• basına direkt müdahaleyle marifet gibi övünmek için bir akit kadar beyinsiz olmak gerek.
    bizim bir şey yazmamıza gerek yok. siz berbat icraatları bizden önce duyurup rtenizi batırıyorsunuz zaten.
    4 0 ...
  • bilimsel çalışmaları ile(!) dünya üniversiteleri arasında üst sıralarda yer alarak(!) göğsümüzü kabartan selçuk üniversitesi kampüs arazisindeki lojmandır.
    selçuk üniversitesi kampüsündeki lüks lojman

evet, kapıda lüks makam arabası, bahçesinde kamelyası, havuzu, kış bahçesi, çocuk oyun alanı vesaire...
    sanırım rektörün lojmanı burası.

yalnız havuz biraz ufak sanki, ayrıca kışın bu havuzun üstü kapanılır ve ısıtmalı olması gerekirdi, bir de helikopter pisti ve tenis kortu yok bahçede. resmen itibardan tasarruf(!) edilmiş.

şaka bir yana, şu ülkede yemeyen, israf etmeyen, tasarruf yapan bir allah'ın kulu yok mu hakikaten.
    Talana ve israfa bu kadar alıştınız bakalım sonumuz nereye varacak?
    12 0 ...
  • Yalnızlığım
    Ilık bir su gibidir içimde yalnızlığım,
    Yalnızlığım, ruhumda uzak bir ses gibidir.
    Her sabah ufuklardan mavi şarkılar gelir,

Ve her sabah ürperir içimde yalnızlığım
    Güneşim aydan sarı, yarınım dünden zorsa,
    Sarsın artık ömrümü tunç kandillerin isi
    Üşüyen ellerimden tutmalıydı birisi,
    Eğer benim gözlerim onları görmüyorsa.

Bir camın arkasında açılıyor güllerim,
    Havuzum pırıl pırıl... yıkar bakışlarımı.
    işler temiz ziyalar suya nakışlarımı;
    Ruhumun dünyasından eser tahayyüllerim
    Rüya rüzgarlarında bir yaprak yalnızlığım

Düşüncem bir neydir ki ürperir perde perde
    Belki bu mısralarım esecek gönüllerde

Fakat herkese uzak kalacak,yalnızlığım.
    4 0 ...
  • dünyanın en iyi balı...

evet, geçtiğimiz günlerde bu bir kez daha tescillendi.

toros dağlarının zirvelerinde 2500 mt yükseklikte 1700'lerden beri üretilen organik türk balı.
    eğriçayır balı

reklam yapmak gibi olmasın, ya da olsun amk ne farkeder?
    onca yazı yazıyoruz bir de reklam yapalım.
    alın bu balı gençler.
    biraz pahalı ama aldığınıza yediğinize değecek.

benim aldığım ürün şu;
    eğriçayır balı

850 gram polifloralı bal.
    bir kavanozu 140 lira, ama bu 140 liraya binlerce çiçekten toplanan bal alıyorsunuz. hemde tam 2500 metre yükseklikten.

oha lan harbi bildiğin reklam gibi oldu, ama bu bir kavanozu alırken bir de petekli karakovan balı da alın mutlaka.
    sütünüzle karıştırın, o ballı süt nasıl boğazınızı yakacak görün. mis mis...
    şifa resmen...

link yukarıda verilmiş ilk entryde, ama ben de vereyim;
    https://www.egricayir.com/
    6 0 ...
  • babasının konvoyu kadar şaşaalı olmasa da kendi çapında bir konvoy oluşturmuş prens bilal.
    bir polis arabası, bir de motorlu polis eskortluk yapıyor konvoya.
    bilal'in bindiği vip minibüs ise çakarlı lamba kullanıyor.
    ayrıca konvoyda pek çok passat vb koruma aracı var.
    https://streamable.com/xrxga

yanaştığı yerde de kapıyı açmak için bekleyen görevliler var.

bu sanırım devletimizin spora ne kadar değer verdiğinin(!) bir göstergesi.
    zira prens bilal biliyorsunuz ki okçular vakfı başkanı ve dünya etnospor federasyonu başkanı.
    spora çok önem verdiğimiz için bu şekilde sarıp sarmalıyoruz okçuların başkanını.

yani başka bir şey gelmiyor aklıma.
    zira bu adamın resmi bir sıfatı yok. resmi bir sıfatı olmayan biri nasıl konvoyla, çakarlı arabalarla gezebilir.

rica ediyorum akp'li arkadaşlar fikirlerini yazsınlar. bu durum karşısında mutmain oldular mı acaba?

ek; bu da bilal'in babasının cuma namazı konvoyu;
    https://streamable.com/f2i6z
    23 0 ...
  • neslican ı maç hastagı için kullanan fenerliler
    Böyle karaktersiz şeref yoksunu insanlardan nefret ediyorum. Lan kız ölmüş hem de göz göre göre. Baş sağlığı dile üzüleceksen üzül geç, maç propagandası yapacan diye niye kendine malzeme yapıyorsun şeref yoksunu. Keza bir ton sırf son zamanlarda kendisinden daha çok gündemde diye dikkat çekme peşinde koşan ünlü var. Onlar da ayrı katıksız ors. Neyse diyeceklerim bu kadar.
    Eksileyen karaktersiz Fenerbahçeliler büyük ihtimalle.
    3 4 ...
  • leyla aydemir'i hatırladınız mı?
    leyla aydemir in ailesinin şikayetten vazgeçmesi

4 yaşındaki bu yavrucağız geçen sene ağrı'da kaybolmuştu.
    tüm türkiye günlerce onu aradı, merak etti.
    halk, devlet minik leyla bulunsun diye seferber oldu.

ve malesef tam 18 gün sonra minik leyla'nın cansız bedeni bulundu.

bu olayla ilgili leyla'nın babasının amcaoğlu mehmet ali aydemir tutuklanmıştı.

ayrıca leyla'nın amcalarının da içinde bulunduğu 7 sanık daha tutuklandı.

ve bu davanın ilk duruşması dün yapıldı.

leyla aydemir'in avukatı duruşmaya gelmedi.
    zira leyla'nın ailesi avukatın bürosuna gidip "Biz şikayetçi olmayacağız, sen davaya gelme" demiş.

hatta dava duruşmasında hakim, tutuklu sanık olan leyla'nın amcası yusuf aydemir'in güldüğünü görünce sinirlenmiş ve "yeğenini öldürmekle suçlanıyorsun, neden sırıtıyorsun" diye çıkışmış.

kaynak;
    http://www.haber7.com/gun...me-aile-vazgecti/?detay=2
    https://www.sozcu.com.tr/...ayetten-vazgecti-5344067/

belli ki aile şikayetinden vazgeçmiş.
    muhtemelen kan parası aldılar.
    belki de ailenin üzerine baskı kuruldu. zira aynı aileden tam 3 tutuklu var. bunlardan 2'si leyla'nın amcaları, diğeri ise leyla'nın babasının amcasının oğlu.

sizin ben insanlığınıza sokayım.

ama aile davadan vazgeçse bile, bu dava türk milletini ilgilendiren bir davadır.
    o yüzden mahkeme zaten bu yönde karar vermiş ve tutuklu 7 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verilmiş.

davaya devlet de aile ve sosyal politikalar bakanlığı olarak müdahil. ayrıca çocuk istismarı ile mücadele derneği de davaya müdahil olarak katılmış.

nasıl anne babalar var şu dünyada ya? allah sizin belanızı versin. binlerce aile çocuk sahibi olamıyor, bu şerefsiz anne baba ise kızlarının katillerini affediyor.
    aile vazgeçse bile o şerefsizler hapiste çürüyecek inşallah.
    umarım şikayetten vazgeçen bu anne ve baba için de bir soruşturma başlatılır.
    49 1 ...
  • Neredeyse tüm aile fertlerini bir bir kanserden kaybeden biri olarak, bir gün ben de kanser olursam ne yaparım, nasıl düşünür hissederim hiç bilmiyorum. ölme ihtimalini yoğun hissetmek korkunç olmalı.

Amcam akciğer kanserinden gözümüzün önünde eriyerek yaşamına veda etti. 'Kızım ölmeyeceğim ben üzülme' deyip güldürmeye çalışırdı beni. Yanında güya iyi görünürdük ama gözlerimizden üzüldüğümüzü anlardı. Vefatının acısı inanılmazdı benim için, günlerce ağladım.

Neslican' ı tanımıyorum, ilk kez bu gece haberim oldu kendisinden. Sosyal medyaya epey uzak biriyim. Ama çok üzüldüm kendisi için. Nolursa olsun o gitti, artık yok. Anılarıyla yaşayacak. Bir insanın hayatı herşeydir. Tanınsın, tanınmasın, pekçok hasta insan için yaşam mücadelesi zordur. Bunu yakinen yaşayanlar çok daha iyi bilir.

yaşamı son bulan her insan garip bir hüzün bırakıyor içimde. vefat eden özellikle çocuk ve gençse..

Keşke hastalıklar, ölümler hiç olmasaydı :(
    11 1 ...
  • Ekrem başkan okullar açıldı burs isinden ses yok.
    Geçen bakkaldan ekmekle süt aldım parasını başkan verecek dedim adam beni sokağın sonuna kadar kovaladı.
    Yoksa vaadlerinin hepsi yalanmı?
    8 1 ...
  • Varsa yada yoksa demek meseleyi düşünsel boyutta felsefe yapmaktır. Halbuki akıl kıyas eder. Akıl düşünür ama Varsayım ve ihtimalleri hakikat yerine koymaz. Zincirin halkalarını takip ederek bir ucundan diğerine kadar nereye bağlı olduğuna bakar. Geçmişten gelecek çıkarımı yapar. Sana diyorlar ki ahiret var. Hesap kitap var. iman et ve ona uygun yaşa. Doğmadan önce neredeydin? Madem yoktun hiçtin nasıl meydana çıktın? Madem dünyaya geldin neden yokluğa gittiğini iddia ediyorsun? Madem yokluğa gidecektin bu dünyaya ne yapmaya geldin? Yokluktan geldiğine inandın, yaşadın bu hayatı bir güzel, ölümü de kabul ettin, ee peki hiç mi aklına gelmedi yoktan vareden yine yoktan vareder diye? ölümden sonra başka bir hayatla varolabileceğini neden ihtimal mesabesinde değerlendirdin? Enaz Yaşadığın bu dünya hayatı kadar gerçek olabileceğini niye düşünemedin ki? Sınırları 140 milyar ışık yılı mesafesi kainatı kendi kendine varettin de ahiretin varolacağına ihtimal vermedin öyle mi? Ha aklın erdi de işine mi gelmedi yoksa? O zaman ihtimaller hesabına devam et sen. Belki tutar..
    5 0 ...