• Hayır, olmuyor.
    Geçmişten hasarlı şu beynime söz geçiremiyorum, geçirmeye çalıştıkça kaybediyorum kendimi. Kendimi kaybettikçe uzaklaştırıyorum kendimden insanları. Mutsuzluktan mutlu olmaya başladığımı düşünmeye başladım, si.tir ediyorum etrafımdaki her şeyi, boşvermişlik günden güne işliyor damarlarıma.

Uzaktan izlemeyi, uzaktan sevmeyi, uzaktan aşık olmayı tercih ediyorum. Yalnızlıktan şikayet etmiyor, yalnızlık olmadan yalnız kalmaktan korkmaya başlıyorum. Anlatamıyorum kendime bu hâlimi, o yüzden de kimseye anlatamıyorum derdimi, kimselerden de anlamasını beklemiyorum.

ikili insan ilişkilerinde sürekli geçmişi sorgulayan, anlık sinirlilik hâllerimden dolayı bana tavır alan insanlardan soğuyorum. Olur olmadık bahaneler sunuyorum kendime onlardan uzak durmak için, yapamıyorum çünkü onlarla.

Fakat onlarsız da olmuyor, farkındayım.
    Sabretmelerini, beklemelerini istiyorum. Çok şey değil bu istediklerim. insan metanetli olmayı, beklemenin kutsal aidiyetini ve anlamlandırarak sahip çıkmasını bilmeli yaşı ne olursa olsun. Üzülür çünkü öbür türlü, erken pes eder.

Erken pes edenler bizi yarı yolda bırakmışken, aynısı başka insanlara yapma hakkımız yok, hayat zannedildiğinden çok kısa ve boş zaten.
    3 0 ...
  • siyahsınız ve etrafını umutsuzca karartacak kadar gaddarsınız. bir çiçeği sevmeyecek kadar sevgisiz, yanına gelen hayvanı okşayamayacak kadar bencil. sahi siz hiçbir ağacın kabuklarında parmaklarınızı gezdirdiniz mi ya da sevdiğinizin yaşlanan tenini hissetmeyi? güzel bir kitabın sonundaki boşluğa düşebildiniz mi bir insanın acı çekmesindeki zevki alacak kadar. sevişebildiniz mi rüzgarla, güneşle, denizle sarhoşluğun sonuna; evlerinizin kenar gölgelerinde çatallı dilinizi başkalarına saplamak yerine. öfkeniz ve düşünceleriniz hepsi kara deliklerinizin hengamesinde kabarıyor ve hiç bir güzelliğin kendisinden kaçmasına izin vermiyor. karasınız arkadaş ama öyle ne bişeyler resmetmeye yarayacak cinsten ne de birlikte umutla bakışılacak.
    4 0 ...
  • Orospuçocuğudur. ilk yarım saat Liverpool adım attırmadı kralın piçlerine. Sahanın her bölgesinde üstündü kırmızılar. Sonra bu ramos denen futbol orospusu çıktı ortaya ve liverpoolun maestrosu salahı adeta bir judocu edasıyla yere indirdi. O andan itibaren Liverpool psikolojik olarak ve futbol olaraktan oyundan düştü. Yapacak birşey yok. Adamlar makyavelist. Bre şerefsiz ramos; hiç mi Vicdanın sızlamıyor. Gencecik bir çocuğun hem şampiyonlar ligi finali umudunu hem de büyük ihtimalle dünya kupası umudunu yok ettin. Kabul şu an dünyanın en iyi defansısın ama herşey yetenek değil. Karakter daha önemli. Şerefsiz orospu evladı...
    5 4 ...
  • Hükümet yapmıştır, tebrikler.

-Büyük oyun bozuldu tilililili...

-Abi dur dur yükseldi...

- Dış güçler allah belanızı versin dış güçler, hain chp...
    18 6 ...
  • tanrının insanın iyiliğe ve doğruluğa yönlendirmesi için gelmiş diye iddia edilen kitabın bir başkasının dertleri ve sorunları ve onların çözümlerine de alet olması zaten ibretlik bir durumdur. bir sürü konu bulanık anlaşılmaz ve içinden çıkılamaz olarak bu kitapta yer alırken birilerini cinsel iştahı ve bunların giderilmesi çok açık net olarak çözüme kavuşturulmuş. vay vay vay. bu kitapta tüm insanlığın dertlerine çözüm vardı öyle mi??
    4 1 ...
  • Gorevi Koruma olmadigi halde Madenciye tekme atip bir de milletvekili adayi cikaran partililere dert olmustur. Madem orada "rte'nin ne sucu var?" Diyorsunuz o zaman burada da "ince'nin ne sucu var?" Derler. Sonucta selfie cekilmis mi ince kaBul edip cekilmis. Sonrasini da gormemis zaten. Gorseydi eminim kizardi. Bugun yarin kovulduguna dair haberi bile gelebilir. Sizinki gibi milletvekili aday adayi yapmaz.

Basligi acan orijinaldeli midir nedir. Birakip gitmis.
    6 1 ...
  • aylarca aşkına karşılık bekleyen bi adam vardı o "yavrum" diye hitap ederdi bana. kızmazdım çünkü o kadar içten söylerdi ki kızmak bi yana hoşuma giderdi bir tek "yavrum"un içine sahiplenme, aşk, bağlılık her şeyi sığdırırdı. kıymetini bilemedim o beni beklemekten gocunmazken ben onun yolunu kapattım beklemesi için hiçbir sebep bırakmadım. şimdilerde o "yavrum" deyişindeki sıcaklığa o kadar ihtiyacım var ki eski mesajları okuyorum "yavrum" yazdığı yerlerde sesi kulaklarımda çınlıyor. öyle özel bi kelimedir işte benim için ve kişiden kişiye de değişir bu kelimenin kullanılış amacı, zaten sevgiden sahiplenmeden mi yoksa başka nedenlerden mi kullanıldığını tonlamadan anlarsınız.
    2 1 ...
  • Mavi kuş
    mavi kuşbir mavi kuş var yüreğimde
    çıkmaya can atan
    ama ben ondan güçlüyüm,
    kal,
    diyorum ona, kimsenin seni görmesine izin veremem.
    Bir mavi kuş var yüreğimde
    çıkmaya can atan
    ama viski döküyorum üstüne
    sigara dumanına boğuyorum,
    fahişeler, barmenler ve
    bakkal çırakları hiçbir zaman
    bilmiyorlar onun orada
    olduğunu.
    Bir mavi kuş var yüreğimde
    çıkmaya can atan
    ama ben ondan güçlüyüm,
    yat lan aşağı, diyorum ona,
    ocağıma incir dikmek mi
    niyetin?
    Avrupa'daki kitap
    satışlarımı sabote etmek mi?
    bir mavi kuş var yüreğimde
    çıkmaya can atan
    ama zekiyim,
    Sadece geceleri izin veriyorum çıkmasına,
    herkes yattıktan sonra.
    orada olduğunu biliyorum, derim ona,
    kederlenme artık.
    Sonra yerine koyarım yine
    ama hafifçe öter
    tamamen ölmesine de izin
    vermiyorum
    ve birlikte uyuyoruz
    gizli antlaşmamızla
    ve insanı ağlatacak kadar
    güzel, ama ben
    ağlamam, ya
    siz?
    charles bukowski
    2 0 ...
  • bu kanal için, koskocaman bir trap dünyası diyebiliriz. bünyesinde, çeşitli ünlülerin trap remixlerini bulundurmaktadır. trap severler için bambaşka bir dünya. youtube tarihindeki, en büyük 2. trap kanalıdır. ve 10milyon abonesi vardır. severek dinliyoruz.

https://youtu.be/-ZX1z0laHcs
    https://youtu.be/7kOOH5ErJoA
    https://youtu.be/5l6p-AM32HQ

(bkz: rap city)
    (bkz: trap nation)
    3 0 ...
  • anksiyete

53.
  • Kaygı bozukluğudur ve her yaşta görülebilir. Benden size bir tavsiye sürekli sevdiğiniz müzikleri dinleyin yada hep başka müzikler falan dinlemeye çalışın. Hayata pozitif bakın arkadaşlar. Unutun gitsin dünyaya 1 kez geliyorsunuz ağlamak ve mutsuz olmak içinmi geliyorsunuz sanki !. Takmayın kafaya keyfinize bakın. Bir başkasının sizin hakkında ne düşündüğünü umursamayın yapmak istediğiniz şeyleri yapın. Olmak istediğiniz o güzel insanı olmaya çalışın !.
    4 0 ...