• sümela manastırını da cami yapalım. zira o kadar imam, ilahiyatçı, imam hatipli nasıl iş bulur? yoksa, fizik, kimya, biyoloji okuyan yaşıtları gibi işsiz mi kalsınlar?

  ironi yapmayı bile midem kabul etmiyor artık. allah'ım hakkımızda hayırlısını eyle.
  0 0 ...
 • amerikalıların da güzide bekarları evlendirme çabasında olduğu magazinsel haber.

  ha birde şey, leo'nun zeka seviyesinin 25'lerde takıldığını gösteren gerçek.
  ha birde şey, eğer kızların zekasıyla ilgilenmiyorsa(ki bence ilgilenmiyor.), bedeniyle ilgilendiğini gösteren gerçek.

  ben burda 'alan razı veren razı, sana ne oluyor götümün ağzı?' durumunda olduğumdan tabiki fikir belirtecek durumda değilim. ama 10 yaştan fazla fark duygusal ilişkilerde gereksiz. onca seçenek varken gidip bi abiyle olmak neden?

  bu adam evlense kendinden en fazla 5 yaş küçük olan hatunla evlenir. aha da buraya yazdım.

  gel gelelim bizim çükücüklere... taze beden sevdanızı anlıyorum, ama iki yüzlü olmayın. net olun. belki adam yerine falan koyarım.
  2 1 ...
 • insanlar bazen o hissin ağırlığından kurtulmak için sevdikleri kişiye açılırlar. "ne olacaksa olsun, reddetsin de yoluma bakayım, acımı çeker sonra da unuturum" derler. kadın erkek fark etmiyor. erkekler de; "hayır seni sevmiyorum"u duymak için bazen sevdikleri kişiye açılırlar. çünkü içsel olarak sevdiğimiz kişiyle ilişki yaşamak istemediğimiz bile olur. severiz, aşığızdır ama onu sevmeyi sevemeyiz. onu sevmeyi kabullenemeyiz.

  kızların bazıları gerçekten çok masum ve fedakar. var böyleleri. hepsi paragöz, kibirli, beyinsiz değil. gerçekten eşini arayan, biraz zor, kuralları olan, ciddi tipler var. tabii ki de mutsuzlar. karakterlerine uygun olmayan bir çağda doğdular. bocalıyorlar.

  fakat siki kalkan bi canlı için kadının aşkını itiraf etme inceliği biraz sömürülebilir görünüyor. daha önce demiştim; "sikme isteği engellenmesi en zor isteklerden biridir ve erkek bu istekle boğuşurken mantıklı düşünemez."

  erkeklerin biçoğu için ilişkinin yöneticisi, başlatanı ve bitireni olmak çok mühim. ona kalpten yaklaşan bir kızı ciddiye bile almayabilir. çünkü zaten o kişiyi elde ettiğini düşünüyor. erkeğin bütün hatalarının temelinde neredeyse o şeye sahip olduğu yanılgısı var, yönetebilirim sanıyor, gitmez, beni bırakmaz sanıyor.

  kadınlar, gerçekten aşık olmadan bunu söylemezler. çünkü bunu söylemenin çok ağır bedelleri olduğunu bilirler. o yüzden eğer bir kadın size hislerini açıyorsa çok dikkatli, çok kibar, çok net, çok mantıklı olmak gerekiyor. sevmiyorsanız söylemelisiniz. olmayacaksa söylemelisiniz. kalbinizde başka biri varsa söylemelisiniz.
  2 0 ...
 • sarılmak

  745.
 • ben bu eylemin belki de en içtenini hiç tanımadığım, bikaç saatlik muhabbet sonrası vedalaştığım ve bir daha hiç görüşmediğim biriyle yaşamıştım bak hala unutamam o anı.

  saçma tesadüfler sonucu, seneler önce bir akşam yemeği öncesi o zaman okul arkadaşlarımdan biri kardeşiyle ilgili bi şey anlatırken; "o da gelsin yemeğe tanışalım artık senelerdir duyuyorum adını görmek nasip olmadı" gibi bi cümle ettim. çocuk yemeğe geldi. bizden bir yaş küçük ama boy bir doksan fazla, bir dev. takriben altı yedi kişiydik. ben nezaketen onu özellikle davet ettiğim için kendisiyle daha çok ilgilendim, vay aq, muhabbet bi sardı, biz ikimiz kalabalıktan biraz uzaklaştık ve devam ettik konuşmaya, çocuk zihnen ikizim gibiydi, o gece bende kaldılar, hazreti yatıracak yer bulamadım zira kocaman herif, neyse sabah ablası ve diğerleri gitti, ben ve o biraz yürüdükten sonra ayrıldık.

  kardeşlerim veda ederken bi sarıldı. bikaç şey söyledi çok sessiz. çok saf çok temiz bir enerji. çok güzeldi. ondan sonra yazıştık konuştuk, seneler geçti, başka bir şehirde okuyor, bi daha hiç görüşemedik. arada o bana selam gönderiyor ablasıyla, ben de ona aynı şekilde.

  minnak kalbim böyle ayrılıklarla dolu. henüz mezun olamadı. ama tanıdığım en temiz enerjilerden biriydi.
  2 0 ...
 • ineğe yahut bir puta küfür eden insandan farksızdır. değerler sizin ona bakış açınız kadar değerlidir. sizin gözünüzde. senin gözünde nasıl puta tapan adam bir salaksa, bi başkasının gözünde de allah a inanan adam o kadar salak. sen nasıl puta ve puta tapana rahatça küfredebiliyorsan, diğer adam da sana ve senin inancına küfredebilir. arada bi fark yok. enayi seni. en doğruyu sen biliyorsun he amınakoyim he.
  3 0 ...
 • Sevgiyle ilk kez karşılamaktır..

  Ama ilk kez olması hiçbir şey ifade etmiyor bazen kalbe...
  Çünkü bitebiliyor.
  Ve her ne kadar kırılsa da,
  Zaman akıyor ve yine çok sevebiliyor..

  Son kez çok sevmek ise bambaşka...
  5 0 ...
 • Her şeyin vardır bir ilki dedirten olay. ilk kez birini gerçek anlamıyla sevmek hatta çok sevmek kişinin daha önce tatmadığı birçok duyguyla tanışmasını sağlayan heyecan verici bir durum.
  13 0 ...
 • bildiğin haraç parasıdır. işsizlerden alınır. gidip de ki ben kimseden borç para almadım, hastaneye de gitmedim, nasıl çıkıyor bu para?
  5 1 ...
 • Sözlük kızlarımızın gözaltına alınırken çekildiği fotoğraflar herhalde, hepsinin yüzü kapalı...
  7 1 ...
 • Umarım bu başlığı art Niyetle açmamışsındır derya kardeş. Zira aksi takdirde efendi görünümlü sözlük sırtlanlığından erkeğin orospusu mertebesine dönüşümün tescillenmiştir.
  11 3 ...