

hakikaten bu evlilikten mutluluk çıkacağını düşünen var mı?

bu olaya "berfin'in kendi tercihi, kimse karışamaz" şeklinde bakılmamalı.
    devlet baba gerekeni yapmalıdır.

bir kızın hayatı karartıldı ve şimdi aynı kızın kararı her gün karartılacak.
    buna müsade edilmemeli ve berfin düştüğü bu kabustan ve çıkmazdan kurtarılmalıdır...
    22 1 ...
  • namaz

898.
  • tüm kötülüklerden uzaklaştırır. size bir kıssa anlatayım. kafirin biri hz ömer r.a gider, yanına sorar. ey ömer! ben kafirim allah'ın bana ceza veremiyor. bu kadar aciz mi? hz ömer r.a der ki: sana namaz kılmayı nasib etmiyor, bundan büyük ceza mı var! herkese selamlar.
    6 4 ...
  • stoacılık antik yunan ve roma’da gelişmiş bir felsefedir. 'stoik' sözcüğü ise 'acıya dayanıklı' anlamında kullanılmaktadır. peki neden? nasıl? nasıl beceriyorlar acıya dayanmayı?

öncelikle, stoacılar başlarına gelen kötü olayları ya da edindikleri kötü tecrübeleri kendilerini geliştirmek için birer fırsat olarak görürler. bu konuyla ilgili epiktetos şöyle söylemiş: “ıstırap yaşamdaki olaylardan değil, onları değerlendirme biçimimizden ortaya çıkar.”

ve bunun sonucunda şöyle bir ters psikoloji geliştirmişler: mesela insanlar canları sıkkın olduğunda ve işler kötü gittiğinde, "her şey yoluna girecek, her şey düzelecek" diye teselli eder ya kendini, stoacılar öyle yapmıyor. onlar bu avuntuların insanı sadece oyaladığını düşünüyor ve "her şey düzelecek" yerine, "her şey daha kötü olabilir, daha da zor günler gelebilir" diye düşünüyorlar.

yalnız dikkat, burada kötümser olmaktan bahsetmiyorum, o bambaşka bir şey. bu daha çok, gerçekçi ve hazırlıklı olmak gibi bir şey. stoacılar bu şekilde kendilerini en kötü durum senaryolarına hazırlayarak, aslında karşılaşabilecekleri her türlü trajedi için önceden hazırlanmış oluyor ve dayanma, karşı koyma güçlerini geliştiriyorlar. ayrıca ne kadar kötü bir vaziyette olursa olsunlar, böylece an’ın tadını çıkartmaya da devam edebiliyorlar.

stoacıların görüşlerine göre, “olan her şey, öyle olması gerektiği içindir.” hem, kontrol de bir yanılsama değil midir zaten? her an her şeyi kontrol edebilir miyiz gerçekten? yani hayatı biraz da akışına bırakmak daha güzel olmaz mıydı? zaten her şey dört dörtlük olsa bile -ki bu çok sıkıcı olurdu- illa ki bir şey (bkz: covid 19) çıkıp tüm planlarımızı alt üst etmez mi?

dolayısıyla şu meşhur dayı bir stoacıdır aslında: https://i.imgyukle.com/2020/04/06/J7fbkG.jpg

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=h15a_uMmp80+
    4 1 ...
  • Thomasın Polatı tokatlayacağı versus. Tamam kurtlar vadisi yerli dizi diye bir kredisi var da peakyle kıyasa sokacak kadar değil.*
    Duygu bakımından ikisi de aynı biri elif diğeri grace diye ağlayıp götürmediği kadın kalmadı.*
    thomas shelby vs polat alemdar
    7 1 ...