• 21 gün olayını komple iptal etseler de hiç uğraşmasak d:

  12 ay tuvalet temizleyip, dayak yiyen, çavuşun ayak işlerini yapan kekolar da sinirden nasıl bok atacaklarını şaşırıyorlar.

  kardeş biz devlete yük olmamak için askere gitmiyoruz. üstüne bi de para ödüyoruz kim daha fedakar tartışmayalım d:
  1 1 ...
 • benimdir. komik bir anısı var.
  lise dönemindeydik ve alkol kullanmıyordum, etkilerini de bilmiyordum. bir gün bir arkadaşım sıcak şarap içiyordu, ısrar etti tadına bakmam için. ertesi günkü sınavım için çok çalışmıştım ve ondan bir yudum alsam bile iki üç bilgiyi kaybedeceğimi, beynimde can vereceklerini düşünmüştüm. içememiştim. en azından alkolün beyine zarar verdiği bilgisinden mitler uydurmuşum.

  kısa zamanda bir içeyim bari.
  4 0 ...
 • Aslında aynı kişiye yeniden aşık olmak değildir. En azından ikincisi aynı şey değildir. Bir süre büyük bir tutkuyla, sevgiyle veya -abartılı bir tabirle- aşkla bağlı olduğunuz kişiye; ondan duygusal ve fiziksel olarak uzaklaştıktan sonra kendinizi hüzünlü, yalnız, boşlukta ve eski şeyleri özlerken bulduğunuzda insan zihninin alışkın olduğuna verdiği öncelikten yeniden ilgili, duygu dolu hissetmektir ama kesinlikle ilk seferinde olan şey ile aynı değildir. O boşluğun yarattığı krizi gidermek adına bir kandırmacadır.

  Kendinizi sinirli ve sitemli bir yalnızlık, her şeye karşı bir soğukluk dolu hissettiğinizde o kişiden de yeniden uzaklaşırsınız. Su dahi kuru zemin yerine ıslak zemin üstünde öncelikli akar.

  Kaldı ki aşık olmak, öznesi yalnızca yapı bakımından kişinin olduğu bir eylemdir. ikinci kez aynı şeye dönmez, zaten dönülmüş olana eğilimdendir.
  2 0 ...
 • Her gün paket paket içtiğimiz sigaralar mı hayat?
  Yok o değildi.
  peki hayat gerçekten var mı?
  Bu da doğru soru değil sanki.
  O zaman şöyle mi desek,
  Hayat ve kader arasındaki ilişki tam olararak nedir?
  Hepsinin de canı cehenneme!
  3 0 ...
 • Başkası size ne yapar? Kafanızı meşgul eder. Yani biri olmak zorunda değil. Herhangi bir şey olsun. O kafayı meşgul ettiği sürece, geçmişi düşünmüyorsun ve bir nebze sıyrılıyorsun. Ha unutur musun? Unutamazsın elbette. Ama daha kolay alışırsın. Her şey kafada biter bana göre. Bu durumda çok duygusal olmadığım için belki basit geliyor bana ama kafa her şeydir. Anlam yükleyen sensin unutma. O anlamı ondan alırsan bi değeri kalmaz karşındakinin.
  5 0 ...
 • “Bir acayip derde düştüm herkes gider karına
  Bugün buldum bugün yerim,Hak kerimdir yarına
  Zerrece tamahım yoktur şu dünya varına
  Rızkımı veren Hüda dır kula minnet eylemem.”

  Bu sözleriyle kendini aşan şarkı ve şiirdir. Bunu yazanın da okuyanın da ellerinden öperim.

  https://youtu.be/fwB_8kGGs04
  5 1 ...
 • bu gece kalemime öğüt verdim, 140 sayfalık defterin her gün yenilenen sayfalarına kaydettiğim yaşanmışlıkları derlediğimde fark ettim,

  yollarım, keşiflerim, kısıtlarım, izahatlerim, makul redlerim, ideallerim, korkularım, sevinçlerim, güvenim, yapılmalı dediklerimi derlediğimde fark ettim,

  satırlarımı okuduğum gözlerime öğüt verdim,

  haritam, pulusam, gayem, aynada ışığın gözlerimi kamaştırıp, bilincimi hipnotize edişini, farazi münakaşamı, yaşadığım çevreyi anlamaya muktedir kılacak savlarımı görünce fark ettim,

  düşünbilimi dedim, kalbime, tekil standartlarıma öğüt verdim,

  ihtiraslarım, onların doğurduğu gaf dolu aksiyonlar, tüm mümkünlerin kıyısında, saygımı ölçülü harmanlamaya çalıştığım vefayı, daha çok sarıl, daha çok sev'in ışığıyla fark ettim.

  bu işin ilki matematik, ikincisi felsefeymiş.

  ideal sandalyeye oturunca fark ettim.

  https://www.youtube.com/watch?v=WNeLUngb-Xg+
  6 0 ...
 • Çünkü Kediler sevilir. Sevilsin diye. Sevmek ne işe yarar? Sevmek sevilmenin başlangıcıdır. Yani bi nevi alıştırma. işe hayvanları sevmekle başlarsın. Sonra insanları seversin. Karşılık beklemeden. Bu ne işime yarar diye hesabetmeden. Hayvanı bile hesapsız kitapsız sevemeyen, bir karşılık bir menfaat bir fayda bekleyen kişi, insanı nasıl sevecek ki? Sevemez. Zaten sevemediğimiz için bugün türkiye bu halde. Eğer Sevebilseydik böyle bu halde olmazdık. Biz sevmeyi bilmiyoruz. Biliyoruz aslında ama işimize gelmiyor. Egomuz izin vermiyor. Sonra bu hayat çekilmez tabi.
  17 2 ...
 • 3 pınar tanıdım. 3’ü de uzun boyluydu. Bu konuda yapabileceğim tek genelleme.ayrıca;
  (bkz: Genelle yapmanın dayanılmaz hafifliği)
  5 1 ...
 • Tartışma bağlamına enteresan bir üslup getiren kızdır.

  Kız: bir kere wittgenstein dilimin sınırları dünyamın sınırlarıdır, der.

  Erkek: onu erken dönem wittgenstein söylüyor. Sonra buna katılmıyor ki.

  Kız: ağla.

  Erkek: neden?

  Kız: ağla ve kudur.
  9 3 ...