parasite

44.
 • Kurgusu çok iyi gerçekten. Zenginle fakir arasındaki farkı bin türlü anlatırsın ama bu baya vurucu olmuş, anlatmış. Küçük küçük göndermelerin olduğu filmleri izlemek, ardından üzerine düşünmek çok keyifli. Bunu başarabilmiş film.

  Bir röportajında filmin yönetmeni, “izleyiciler acı çeksinler istiyorum. Gülmenin yanlış olduğunu bilerek gülsünler istiyorum.” Demiş. Bunu başarabildiyse ki bence başardı iyi filmdir.

  Neyse ya izleyin izlettirin işte. Konuşturmayın beni.
  1 0 ...
 • atatürk ün ismi kemal mi kamal mı
  https://www.nisanyansozluk.com/?k=kemal
  bir metni fonetik içeriğiyle telaffuz etmeyi öğrenerek, onun edebiyatını ve ruhunu öğrendiğini zanneden arkadaşların içine düştüğü hata şu ki, %99'u arapça kitap okumayı bilmeyen türkler dışında hiçbir arap kamal sıfatından tiksinmiyor. bu ismi gururla taşıyanlar selefi taklidi yapmayı dahi beceremeyen cahil cühela takımı değil, özbeöz arap kökenli müslümanlardır.
  https://www.youtube.com/c.../UCR4Jbeh9-9SSAr_FHtoGNSA
  atatürk ün ismi kemal mi kamal mı

  kamal, arapça kökenli türkçe bir kelimedir. selam, merhaba, mustafa, muhammed, mehmet, ahmet, ayşe, ali, beyza, eda gibi.

  okuma yazma bilen, zırcahil bir göçebe olmayan hiçbir arabın dinle yoğrulmuş kültürel değerlere rağmen sözlükteki vasatlığı yakalayabileceğine inanmıyorum.
  1 0 ...
 • yeni nesil, siyasal islamcı sözde ümmetçi tipler de - (bkz: fatih tezcan) gibi vb. çıkıp cahil cahil çük beyniyle kamal diyip hakaret eder.
  yazık bunun önemini ve anlamını kavrasaydı zaten siyasal islamcı olmazdı.
  3 0 ...
 • aslında siz kendiniz ne yaptığınızı burada başkaları yapıyor gibi anlatıyor olmanızı keyifle izliyoruz. bir kız olarak gözümde gözlük, kendime mezuniyet kıyafeti bakarken arada burada da geziniyorum. cinsel sağlığım yerinde. sizin yerinizde olsam fikir alışverişi yapacağım ve bir şeyler öğreneceğim yerde cinsel ihtiyacımı karşılayayım diye geziyorsam neden bu haldeyim diye sorardım. gerçekçi bakış açıları için saygı duruşu.
  5 1 ...
 • kukla

  4564.
 • Fenerbahçe Galatasaray maçı sonrası birkaç fenerli yazardan küfür içerikli mesajlar alan yazar.

  ”Ulan bu sene götüne bir şey sokmadin diye yenildik. Mutlu musun göt?”

  "Kuki, niye sözlüğe gelip Cimbom fenere yenilirse götüme matkap sokarım falan demedin la. Büyü bozuldu senin yüzüne kaybettik amk"

  "Kuki, pilav üstü kuru, götüne girsin onyekuru"

  "Götünde sokacak yer kalmadı sanırım. Derbi öncesi Yoktun lan hayırdır"

  "Nerelerdesin piç?"

  Vs vs. Hayır yani yorulmuyor da ibneler. Çeken çekene. Ama kimse beni kızdıramaz. Çünkü acı koyduk. Fenerlilerin yürüyüşü değişti. Hepsi Tuvaletten çıkmış basurlu gibi yürüyor. Öyle bir koyduk ki sevgili Ali Koç'u bile oturduğu yerden hohohoplattik. Ahah.
  9 4 ...
 • Kız gibi kızdir. illa gelenekler yerine gelecek diye tanımadığım teyzeler göbek atacak, salak salak tipler eşimin boynuna emzik takacak, ya da bir o yana bir bu yana cekistirelerek milletle onlarca foti cekilecegim diye ne kendimi ne de cebimi yorarim. O kadar gereksiz şeye on bin liralar döküp bir ülke gezecegime düğün yapma sade bir nikahla üç ülke gezerim. ilerde olacak ya da olmayacak kaynana millet oğluna düğün yapmadı derse de varsın desin ben ne dersem o. Icimi döktüm rahatladım valla.
  5 0 ...
 • Şimdi kına gecesi hem itici hem boşuna masraf bence. Şimdi eskiden evlerde oluyordu bu masraf günümüzde ona bile ayrı salon tutuyorlar. Hem seven kız var sevmeyen kız var zorla kına mı sürecekler bunlara. Saçmalık.
  8 0 ...
 • 5 yıldır, uludağ sözlükte açılan anlamsız başlıkları içsellestirerek başkası adına utanan yazarlarca kurulan bir instagram grubunda moderatörlük ve profil fotoğrafı seçiciliği yapmaktayım. ya amına koyim, şu entryi selia başlığına gidip " xx nolu entrysine gülmekten çatladığım yazar " diye yazsanız da başlık çöplüğü olmaktan şu sözlük kurtulsa. amin.
  7 0 ...
 • gerizekalı çomar...

  demek ki bu çomara göre, devlet muhalefete oy veren kişilere 2. sınıf insan muamelesi yapabilir, yani böyle bir şeyi normal karşılar.
  ve kendisi de iktidarı desteklediği için ayrıcalık bekler...

  oy verdiği iktidar ona ters bir şey yapınca da verdiği oyu hatırlatıp alttan alttan tehdit eder.

  eh, böyle düşünen bir tek insanın bile olduğu ülkede akp'nin iktidar olması normal değil mi?
  allah bu milletin zaten belasını vermiş, üzerine de bu millete bu çomarlarla yaşama ızdırabını reva görmüş.

  mal herif.
  yıllardır muhalefet bu hes konusuna dikkat çekerken, heslerle ilgili tehlikeleri bizler burada yazarken sizler gidip ampule oy verdiniz.

  neden?
  din elden gitmesin diye.

  bugün yaşadığı her şeyin sorumlusu bizzat kendisidir bu vatandaşın.

  ulan yaşamınız elden gitti be...!!!
  bu ülkede ne zaman din elden gitti de, akp'ye oy vermeyince dininiz elden gidecek?
  siz zaten farklı bir dine mensupsunuz.
  sizin dininiz batsın...
  7 2 ...
 • hayırlı sıfırlamalar...

  sıfırlıyım mı bıbıcım olarak da bildiğimiz malum şahıs ile malum oğlu arasında geçen milyonları sıfırlama tapelerinin kanıtlı belgeli gerçek çıkmasıdır.

  evet, chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun avukatı eski hakim celal çelik, 17-25 aralık tapeleri ile ilgili bilirkişiye başvurmuş, bilirkişi kurumları tarafından incelenen bu ses kayıtlarının montaj değil, tamamen gerçek olduğu anlaşılmış ve bu gerçek de bilirkişi raporu ile birlikte ilgili mahkemelere gönderilmiştir...

  celal çelik açıklaması;
  https://twitter.com/YolTV/status/1231897829158932483

  sıfırlama ses kayıtlarını biliyorsunuz değil mi?
  unuttunuz mu?

  unuttunuz ve çoğu yerden silindi tabi.
  ama bizde var hepsi.

  tape-1;
  https://streamable.com/ijja1

  tape-2;
  https://streamable.com/zkanw

  yani bundan sonra artık bu tapelere montaj da diyemeyecekler.
  yazık ya...

  ek: bilirkişi raporları;
  https://i.ibb.co/18dmXZM/...rmat-jpg-name-360x360.jpg
  https://i.ibb.co/3dv4Nq4/...rmat-jpg-name-360x360.jpg
  https://i.ibb.co/NNGfWXf/...rmat-jpg-name-360x360.jpg
  https://i.ibb.co/0r2Q5L4/...rmat-jpg-name-360x360.jpg

  bir başka kaynak;
  https://t24.com.tr/haber/...rkisi-raporu-aldik,862830

  edit: aktroller nerede ya? hiç gelmediler yine başlık altına.
  ekrem imamoğlu tatil yapıyormuş oğlum gelsenize şehitler tepesi boş kalmasın, hadi gelin.
  34 4 ...