• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • uludağ sözlüğün bünyesinde barındırdığı kamp yapmaya gitmelik arkadaş havuzudur.
    özellikler:
    -gereksiz gereksiz boş konuşmasın.
    -ben onu yemek ben burda kalmak gibi mızmızlanmaları olmasın.
    -gunde en az 20 km yürüme kapasitesi olsun.
    -pop müzik ve yeni çıkan göttirik rapimsi şarkılardan dinlemesin.
    şimdilik bu kadar. oltayı attım bekliyorum.
    -kendi malzemelerinizi kendiniz getiriyorsunuz.
    peşin edit: adanaliyim sarkıntılık yapanın böbreğini alıp eline vermem maksimum 50 saniye 1 dakikamı falan alır.
    7 4 ...
  • bundan yıllar yıllar önceydi öss vardı düşünün... sınavdan istediğim puanı alamamıştım. puanım kötü olduğundan değil de istediğim bölüme yetmediğinden dolayı tercih yapmamıştım. o zamanlar tercih yapıp kayıt yaptırmazsan puanın düşüyordu. bir sene daha hazırlanmayı kafama koymuştum. nerede eksiğim olduğunu biliyordum çünkü. minibüse binince "bir öğrenci" dememek bile fena üzüyordu beni. "neler yapıyorsun?" diyenlere "sınava hazırlanıyorum." demek salaklık gibi geliyordu. neyse ki ikinci şansımı iyi değerlendirdim ve şimdi kayıp gibi geçen o yıla bakıyorum da "iyi ki" diyorum. hayatımın en önemli yollarını o kayıp sene sayesinde yürüdüm. bugün beni ben yapan her ne varsa o kayıp sene sayesinde oluştu. bundandır ki üzülmeyiniz. gelecek geliyor.
    6 0 ...
  • finali ile 8 sezonluk efsanesini çöpe atmış dizidir. ben hala bunu bilerek yaptıklarını düşünüyorum. bilerek böyle boktan bir "long night" bölümü ve final bölümü çektiler. karakterlerin bir çoğunu koymadılar bile. lady stoneheart, azor ahai gibi. muhtemelen insanların heveslerini kursaklarında bıraktılar ve game of thrones içerisinden pek çok "spin off" denilen karakter dizileri çıkartacaklar. insanları tatmin eden bir final yapsalardı çıkacak olan ufak dizilere yeterli ilgiyi alakayı göremeyeceklerdi muhtemelen.
    4 0 ...
  • kutlu ataman sevdiğim kuzu filminin yönetmenidir. ancak kendisi bana göre dün talihsiz bir açıklama yapmış. bir tv programında Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye yürüyenler bugün kendilerine ‘Biz aslında Fethullah Gülen’in askerleriymişiz’ diyorlar mı demiş. hakikaten şaşkınım. yönetmenler de bazen şaşırabiliyormuş demek ki.

https://www.haberler.com/...fetullah-12252092-haberi/
    2 0 ...
  • insanları kendi haline bırakan, ayrıca Yalnızlığı, kendimce hayal kurmayı, hayallerimi paylaşmamayı seven biri olarak insanlardan arada sırada da olsa rica ettiğim ancak karşılığını ne hikmetse tam anlamıyla bulamadığım şey, kendi halime bırakılmak.
    Kendimle konuşmak, kendimce vakit geçirmek, kendimle ağlayıp kendimle gülmek istiyorum bazen..
    ihtiyacım olmadığı halde Yardım eli diye uzatılan şey beni bir taraflarımdan tutup çekiştirmekten başka bir işe yaramıyor bazen..
    insanlar anlamıyorlar ama,
    ben Kendi halime bırakılmak,
    Kendime iyi bakmak istiyorum bazen..
    7 0 ...
  • fıkra

173.
  • Çok eski bir fıkradır, isimlerden anlarsınız zaten,

Şeytan ve Nejat Uygur kolkola dolaşmaktadır, karşıdan tozu dumana katarak bir kişi gelmektedir, yaklaşınca Reagan olduğunu görürler, şeytanı görünce durur ve,
    Sen bilirsin, dünyada ne zaman gerçek demokrasi olacak?
    Şeytan cevap verir "150 sene sonra"
    Reagan dövünmeye başlar "ben göremiycem"
    Yollarına devam ederler, bir süre sonra karşıdan tozu dumana katarak bir kişi gelmektedir, yaklaşınca gorbacov olduğunu görürler, şeytanı görünce durur ve,
    Sen bilirsin, dünyada ne zaman komünist olacak?
    Şeytan cevap verir "350 sene sonra"
    Gorbacov dövünmeye başlar "ben göremiycem"
    Yollarına devam ederler, bir süre sonra karşıdan tozu dumana katarak bir kişi gelmektedir, yaklaşınca Özal olduğunu görürler, şeytanı görünce durur ve,
    Sen bilirsin, Türkiye'de enflasyon ne Zaman bitecek?
    Şeytan dövünmeye başlar "ben göremiycem"

Edit: bu fıkra zamanında Nejat Uygur tarafından yorumlann bir skeçtir. Nejat Uygur ismini bu nedenle kullandım.
    Rahmetliyi saygıyla anıyorum.
    4 1 ...
  • yalnızlık

9545.
  • Kalabalıklar içinde yalnızlık.

Böyle bir şey var mı bilmem.

Ama yalnızlık, yalnız yaşamakmış bunu öğrendim.

Yalnızım diye yakındığım zamanlarda aslında yalnız değilmişim.

Akşam eve girerken Kapını kapadığında kilidi sabah açıyorsan yalnızsın. Ne kimse gelmiştir ne de sen bir yere gitmişsindir.

Ama yine de güzeldir...Hele de benim gibi Kuru kalabalıkları sevmiyorsanız.
    6 2 ...
  • Kalbi kalabalık olanlara yüklük etmemek adına Zorlamamak gerekir bazen elini,eteğini çekmek belki de yapılacakların en doğrusu.
    2 0 ...
  • Ay büyüyünce gelir aklıma ve büyür aklımda aylar her gece.

Burçlara da inanmam.

Yakın kelimesinin geçmesi gereken bir zamanı nitelendirmesini istemesem de yakındır burcunun belli olduğu gün ve saat.

Şaşırma buna yakın kelimesi bende zamanı nitelemekten çok uzakta, olabilir böyle şeyler bu yüzden.

Şehirler de büyük ve küçük olabilir fakat izah edemez şehirlerin içindeki mesafeler yakınlığını bana.

Irgalamaz beni büyüklükleri.

Ondan yakındır sana dair olan.
    1 0 ...
  • 3-4 senedir 10k'ya girip girip tekrar tekrar üst üste çalışan çok arkadaşım var. ya aile durumu çok etkiliyor, kötü bir aileniz olduğunu düşünüyorsanız (ergen tribi olarak değil ama, objektif olarak) bu sizi de kötü etkiliyor. imkanlar önemli tabi, ben oturup ders çalışamadım hiç, evde 8 kişi kalınca salonun ortasında yatıyorsun, millet bir saygı duyup televizyonu da kapatmıyor ki uyuyalım, saat gecenin 3'ü. Şimdi ne oldu peki? saat yine gecenin üçü neredeyse. yattığım yerden takılıyorum öyle, başlığı gördüm bakayım dedim. 350k ya da 380k sıralamadayım çok üstün körü baktım. aile önemli gençler, aslında aileden ziyade ortamınız önemli. kafanız rahat olmalı. dünyanın sonu değil tabi, Adana'da istanbul'da dolanan maymun benzeri yaratıkların bile şu hayatta çalışıp yaşayabildiği yerler varsa, sizin de vardır. Gerçi kendi derdime yanayım değil mi? her neyse, iyi geceler herkese.
    14 2 ...