• dabbe 4 muydu neydi gece de 2 filandi, bu o zamanlar kacak tv kanalinin birinde basladi. Ahanda bu o ünlü korku filmi degil mi ya deyip başladım. Ama harbiden ürperticiydi. garip sesler garip dualar horra oraya buraya koşmalar derken filan bitti. Korktum mu korku degil de ürpermistim. Ki korku filmi sever ve pekte korkmayan biri olarak ben bile böyle olmustum. Ama yine de ruyama da yasantima da etki etmedi. Biraz da mantikli ve bilinçli olmakla alakali sanırım.
    0 0 ...
  • Bazen özeniyorum böyle insanlara ne yalan söyleyeyim.. ben annemin halasını ziyaret edemedim diye bile üzülüyorum, insanların kendi halalarından haberi yok.*

Çekirdek aile olmak mis gibi diye düşünsem de etrafıma bakınca aile bağlarımın bu denli sıkı olmasının diğer insanlarla ilişkime çokça faydası olduğunu gördüm. Nerede ne söylemem ve nasıl davranmam gerektiği hususunda hayli iyi eğitilmişim bu açıdan; Çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı olmayı öğrendim. Sosyal açıdan oldukça duyarlı büyümüşüz, kendi yaşıtlarıma bakınca bunu fark ediyorum ve hoşuma gidiyor doğrusu.

Yine de, 'her şeyin fazlası zehirdir' demişler. Dedemin yengesinin kız kardeşinin yeğeni nişanlandı aramayı unuttum, öteki yeğeni işe başladı kutlamadım, babamın kuzeni ameliyat oldu geçmiş olsun demedim, yok öbürüne başın sağ olsun demedim diye sürekli bir döngü içerisinde vicdan azabı çekiyorum. Çekirdek aileye özlemle..
    3 0 ...
  • Ekşide sinir olabileceğiniz tarzda düşünce yapısına sahip entry giren 100 kişiye rastliyorsaniz burada 3 5 kişi ya cikar ya cikmaz. Ben sırf tilt olabilecegim insan sayisi cok oldugu icin twitter bile kullanmiyorum. Kendimi biliyorum çünkü. Tek kullandigim sosyal medya insta( insanlarin sikko dusuncelerini okumak zorunda değilsin fotolar var mis gibi o yuzden benim icin ideal ), burası ve bilgi alisverisi + ticaret için global webmaster forumları tr den de r10 sadece.
    1 0 ...
  • Gayet yerinde bir uygulama. Çünkü ped, tampon gibi şeyler zorunlu ihtiyaçlar arasında, zorunlu ihtiyaçların da ücretsiz sağlanması lazım. Zevk için kullanılmıyor sonuçta.

Edit: ya alttaki entrylere bak. feministler “e*kekliği ortadan kaldıracağız” demekle çok haklılar. Ulan zaten sağlık ocaklarında prezervatif ücretsiz. cahil. nsanlar kendi ülkelerindeki kadınların kullanması zorunlu ürünlerini ücretsiz yapmış, bütün dünyadakilerin değil. Dünyada o kadae aç insan var madem sen onlar için naptın? Mesela ihtiyacın olmayan bir şeyi almak yerine o parayı bağışladın mı hayır kurumuna? Sanmıyorum. Bu kadar duyarlıysan ülkedeki eylem yapan maden işçilerine de kulak ver. Onlar emeklerinin karşılığını alamıyor ve bunu protesto ediyorlar ve de gözaltına alınıyorlar. Onlar için bir şey yap önce.
    5 0 ...
  • Herifin chp'den yolsuzluk sebebiyle ihraç edildiğini söylüyoruz, akp'den numunelik bir kişinin bile yolsuzluk sebebiyle ihraç edilmediğini söylüyoruz, bunca doğru protein fakiri yandaş beyni tarafından "ne olmuş yani? Akpliler de çalıyor" dediğimiz şeklinde algılanıyor!

Bak, ebleh olduğun için Bilal'e anlatır gibi anlatayım:

Eğer hırsız chp'den ihraç edilmese, korunmaya çalışsa, bunun üstüne Chp'ye laf etseniz, biz de CHP savunmacılığı yapsak, dediğinde haklı olurdun.

Hırsız her partiden çıkar. Mühim olan partinin ne yaptığıdır. Eğer bir parti kendi hırsızlarını korumaya alırsa ve de iktidar partisi ise o partide hırsız sayısı çok daha fazla olur kaçınılmaz olarak.
    4 0 ...
  • insanı burkar ama öldürmez. Hem vermezse vermez bir daha mesaj atılmaz olur biter. Mesaja herkesin cevap vermesi de beklenmez ki. Kendi bilir demek gerekir.
    5 0 ...
  • yavşak suud kralı için yas ilan eden akp'den asıl bunun için yas ilan etmesini bekliyoruz.

ayrıca cuma günü camilerde maradona için de dua edilmeli.

madem diyanetin bütçesi benim vergilerimle oluşturuluyor, ben de bunu istiyorum.

maradona için cuma günü dua edilsin...
    (bkz: 27 kasım 2020 maradona için dua kampanyası)
    7 2 ...
  • Yetmez ama evet dedirten olay. Dua et sadece dışlanıyorsun, bir de işin diğer boyutu var. Onu yaşamak inan istemezsin.

Bir akpliyi ciddiye alamadığım için umrumda değil şahsen.
    6 0 ...
  • Açıklandığında bekanıza zeval mi geldi, yoksa halk sokağa mı döküldü diye devam eden soru cümlesidir.

Bu zamana kadar yetkililerin doğruları söylememesi halkı bilgilendirmemesi zorumuza gidiyordu arkadaş.

Milletin devlete hükümete güveni kalmamıştı,

Her olaya yalan katmalarına anlam verilemiyordu.

Ne yapacağız eğer bu rakamlar gerçekse en azından doğru bilgilendirildiğimize seviniyoruz.
    7 5 ...
  • Maradona vefat etti,

Artık herkes yaşayan en iyi futbolcu olabilir...

demişti ki:
    Evet, ben Roma Papası'na karşı çıktım...
    Neden böyle oldu, çünkü ben Vatikan'a gittiğimde oradaki çatıların saf altından olduğunu gördüm. Sonradan da Papa'nın vaazını dinledim ve o diyordu ki, Kilise yer yüzündeki tüm fakir çocuklardan dolayı üzüntü duyuyor.
    Külahıma anlat, üzüntü duyacağına satsana çatıları, birşeyler yapsana ...

Diego Armando Maradona
    11 0 ...