• son olarak belediyenin 4700 lira teklifiyle sona erdirildiği açıklanan grevdir. mühendislerin işsiz gezdiği, iş bulabilirlerse 3500 liraya çalıştığı ülkede milletin parasını bol keseden bu vasıfsız şımarıklara dağıtan chp'ye yazıklar olsun. yapılan grevin haksız olduğuna herkesin kanaat getirmesine rağmen, maltepe halkı bu konuda belediyenin arkasında durmasına rağmen, akp gibi hepsini kapı önüne koyup yerlerine asgari ücretle alınacak yüzbinlerce kişi varken neden bu kadar korkak hareket edildi? madem bu parayı verecektiler o halde yaşanan bu kadar sıkıntının ne anlamı kaldı? hem kendilerini rezil ettiler, hem halkı mağdur ettiler, hem akp'ye malzeme verdiler, hem de bu adamlara boyun eğdiler. bir avuç çöpçüyü kontrol edemeyen, lafını geçiremeyen chp bu saatten sonra hiç boşuna ülke yönetimine soyunmasın. bundan sonra benden chp'ye oy falan yok!

edit: sendikanın kabul ettiği teklifi işçilerin kabul etmediği söyleniyor. ne kadar doğru bilmiyorum.

https://twitter.com/YolTV/status/1366038090633019395
    7 1 ...
  • Süper Lig şampiyonluğu
    Galatasaray 22,
    Fenerbahçe 19.

Fenerbahçe son süper lig şampiyonluk yılı 2014.
    2014'ten bu yana Galatasaray şampiyonluğu 3 (2015, 2018, 2019).

Türkiye kupası şampiyonluğu
    Galatasaray 18,
    Fenerbahçe 6.

Fenerbahçe son Türkiye kupası şampiyonluğu 2013.
    2013'ten bu yana Galatasaray şampiyonluğu 4 (2014, 2015, 2016, 2019)

Türkiye Süper kupası şampiyonluğu
    Galatasaray 16,
    Fenerbahçe 9.

Fenerbahçe son süper kupa şampiyonluk yılı 2014.
    2014'ten bu yana Galatasaray şampiyonluğu 3 (2015, 2016, 2019)
    6 1 ...
  • cumhuriyet ve atatürk düşmanı, yalancı, iftiracı, fethullahçı sözde tarihçi mustafa armağan'ın, genel yayın yönetmenliğini yaptığı derin tarih adlı dergiden kovulmasıdır.

günün güzel haberi...

fethullahçı sözde tarihçi mustafa armağan derginin son sayısında "hilafet" kapağı ile çıkmış ve hilafetin tek kurtuluş yolu olduğunu işlemiş.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132158/+

fethullahçı mustafa armağan'ın bu yaptığından haberi olmayan albayrak medya grubu ise, bu derginin bu sayısının kendilerinden habersiz çıktığını beyan ederek, cumhuriyet düşmanı bu fethullahçı tarihçi'nin görevine son vermiş, onu kovmuş, kıçına tekmeyi basmış, tabiri caiz ise siktir etmiş...

not: albayrak medya grubu hilafet kapağı ile çıkan dergi için toplatılma kararı almış...

burası türkiye cumhuriyetidir.
    cumhuriyet rejiminde kula kulluk yapmak söz konusu değildir.
    hilafet isteyen soysuzlar, tıpkı fetöcüler gibi yunanistan'a sığınarak bu neşriyatları orada çıkarabilirler...
    13 6 ...
  • şunu istemesidir;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132143/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132144/+

ne yazık ki hilafet isteyen kadınlar kendilerini neyin beklediğinin farkında değiller.

biz ne anlatsak boş.

burada görev cumhuriyetimizin gururu kadınlarımıza düşüyor.

kadınlar kendi aralarında daha iyi etkileşim içindeler ve daha iyi anlaşıyorlar.

kıymetli hanımlar...!!!
    hilafet isteyen hemcinslerinize, hilafet geldiği takdirde başına neler geleceğini en iyi sizler anlatabilirsiniz.

bu sizin insanlık görevinizdir...
    10 3 ...
  • olağandır.

1 tane güzel bir şey gösterebilir misiniz şu rezalet yerde? devleti, hükümeti, muhalefeti, sağcısı solcusu, toplumu, futbolu. her şey mi bombok olur bir ülkede?

fırsat olsa da, siktirip gitsem.

özlemmiş, yurtmuş, toprakmış. sokayım. ben insan gibi ve insanca yaşadığım ve geçinebildiğim yerde mutlu olurum. sikik milliyetçiliklerin üstü kalsın.
    4 1 ...
  • nazi toplama kampı.

içeride halen, vaktinde orada olanlara dair birçok eşya bulunur.

saçlar, çanak çömlekler, tıraş aletleri, bavullar, protezler ve birçok şey.

saç bulunmasına çok şaşırmıştım. kampa girenler bitlenmesin diye, derhal traş edilirdi. saçları da biriktirmişler.

eşyalar ise, orada kullandıkları eşyalar değil. insanlar apar topar evlerinden alınırken, götürülmek üzere olanlar içgüdüsel olarak, o an sonrasında neye ihtiyaç duyacağını düşünürek, birçok şey almışlar yanına. çanak çömlek, traş aletleri mesela. oldukça üzücü. hiçbir zaman kullanamayacakları şeyleri yanlarında götürmüşler. içeri girerken, her şey ellerinden alınıyordu, hayatları dahil...
    5 0 ...
  • Yahudi cesaret ödülü almış Türk büyükleri tam listesidir.
    Cahilliğime verin, ben sadece bir kişi biliyorum.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132103/+
    10 2 ...
  • Hepsi olmasa da bir kısmı dhkp-c, TiKKO gibi terör örgütlerine terörist deyince alınmaktadır.

Ve evet ikisi de teröristtir.
    Milliyetçi sağ kanatta bir terör örgütü bulunmamaktadır. Bu konuda milliyetçi sağa merkez sol da büyük oranda katılmakta ve yukarıdaki ikiliyi terörist görmektedir. Buradaki ortak payda Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürkçülüktür.

Lakin kendi ülkesinden önce Sovyetleri gören bazı azınlık sol gruplar rahatsız olmakta ve hatta savunmaya çalışmaktadır.
    3 1 ...
  • Hımm olaya göre değişir. Hele bu kötülğkten ders çıkarttı isem de değişir.

Fakat şu hayatta bazı kişiler vardır onlara asla sınırı fazlası ile aşan kötülükler yapmamanız gerekir. Kendimi o sınıfa koyuyorum. Çünkü takıntılıyım. ilk okulda borç verdiğim ama geri ödemeyen tipi bile unutmadım. Borç olarak değil de karşılıksız alsa unuturdum. Affetmiş ve helal de etmiş olabilirim ama bunu benden kendisi istediği için değil. Çünkü onun umurunda bile olmadı. O geriye bakmadan yoluna devam etti. Sadece ben o dönemler inançlı biri olduğum için kendimi rahat hissetmek istedim.

Düşünün ilk okulda 1 lira borcu bile unutmayan kişi kendine daha üst düzey bir kötülük yapılsa neler yapmaz.

Misal o günden beri asla ufak meblaları borç olarak vermem. Büyük meblalar için ise senet isterim. Elimdeki düzenli girdi paranın 10/1 i kadar bir meblağyı asla borç saymam elimde var ise yakınıma verir unuturum. Fakat düzenli girdi paranın tamamı ila 10 katı kadarını borç sayar senet isterim. Tabi bu da her önüme gelene borç veridiğim anlamına gelmez. Ya da kritik olaylar için insanlara senet yaptığım anlamına da gelmez. Yakınıma verilen nadir ufak paraların ya da gene yakınıma verilen sağlık durumu için acil büyük paraların hesabını tutmam. Ki çok da yakınım olmaz.

Bakın o 1 lira bir insanı nelere sevk ediyor. Hayat görüşü katıyor. Ve affetsem de helal etsem de o kişi ye ne bir daha yakınım dedim. Ne de yardım ettim. Arada kuru laflar ise eşlik ettim sadece. Ve sırf bir lira için. Eğer uçurumun kenarında bir yabancı ile mahsur kalsa ilk yabancıyı kurtarırım.

Bunu birde bana yapılabilecek daha büyük bir kötülük için düşünün.
    2 0 ...
  • insanların sosyal medyayı bir araya gelerek ufuklarını genişletmek, bilgi, görgü, kültür, deneyim alışverişinde bulunmak için kullanmaları elbette güzeldir ve belki de ideal olanıdır.

tam tersine, günlük hayatın olumsuzluklarından, gerçeklerinden, yüzleşmelerinden, diyaloglarından kaçarak kendilerine kendi seslerinin yankıları olan sesleri duyacakları, kendi yüzlerinin yansıması olan yüzleri görecekleri bir konfor alanı yaratmak için kullanmaları ise, çok keyifli ve kullanışlı bir tuzağa düşmeleridir ve çok önerilecek bir durum değildir.
    0 0 ...