• sözlükte "kız çocuğu olanlar pipisini kessin" şeklinde yazan erkek yazarlar baba olacaksa bizden baba gibi anne olur. size inat boy boy kız çocuğu doğurmayı düşünüyorum.

sonra onlardan küçük çaplı bir ordu kurup süslü sözlüğe geçiş yapacağım.

şaka bir yana; sözlükten ve ya değil her kadın anneliği kaldıramıyor maalesef. gelecek nesillerin iyiliği için çiftlerin çocuk sahibi olup olmamasına karar veren testler yapılması gerektiğini düşünüyorum. mevzu kadının doğurması değil. mevzu insan gibi çocuk yetiştirmek. olmayınca da olmuyor tabii, sözlükte bile görüyoruz.
    7 0 ...
  • kanımca bir kadın için yazılmış en güzel şarkıyı neşet ertaş yazmıştır. neşet baba türküsünde sevdiği kadına şöyle seslenir;

''kurusa fidanım güllerim solsa
    gönlümde solmayan gülümsün benim
    yaprakların güzel olsa dökülse
    daha taze fidan, dalımsın benim

ağarsa saçların belin bükülse
    birer birer hep dişlerin dökülse
    kurusa vücudun kanın çekilse
    gine şu gönlümün yarisin benim

bülbülün gül için zarı misali
    keremin bağrının narı misali
    inler garip gönlüm arı misali
    dadına doyulmaz balımsın benim''

zeki müren'in bu şarkısının bir yerinde de diyor ki;

''sanma ki güzelliğin o ipek saçlarına dökülen akla biter,
    böyle bir kara sevda kara toprakla biter.''

keşke her seven sevdiğini geçmiş zamanlardaki gibi bu ahitlerle ve hislerle sevse.

https://youtu.be/gxXfQvAA7qU
    7 0 ...
  • Ne zaman girsem sözlükte, ne zaman girsem bi şeyler yazıyor ve birilerini yanlış şeyleri yapmakla suçluyor. Bizler işsiziz, mericiz, asosyaliz sen değilsin öyle mi? Dişi midir nedir? Dişiyse, bütün kadınlar orospu bi ben değilim hastalığına yakalanmış galiba. Erkekse de sanırım asosyalin teki. Pkk seviciliği de var galiba biraz. Cihangirli pembe götlü solcular geldi aklıma.
    9 0 ...
  • Kapatma zamanı gelmiş sözlüktür. iyice sözlüğü çocuk parkına döndürdüler. Allah’tan artık eskisi gibi yazmıyorum. Lan sözlükte 100 yazar var 50’si yetkili. Hahahasiktir evet.
    22 1 ...
  • Türk sinemasının küllerinden doğmasına çok fazla yardımı olan filmdir. Bir çok insan bu filmi "bilemiyorum altan bilemiyorum" repliğiyle hatırlar. Ancak ben bazen "yapıyorsun yapıyorsun özür diliyorsun, yapıyorsun yapıyorsun özür diliyorsun" repliğiyle hatırlıyorum.
    5 0 ...
  • essy

1807.
  • Sözlük kızlarının çıkaramadığı gür sesi olacağım. Bunu hak ediyordum ve malik oldum. Teşekkür ederim sözlük yönetimi, feminizmin yanında duruş sergilediğiniz için size minnet borçluyuz sözlük kızlarınca.
    Bu kutsal görevi layığıyla devralacağımdan kuşkunuz olmasın. Tırşıklı günlere.
    33 31 ...
  • dişiliğin zirvesi, kusursuz bi' güzellik. barbara kadınsa sözlük kezoları ne oluyor inanın sıfat bulamıyorum. barbara palvin
    şu güzelliğe bak ya rabbi. bugün barbara'yı yaratan yüce yabbim için ne yaptınız? hadi eyv.
    9 1 ...
  • galatasaray

20667.
  • 2007-08 sezonunda teknik direktörü yokken, imkansızlıklar içinde şampiyon olmuş takımdır.
    o sezon 32. haftada ali sami yen'de fenerbahçe maçı vardı. fener'e o maçta 1 puan yetecekti. çünkü ikili averaj fb'den yanaydı. zico teknik direktördü. kadroda;
    kezman, alex, lugano, gökhan gönül, aurelio, devid falan vardı. fb'nin cl'de sevilla'yı chelsea'yi yendiği dönemler.

galatasaray'ın başında cevat güler, ilk 11'de ise;
    barış özbek, emre güngör, ayhan akman, servet çetin, aykut erçetin falan vardı.
    fb'liler ''cimbom'a koymaya az kaldı'' tezahüratları ile geliyorlardı mecidiyeköy'e.
    ama unuttukları bir şey vardı. orası ali sami yen'di. metin oktay'ın ruhunu taşıyordu. nonda kafayı sokup cimbom 1-0 kazandığında şampiyonluk kutlamaları başlıyordu.

o maç kadıköy'de şampiyonluk kadar değerlidir benim için. maçın uzatma dakikalarında fener top şişirmesin diye fb sahasında dalağını tutarak koşan, pres yapan gs'li futbolcular vardı. düşünün adamlar son dakikalarda gs kalesine top bile yollayamadı. evet fenerbahçe zengindi. kadrosu güçlüydü. ama onlar eksik olan bir şey bizde fazlasıyla vardı;
    (bkz: ruh)
    6 2 ...
  • siz yokluk bilir misiniz?
    açlık?

mustafa kemal'in askerleri bilirdi...

sabah akşam buğday kavurması yedikleri günler vardı.
    et yok, tavuk yok...

hücuma kalkacak askerin ihtiyacı olan protein karşılanması mümkün değil.
    onu da mustafa kemal düşündü...

balık avlama bölükleri kuruldu.
    anadolu delikanlıları iptidai oltaları ile birliklerin yakınındaki göllerde, derelerde balık tutmaya başladılar.

tutulacak her balık en az iki askerin protein ihtiyacını karşılamak demekti.
    balık avlamadan birliğe dönmek adeta vatana ihanet etmekti onlar için.

bol bol balık tuttular.
    anadolu'nun verimli gölleri, akarsuları mehmetçik için bol bol balık verdi onlara.
    balık proteindi, fosfordu, omega3'tü.

mustafa kemal'in askerlerinin kafası bu yüzden çok çalışırdı.
    hepsi zekiydi, çakı gibiydi.

mustafa kemal'e izmir'de "zaferi neye borçlusunuz" diye sordular;
    "telgrafın tellerine..." cevabını vermişti.

bence eksik vermiş, biz zaferi telgrafın tellerine borçlu olduğumuz kadar, işgal altındaki anadolu'nun akarsu ve göllerinden balık tutan bu yiğitlere borçluyuz...
    4 0 ...
  • Bir de bu tanımın daha Minimal ince düşünceli olma durumu vardır.

- cebindeki kuruyemişin yarısını seni yerken gören biriyle paylaşıyorsundur.

- Kendi Yaptığın kahvenin en az köpüklü olanını içiyorsundur.

- birilerinin uyuduğu ortamda ses yapmıyorsundur. (Düşünceliler ek hizmet olarak üst örterler)

- restorandan çıkarken kürdan ya da zencefil alıyorsan yanındakilere de alıyorsundur.

- misafirliğe giderken evde çocuk varsa hoşuna gidecek bir şeyler alıyorsundur.

- bıçağın ucuna meyve takıp uzatıyorsundur.

- kapının önünde bir kap su ve yemek bulunduruyorsundur.

- otobüste yaşlı ya da engelli kimseler ayakta beklerken uyuyor taklidi yapmıyorsundur.

- selfie çekmeye çalışan ama kadraja sığmayan birilerini gördüğünde, makinelerini ellerinden alıp fotoğraflarını çekiyorsundur.

- mağazalarda bir şey denedikten ya da almaktan vazgeçtikten sonra yerine koyuyorsundur.

v.b diyerek üretilebilir. Tabi bilmek her zaman üretmekten daha çok işe yarayacaktır.
    15 0 ...