geçmiş

167.
  • T: yaşanmış, bitmiş olan durumlar bütünü.

Benim için ise hayatın her günü takılı kaldığım bir kavram. Acaba diyorum acaba şimdiki kadar o zamanda güçlü olabilseydim neleri değiştirebilirdim?

Kafamda kurduğum onca senaryo başımı ağrıtıyor çünkü yoğun düşüncelerden dolayı kafamdaki her şey birbirine karışıp büyük bir yığın haline geliyor.

En kötüsü de bunu sürekli yaşayıp kendime geçmişe takılmama sözü versem de bir türlü uygulayamamak oluyor.

insan ne yaparsa yapsın, ne kadar uzaklaşmak isterse istesin geçmişinden kurtulamıyor.
    0 0 ...
  • Biricik Bardo abim sabahtan beri CHP'yi eleştirenleri bir hukukçu ağzıyla tehdit ediyorsun! Bu hukuk bilgisiyle ve izan kelimesini kullanmanla aynı Abdullah Batuhan Ekinci abimi hatırlattın bana! Ne olur yazdıklarını silme! Senin gibi alevi cengaverleri lazım bu sözlüğe! Kesinlikle CHP'yi eleştiren herkesi hedef gösterip hukuksal yollara başvuracağı ile tehdit edecek Alevi Avukat abilerimiz lazım! Yapma! Etme! Bize gerçekten senin gibileri lazım!!! Anlıyor musun?!!! Lütfen anla!... Aslını en iyi şekilde gizleyen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun YPG'ye karşı yüzlerce şehit vermemize rağmen YPG Terör Örgütü değildir dediği CHP'yi sütten çıkmış ak kaşık gösteren Alevi yoldaşlar da lazım hem bu sözlüğe!!! Senin gibileri çok lazım abi!!! Yapma bak! Kürdistan Bayrağı paylaşan CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun CHP'sini milli bir parti gibi gösterecek ve gerçeklerin üstünü kapatmak için mesleğini hiçe sayacak adamlar lazım! Silme yazdıklarını! Yapma! Benim hukukçu bir abim var! işte o Abdullah Batuhan Ekinci abime söyleriz! O da tanıdığı avukatlara söyler yasal işlem başlatırız diyerek korku salarız!!! Hatta belki de yasal işlem başlatırız! Korkma! Korkma! Sonuçta o abimde senin gibi bir Alevi cengaveri olup gerçekleri söyleyenleri yasal işlem ile tehdit ediyordu! Keşke tanışma fırsatı bulabilseydiniz... Keşke! Bu kadar birbirine benzeyen iki adam! Aaah aah Kaması Sağlam, Şah-ı Merdan Ali! Ah! Bak gitme! Bırakma bizleri! Uykusuz o yakut kırmızısı gözlerinde korku olmasın! Lütfen! Senin gibi biri daha var, resmen tıpkısının aynısınız! Ooofff. Off. Yine faşizme bir kurban verdik. Ama zaman işte... Zaman önemli! Ummadığımız bir an neler olur! Merak etmeyin siz! Neler olur! Neler! E ee ne diyorduk? işte böyle bu işler... Bu işler böyle... Edit; Gitti faşistler! Bunu da başardınız! Aferin size! Utanmayın da!!! Yazık!
    1 0 ...
  • cem karaca

810.
  • Sanatı sanat için yapan bir efsaneydi. Adam şarkılarını o kadar güzel söylemiş ki, söylerken yaşamış adeta.
    Her şarkısının sözleri de anlamlı, sanki bazı yaşanmışlıkları şarkı sözlerine aktarmış.
    Şimdiki nesil Aleyna tilki Demet Akalın falan dinliyor eski nesiller de Cem Karaca barış Manço. işte bütün mesele bu. Kaliteli zamanlar ve kalitesiz zamanlar. Bu konuda her zaman şanslı olduğumu düşünüyorum.

(bkz: Ay karanlık)
    (bkz: ıslak ıslak)
    (bkz: bence artık sen de herkes gibisin)
    (bkz: sakın dönme)
    (bkz: deniz üstü köpürür)
    (bkz: resimdeki gözyaşları)
    Gibi harika şarkıları vardır.

Sevgi, saygı ve rahmetle...
    2 0 ...
  • Hayır... Bu başlık normal bir başlık değil... Yaptığınız bir suç teşkil ediyor lütfen yapmayın! Sizi gidi Sünniler! Biz Alevileri hedef göstermek hoşunuza mı gidiyor yoksa? Neden? CHP'de tek Sünni bırakmadık yetmedi mi hezeyanınız? CHP'de tek bir Sünni Türk kalmadı herkes Alevi ve Kürt bunun ezikliği mi? Nedir yani? Anlatın bakalım... Zorunuza gidiyor değil mi Sosyalist Halkçı Demokratlar olan biz Alevilerin ve Kürtlerin CHP'yi ele geçirip Atatürkçü taklidiyle oy koparıp Türkiye yönetimini de ele alacak olması? E şimdi böyle bir şey olduğunda bu başlıklarda yazan sizlere ne olacak? VPN kurtaracak mı sizleri sanıyorsunuz? Yasal işlem başlatılmayacak mı hakkınızda? Utanmazlar! Faşistler! E ee ne diyorduk? Bu işler böyle...
    5 2 ...
  • Değildir.

Küfür veya hakaret içermeyen entryleri sözlük formatına aykırılıktan silmesi birşey değil de bir insan sırf bunları bile içermeyen entrynin sahibine niye 9 gün çaylak atar ki? işini mi yapıyorsun? Adam gibi yap. Haksızlık yapma. 9 gün çaylak nedir la. Yıllık atsaydın, hasta mısın? Şurda birkaç tanım giren sözlüğü amacına uygun kullanan var, onları da sözlükten soğutmayın. Bir de böyle muamma takılıyor. Kim olduğu belli değil. Adam mısın kendini göster. Modunu tanımış olur sözlükte bu sayede.
    6 0 ...
  • Kesinlikle araplar ve hintlilerdir. Allah bile bu illet topluma kaç tane peygamber yolladı. Peygamberlerimiz hariç toplumda övülecek hiçbir şey yok. Temizlik desen yok. Haraketleri cahil insanı aratmaz. Sadece belirli bi kısım zengin oldukları için, onlarda kroyum ama para bende ben ne dersem o oldukları için, evlatlarını iyi eğitim aldırıp, din ile yürütmeye çalılıyolar. Hintliler desen onların durumu ingilizler öyle bir sömürdüler ki, afrika üç beş ülke bu kadar iyi sömürmedi. Sömürgecilik bi ders olsa kesinlikle ders kitabının kapağında ingiltere olurdu. Hatta eğitim almamış hintli insanlar hala ingilterenin hindistanı tekrar sömürge altına almak istediklerini açık açık dile getirmişlerdir.
    4 0 ...
  • şaka bir tarafa .....
    biz türklerin önünde iki seçenek var .

1 . kürt ve arap çoğunluk içinde boğulmak .

2 . kürtlerle yolları ayırmak , türk nüfuslu
    türk devletini kurmak . 1514 yılı öncesi gibi
    enerjik , asker millet olmak ....

farkında değilsiniz , görmek istemiyorsunuz
    aklınız ermiyor , küfür etmekten başka bir şey
    bilmiyorsunuz .

bunlar türklerin sonunun geldiği sonucu değiştir
    miyor .

ordun dağıtılmış , kalanları da suriyede , katarda
    şurda burda batağa saplanmış . ekonomi berbat
    moral bozuk .....

perşembenin gelişi , çarşambadan bellidir ....
    3 0 ...
  • müthiş bir siyasi zeka içeren tespitidir.

https://m.youtube.com/watch?v=jvZOTRhw4qA+

"kahveler açık ama kağıt oynamak yasak neden? her oyunda sıfır yeni kağıt açacaksınız bu kadar basit." diyerek iktidarın göremediği bir sorunu şipşak çözmüş ve al kızı ver papazı stratejisiyle orta doğu'da kartların yeniden dağıtılacağının sinyallerini vermiştir.
    4 1 ...
  • Ben ikna oldum oyum ak parti ye ilk seçimde. Ne bileyim biz mansur başkanı dürüst bilirdik.

Lan bi siktirin gidinyahaha.
    4 0 ...
  • Nedir lan bu kadınların çektiği içim acıdı ya.

Bildiğim kadarıyla orada kız çocukları (evlenme masrafları onlara ait oluyor diye) sevilmiyor istenmiyor örfünüz adetiniz batsın allahın belaları.

Çocuk kız ise öldürecek. Fakirlik mi yokluk mu bunu yaptırıyor bilmiyorum ama ben bu dünyada yaşamak istemiyorum abi.
    5 0 ...