• olay kemer'de geçiyor sebebi bilinmeyen bir sebepten dolayı mezepotamya eşekleri 20 kişi birden 2 tane rus adama saldırıyorlar o kadar kişi oldukları halde sopa ve kesici aletler ile saldırıyorlar işte bunların delikanlılığı bu kadar adamlar yinede yıkılmıyor helal olsun ruslara videonun sonunda rus adamlardan birinin kolu kanlar içinde kalmış üzüldüm lan adama.

video: https://www.youtube.com/watch?v=Xf82TlTMQ / videonun 3.15 dakikasından itibaren başlatın.

eleştirim:ulan sonra diyorsunuz neden ülkeye turist gelmiyor neden her şeye zam geliyor ulan baksana adamlara tüm sahil kesimlerini mesken tutumuşlar bir şey dediğin zaman faşist oluyoruz.
    9 3 ...
  • videoda dündarın röportaj yapmaya çalıştığı adam piç halil bezmendir.
    halil bezmen türkiye'de kaçak işler yapmış halkın parasını çalmıştır. (amerikaya kaçtı)
    dönemin en iyi habercilerinin bulunduğu arena(ugur dundar sunucu burada) adlı program bu durumu ifşa edip devletin gerekli tedbiri almasını sağlamıştır. bunun için taa amerikaya gitmislerdir.

detayları uğur dündarın haramzade adlı kitabından öğrenebilirsiniz.
    6 0 ...
  • Çok gizli bir kaynaktan ele geçirilen tezdir.

Fazla laik ataktan bilime ne gibi bir katkı beklenir ki zaten.

Yorulma kuzum Bi 70 lik al gel tekelden de içelim. Evet.

strawberry blonde un yüksek lisans bitirme tezi
    11 2 ...
  • 5816 sayılı kanun nedir?
    "atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanun"dur.

15 temmuz 1951 tarihinde cumhurbaşkanı celal bayar'ın isteği ile demokrat parti tarafından yasalaştırılarak tbmm'de kabul edilmiştir.

atatürk'ün hatırasına hakaret eden, küfür eden, iftiralarda bulunan kişilere uygulanacak yaptırımlar bu yasa ile kanunlaşmıştır.

bakınız kanun sadece 5 maddeden oluşuyor;
    5816 sayılı kanunun kaldırılma kampanyası

ve bu 5 maddenin hiçbirinde "atatürk'ü eleştiremezsiniz" demiyor.

yani atatürk'ü eleştirebilirsiniz.
    tıpkı erdoğan'ı, kılıçdaroğlu'nu, fatih portakal'ı, tengir budun'u eleştirebileceğiniz gibi.

lakin atatürk'e iftira atarsanız, hakaret ederseniz, küfür ederseniz bu suçtur.

şimdi bu kanunun kaldırılmasını isteyenlerin amacı, "atatürk'ü eleştirmek" falan değil. atatürk'e iftira atmak suretiyle o'nun aziz hatırasını itibarsızlaştırmaya çalışmak.

şimdi bu kanun kalktığı takdirde başlayacaklar atatürk'e iftiralar atmaya, olmayan şeyleri olmuş gibi yazmaya, şizofrenler tarafından kaleme alınan saçmalıkları kaynak gösterip saldırmaya.

amaç bu.
    amaç atatürk'e iftira atarak "acaba atatürk sevgisini yok edebilir miyiz" derdindeler.

işte bu kanunun kaldırılmasını bunun için istiyorlar.

fikirleri ile, devrimleri ile başedemedikleri bu ülkenin kurtarıcısını iftiralar ile itibarsızlaştırmak tek dertleri.
    yıllardır atatürk sevgisini yok edemediler bu milletin, bir de kahpelik yaparak denemek istiyorlar.

allah düşmanın mert olanını versin. bize hep namertler denk geliyor.
    13 3 ...
  • jennifer aniston un çıplak pozu

Friends dizisinin ünlü oyuncusu ve Brad Pitt’in eski eşi Jennifer Aniston, 1995 yılında verdiği çıplak portresini açık arttırmaya çıkardı. Ünlü yıldız, portrenin satışından elde edilecek parayı koronavirüs yardım kampanyasına bağlayacağını açıkladı.

https://www.cumhuriyet.co...rttirmaya-cikardi-1743100
    6 2 ...
  • umut

862.
  • Dün sabah saatlerinde annem öldü diye bir civcivi çöpe atıyor. Uykumdan uyanıp öğrendiğimde kahroluyorum.. ikindi vakti hobi bahçesini gezerken cik cik sesleri duyuyorum yok artık acaba mı?! Diyerek çöpe koşuyorum ve ne göreyim. Şu zilliyi. Ölmemiş üstelik ayaklanmış çöpten çıkmaya çalışıyor. Bütün gece yanımda ısıtıyorum. Hiç sesini çıkarmadan uyuyor o da. Hayata dair umutlarımı yeşertmeye ne hakkı var bilmiyorum. Adını da umut koydum bakalım. inşallah büyür, çok güzel bir tavuk olur ve onu Her gördüğümde umudun hep var olduğunu bana hatırlatır.

umut
    9 0 ...
  • Sevgi, ilgi görünce kendisini bir halt sanacak erkektir. Aslında Hiçbir halt değilsin şekerim. Karşındaki kız seni çok seviyor sadece. Toton kalkmasın, üzme o kızı, yoksa Sonunda daha çok üzülen sen olursun.
    7 0 ...
  • genç mücahitimizin sağda solda okudukları ile inkar etmeye çalıştığı çabadır.

inanmayan insanların kahir ekseriyeti, aynen senin gibi, çocukluk şartlandırmaları sebebiyle geçmişte inançlı olan kişilerdir. dolayısıyla "baştan inanmamaya inanmak" gibi bir şey söz konusu değil.

az bilgi ve gençlik heyecanıyla tebliğcilik yapmaya kalkmanın insanı sıkıntılı şeyler yazmaya zorlaması şaşırtıcı değil. mesela "kuran bir günde inmedi sürekli olaylar gerçekleşiyor. ve o olayların üzerine iniyor. değişiklik olması gayet normal." yazmışsın. yazdığın henüz kaşarlanmadığının, zihnini henüz hepten kapatmadığının ispatı. çünkü anlatılanları okuyunca -ki çok ama çok daha fazlasını yazmam mümkün- hiç değilse değişiklikler olduğunu kabul etmişsin.

sorun şu ki kuran'da zamanın şartlarına bağlı olarak hükümlerin değiştirilmesi hiç normal değil. neden? çünkü hükümlerde değişiklik çelişki demektir ki bazı örneklerini verdim. bir tanrının 7. yy arabistanında 23 yıl içinde değişen şartlara göre bir çok değişiklik yapma ihtiyacı hissedip, sonra, işte aradan 1400 yıl geçti, değişimin kralı yaşandı, kitabındakilere aynen uyulmasını beklemesi hiç makul değil. zamanın şartlarına göre değişiklik politikacıların yoludur ki zaten söylediğimiz de kuran'ın bir politik metin olduğudur.

hadi bunları geçelim. bakalım kuran değişiklikler ve çelişkiler konusunda ne diyor:

http://www.kuranmeali.com...ma.php?sure=4&ayet=82

tabi tam tersi de deniyor:

http://www.kuranmeali.com...a.php?sure=2&ayet=106

bu değişikliklere ve tutarsız ayetlerin birbirinin hükmünü ortadan kaldırmasına "nesh" denir ve islam alimleri 80'den fazla nesh saymışlardır. sünni inancına göre hadisler bile ayetleri neshedebilir. mesela recm olayında olduğu gibi...

bitti mi? tabi ki hayır! kuran'a göre yahudilerin cumartesi çalışma yasağı sonradan uydurulan bir şey değil, allah tarafından konulmuş bir yasaktır. fakat sonra bu yasaktan vazgeçiyor. heykel yasağı ise bir konulup, bir kaldırılıyor, sonra tekrar konuyor.

(bkz: süleyman peygamberin heykeller yaptırması)

velhasıl artık nasıl bir mantıksa, aralarında yüzyıllar olsa da yaşam standartları birbirine benzer insanlara din indirilirken habire değişiklik yapma ihtiyacı hissediliyor, son din olduğu iddia edilen din indirilirken de değişiklik yapmak şart oluyor fakat işte son 200 yıldır 300.000 yıllık modern insan geçmişinin asla ve kat'a yaklaşamadığı standartları yakalamış durumda olduğumuz halde değişiklik gerekmiyor! ilginç....
    5 1 ...
  • esaret altındaki filler
    (resim yapan bir fil)
    vahşi yaşamda ele geçirilen ve esaret altına alınan asya fillerine denir. fillerde seçici üreme ve uzun üreme döngüsünden dolayı binlerce yıldır esaret altına alınsalar da evcilleştirilememişlerdir.

büyük filleri eğitmek çok daha zor olduğundan ve agresif tavırlar gösterebildiklerinden genelde filler çok küçükken doğadan alınırlar ve farklı yöntemler ile itaate alıştırılırlar. kimi yöntemler fillerin zekasını kötüye kullanır, mesela fil küçükken kıramayacağı bir yere bağlanır ve büyüyünce kolayca kırabileceği zincirleri küçükken kıramadığını hatırlayıp direnmez. çoğu yöntem buna benzer bir şekilde hafif zalimcedir.

bunun yapılmasının sebebi tarih boyunca değişmiştir. ilk defa ormancılık için çalışma hayvanları olarak kullanılmışlardır, sonradan uzun bir süre boyunca savaş filleri olarak görev almışlardır. daha yakın tarihlerde idam, sirkler, hayvanat bahçeleri ve güneydoğu asya'da turizm için kullanılıyorlar. ayrıca hindistan-hindiçin'de uzun süredir "kutsal" hayvanlar olarak tapınaklarda görev alıyorlar.
    2 0 ...
  • 1 güneş çevrimi boyunca güneşin manyetik aktivitesinin durgun olduğu dönem.

fakat bu pek nasa haberi gibi durmuyor. bu manyetik durgunluk son derece olağan bir süreç ve dünya başımıza yıkılmıyor bu dönemlerde. hatta tam tersi, etkinliğin çok yüksek olduğu dönemler daha sıkıntılı geçebilir, çünkü o dönemlerde dünyaya ulaşan yüklü parçacıklar yoğunlaşıyor. bu da haberleşme uydularını olumsuz etkiliyor. hatta güneşlenmeyi sevenler için de ekstra tehlike demek.

bu tür konuları nasa'nın resmi sitesinden takip edenler bilir ki, nasa hiçbir zaman bu tür felaket tellallıkları yapmaz. ancak bizim basında hatta bazen yabancı basında da, bu konular saptırılarak verilir. maksadım nasa savunuculuğu değil, yalan veya yanlış haberlere itibar edip de paniğe kapılmamanız için küçük bir hatırlatma...
    6 2 ...