• Öncelikle burada kimden bahsediyoruz?

Pandemi sürecinde kilo alan ancak spor yapıyorum belim ince kaldı, popoma gidiyor yağlar diye sürekli paylaşım yapan ve "kilolu halim hepinizden güzel" diyen kadından bahsediyoruz. Gençlerin algısıyla oynayan bu kadınla ilgili kimse duyar kasmasın artık.

Mesele kilo almak değil. Şu sözleri söyleyen insanın geldiği haldir. Kimse muhteşem vücuda sahip olmak zorunda değil ancak tamamen farklı bir algı yaratıp ortaya bunların çıkması çok fena.
    Bergüzar korel'in paylaşım yaptığı döneme denk gelmiş olması nasıl da manidar oldu. Aradaki duruş ve kalite farkını rahat anlarsınız
    5 0 ...
  • dinen böyle birşey yok. dinen bekaret , yaş vb. şeyler önemli değil. sadece iman etmiş olması yeter. yanlız tavsiye vardır. bakirler bakirelerle evlenmesi daha iyi olur diye. birde iyi kadınlar iyi erkeklere kötü kadınlar kötü erkeklere layıktır.

dinen zina yapan bir kimse bir daha yapmamak kaydı ile tövbe ederse dahi sorun yok. dinen biri yaptığının yanlış olduğunun farkına varır bundan dolayı pişmanlık duyup tövbe ederse tertemiz yapmamış gibi olur. yaradan affederken insanlar kim oluyor da eleştiriyor.

mesela dinen erkeğinde tesettürü vardır giyimine dikkat etmelidir serbest değildir. erkeğinde iffeti vardır. gelenek görenek ve kendi fikirlerini insanlar dine alet ediyorlar sonra islam kötü, yobazsınız felan. ilk ayet oku ama nerde.
    3 0 ...
  • istesem erkeğinizi elinizden alırım sözüne al beni lan al beni diye can atabilir.

beyler yaradan zina yapmayın demiyor (dayanamayıp yapacağını biliyor) zinaya yaklaşmayın diyor yaklaşmaktan kasıt o zemini o ortamı hazırlamayın uzak durun diyor yani sen o ortamı oluşturduğunda zaten geriye bir şey kalmıyor. biliyorum bu anlattıklarım kolay şeyler değil ama imtihan bu işte cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil.

allahım sana sığınırım bizi böyle imtihan etme böyle iblislerin eline düşürüp süründürme helalimizle yetinmeyi nasip eyle.
    4 0 ...
  • isterse birşeyi alırda erkeği mi orası mualla. aklınca ego kasıyor.
    bir çapkın abinin sözü geldi aklıma. şunu hala anlayamayanlar kızlar var bir erkeği yatağa atabilirsin belki ama kalbine sahip olamazsın. bu onu elde ettiğin anlamına gelmez.

önemli olan istedimmi ruhunu alabilmen. yoksa seni bir macera, bir değişiklik olarak görür ihtiyacını giderir ve sifonu çeker.
    buarada bu kız için sevgilisini aldatan ağır abazadır. heralde aynaya bakmıyor ya da dev aynasına bakıyor.
    3 0 ...
  • Bazı ateistler sağolsun ben hiçbir zaman ateistler çok zeki diye düşünmedim. Deistler daha ilham verici ve zeki gelmiştir. Ben Müslümanım elbette. Ama bahsettiğim ateistlerin tek derdi ayetleri cımbızlamak, islam diniyle dalga geçmek.

Ateist bilim adamları var, dinlerle uğraşmak yerine kendi dinleri diyebileceğim bilime yönelmişler. Ne güzel. insanlığa fayda. ülkemizdekiler sadece gereksiz antipati ve nefret topluyor. Şahsım adına dinimle uğraşıldığında dinime daha sıkı bağlanıyorum. Neyse çok uzattım, ülkemiz ateistlerinin insanlığa faydalı olmalarını dilerim.
    2 2 ...
  • mabel matiz

1628.
  • merhaba.

biliyor musun aslında hayat çok güzel. fakat coğrafi konum olan güzellikle hissedilen güzelliği etkiliyor. huzura dik uzanan kara parçaları var. birtakım kordinatlar kaderimiz oluyor.

sen çok güzelsin. canını sıkma bunlara. şarkı falan söyle eğlen yani değer mi üzülmene. şarkılarını dinlemiyordum adını duymuştum sadece. bu veaileyle dinledim. bence güzel.

şarkı söyle eğlen dedim ya. hani içinde de kaldıysa bir şeyler sitem et. sus sus nereye kadar.

ortadoğuda öteki olmak...
    3 2 ...
  • aslında sebebi enver paşa ve m. k. atatürk ün plan farkalrından anlaşılıyor. enver paşa balkanlardan bir savunma hattı düşünürken atatürk anadoludaki yörük nufusunun yoğun olduğu bölgelerden bir plan kuruyor.

başarılı olunuyor ve sanırım bir çeşit ahde vefa olarak türkiye konuyor.

keza türkiye yi türkler kurdu sözü de çok doğru. abartılacak kadar bir gayrimüslüm ya da azınlıklar savaşmadı. adı üstünde azınlıklar.
    4 0 ...
  • bir erkeğin prensesi, sevdalısı olmak gibi bir güzellik varken; neden el âlemin erkeklerini elinden almak gibi bir çirkefliği seçersin! bir marifetmiş gibi gururla söylüyor bir de. senin gibilerinin gençliği bu yolda heba olur. gerçek mutluluğu tadamadan nalları diker.
    8 2 ...
  • büyük yanılgı.

ateizm bir imaj değildir, bir zeka seviyesi değildir, bir ahlak ya da kültür ölçüsü değildir, solcu olmakfalan hiç değilsir. ateizm şaşırtıcı bir şekilde sadece ateizmdir.

ateist bireye ayrı bir anlam yüklemek çok saçma. senden benden zeki müslüman da var aptal da var. aynı şekilde ateistin de aptaaalı var.

velhasıl sinemada yaratılan her şeyi bilen ve Zeki olan ateist tipinin gerçek hAyatta pek karşılığı yok.
    6 2 ...
  • Evine temizliğe gelen kadına 2 yaşındaki çocuğunun gözü önünde tecavüz eden piç kurusudur. Ulan hiç mi acımadın kahpe evladı? Senin çocuğun karın yok mu göt?
    Tehdit etmiş ama kadın korkmadan gitmiş şikayetçi olmuş. 30 yıl istenmiş ama az orospu çocuğuna.

https://www.sabah.com.tr/...si-ise-adeta-kan-dondurdu
    10 3 ...