• Yaş 18 felan doğum günüm arkadaşlar yemek söyleyelim diye beni evden aldılar. Ama öncesinde bir yere gideceğiz sürpriz dediler.

Neyse efendim bir yere geldik önünde bir polis korteji millet sırada burası neresi oğlum demeye kalmadı içeride buldum kendimi kızıl saçlı beyaz tenli bir hatun ile arkadaş benim için pazarlık yaptı ilk defa dedi. Kızın bana bir bakışı var acır gibi.

Neyse ben olmaz dedim arkadaşa yapamam dedim.
    - gebertirim oğlum seni 80 tl verdim ben bu hatuna dedi. Elindeki fişi gösterdi neyse o zaman ben bir tuvalete gideyim dedim. Tabi çaktı bu kaçacağımı
    -olmaz boşalırken içine işersin dedi.

Hayatımda hiç böyle bir cevap duymadım çaresizce kadın ile beraber üst kata çıktık.

Kadına abla dedim.
    -düzgün konuş lan ablanı mı zikiyorsun sen dedi.

Ben yapamam dedim.
    - niye kalkmıyor mu dedi. Sakso için 30 tl ni alırım dedi.

Ben çıkayım dedim.
    - tamam 5 dakika otur çıkarsın dedi.

Sonra;
    -Utanma senin gibi çok oluyor alışkınım ben dedi.

Neyse ben 10 dakika sohbet ettim bununla. Yetimhane çıkışlı SGK da çalışan bir devlet memuru iken sevgilisi bunu kefil yapmış icra için cezaevine felan düşmüş bir sürü şey anlattı.

10 dakika sonra beni bahçe de bekleyen arkadaşım kaç dakika sürdüğünü sordu. Valla 8 dakika sürdü kadın daha çıkamadı yataktan dedim.

Boynunu eğdi bizde erkekmiyiz lan dedi.

Neyse efendim benim kanımca üzerinden 1 milyon kişinin geçtiği biri ile bu işi yapmam.

ilk deneyimi ise eşim ile 29 yaşında yaptım. Mutluyum içim rahat.
    5 0 ...
  • Beni kendisinden çok avukatı şaşırtmıştır. 2 yıl 6 ay hapis cezası aldığı son celsede avukatı;
    "türkiye Cumhuriyeti devletinde herkes bir kişiyi sevip sevmemekte özgürdür. Bir siyasi lider ve 1. cumhurbaşkanı olarak müvekkilim sevmediğini hür iradesiyle beyan etmiştir. Bu ise suç olamaz. Türkiye'yi kurtarıp kurtarmadığı cümlesiyse zaten profesyonel tarihçilerin tartıştığı bir konudur" şeklinde müdafaa da bulunmuştur.

Bu savunma bile Atatürk e hakarettir.
    10 0 ...
  • soyadı kanununun hazırlıkların yapıldığı dönemde, ülkenin kurucusu, kurtarıcısı ve cumhurbaşkanı olan gazi mustafa kemal paşa için önerilen soyisimlerdir.

dil ve tarihçilerin yaptıkları toplantılar neticesinde mustafa kemal paşa için şu soyisimler önerilmiştir;

•etealp,
    •etel,
    •etil,
    •korkut,
    •araz,
    •ulaş,
    •yazır,
    •emen,
    •salır,
    •coğaş,
    •ergin,
    •beşe,
    •begit,
    •tokuş.

lakin mustafa kemal paşa kendisine önerilen bu soyisimleri pek beğenmemiş olacak ki bu önerilere "daha sonra aramızda görüşürüz" yanıtını vermiştir.

bunun üzerine yapılan yeni bir toplantıda erzincan mebusu saffet arıkan, soyisim olarak "türkata" önerisini yaptı.
    bu öneri herkes tarafından beğenildi. lakin konya mebusu naim hazım onat "söylerken kulağa tuhaf geliyor" diyerek itirazda bulundu. "türk" ve "ata" kelimelerinin yerlerinin değiştirilerek "atatürk" denilmesini istedi.
    atatürk ismi toplantıdaki herkes tarafından onaylandı ve gazi mustafa kemal'e sunuldu, onun da oluru ile soyadı kanununun mecliste kabulünden 16 gün önce 8 kasım 1934'te sümerbank sergisinin hatıra defterine yazdığı yazıda, mustafa kemal ilk defa "atatürk" soyadını kullandı.
    14 5 ...
  • (bkz: 40771336) Çomarların ve bu ülkenin en büyük sorununu aslında iki kelimeyle özetlemiş, itirafçı aktroll.
    Ne demiş? "hiç okumadım." E zaten onu biliyoruz, tek bir şey bile okumadığınız için bu haldesiniz. Sonra da bir caps linki vermiş. Tüm savunmasını da bu capslere bağlı kalarak sunmuş.
    Yani aslında cahil, dünyadan haberi olmayan ama iPhone'lar bollaşınca Facebook, Twitter üzerinden iki üç satır paylaşımlara bakarak dünyayı çözdüğünü sanıp reisini yalayan tipik bir meeee. Almış oradan konuyla alakası olmayan, iki satır yazılı bir foto, ona bakarak tüm olayı çözmüş garibim.

Ne halde olduklarını kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar, ama nedense biz söyleyince hakaret etmiş oluyoruz.
    6 0 ...
  • Çünkü Ahiret inancım var, Ölümden değil de sonrası için korkum. intiharın vebalinden yalnızca.
    Yoksa beni tutan ne var ki. Ölmemek için ne sebebim olabilir? Hiç.

Ölüme mırın kırın edip, sonunu merak ediyorum yeağğğ, hayat çok güzel olum, her şeye rağmen yaşanabilir beaa kafasında şov peşinde olanlardan tiksiniyorum.
    Az ötede pollyannacılık oynayın. Yallah.
    10 9 ...
  • birleşik islam marketleri yani bim'in yaptığı siyasal islamcı kurnazlığıdır.

şu simbat marka ceviz;
    abd den ithal cevize yerli üretim barkodu basmak

raf üzerinde kocaman "yerli üretim" yazıyor.
    ama ürün abd ve şili'den ithal ceviz.
    abd den ithal cevize yerli üretim barkodu basmak

cevizin menşeinin amerika olduğunu belirtiyorlar, ama hemen altındaki barkod 869 ürün kodu ile başlıyor.

869 ürün kodu ile başlayan barkodlar o ürünün yerli ürün olduğu anlamına geliyor.
    http://gs1.tobb.org.tr/icerik_goster.php?Id=26

ve bu barkoda dayanarak ürünü "yerli üretim" diye satıyor çakallar.

nesi yerli?
    peketlemesi yerli.
    13 3 ...
  • onlar da bu vatanın evlâdı değil mi..?

sırtında üç aylık bebeği ile cepheye kağnı ile cephane taşıyan elif ananın ağıdını hayatında hiç işitmedin mi..?

helâl olsun teyzelerime benim.. inadına inadına o geleneksel kıyafetlerinizle binin o uçaklara.. binin ki, bazıları bilsin sizin de bu ülkenin 1. sınıf vatandaşı olduğunuzu..

not: benim köyümdeki kadınlar da aynı bu şekilde giyiniyorlar.. geleneksel giysiler bunlar.. ayrıca bu kimseyi de ilgilendirmez.. kimse kimsenin ekmeğini vermiyor sonuçta.. ok..?
    11 4 ...
  • havada propagasyon yapan elektromanyetik dalgalar, değişen hava koşullarından etkilenir. bu durum da dalgada distortion'a yol açabilir. insanoğlu hava şartlarını kontrol edemez ancak uygun kabloyu seçeiblir. bu yüzden alıcıdan yakalanan dalgalar transmisyon hatları ile istenilen yerlere iletilir.

edit: telefon hatları da kablo üzerinden haberleşir. önce baz istasyonuna sonra da dünya'nın neresini arıyorsanız oraya kablo ile ulaşır. ordan başka bir anten yardımıyla alıcıya ulaştırılır.
    3 1 ...
  • hangi ammmmmmcık yalama arzusunda olan abazan moderatörün kararıdır merak konusu durum.

buyrun ispatlı delilli ammmmcık yalama arzusundaki bir alagavattan çıkan bu fikrin ne denli saçma olduğunu beraber inceleyelim.

bir entrym silindiğini gördüm biraz önce. kontrol ettim.

buradan entryi ve özellikle " silinme sebebini " görebilirsiniz. " entry sözlük formatına aykırı "

uludağ sözlüğün anasını sikene yetki vermek

peki ben bu entryi neye binaen yazmışım? buyrunuz;

özetle. siz bu aptal orospu çocuklarına ve yaptıkları orospu çocukluklarına ses çıkarmazsanız, buralar onların ahırı olur sizi de koyun gibi güderler sadece. siz olmazsanız onlar bir hiç, kimseleri yok, yapayalnızlar. bu sözlüğü de, bu ortamı da var eden sizlersiniz, bunlar kim amk? başkalarına sözlük formatı adı altında rahat rahat götlerini yayarak yaptırım uygularken kendileri sikine taşağına sözlükte takılabilen yaban sürüsü sadece. böyle salaklara ve salaklıklarına sessiz kalmayın. en fazla sikko bi hesabınızı uçururlar, ötesi yok.

edit. detay girmeyi unutmuşum şuraya ekleyeyim.

sözlüğün formatından bile haberi olmamış tek bildiği mahalle dedikoducusu işsiz karılar gibi başlıklarda fink atıp sağa sola laf yetiştirmekten ibaret olan bu sik kırığını hangi yalama niye yetkili yaptı da ne hakla kendi sözlüğün amını ızdırabını rahat rahat sikerken bizim entrylerimizi sildirebiliyor bunu açıklasın.

buyrun sözlük formatında ilgili maddeler;

bu aptal orospu çocuklarına ses çıkaran olmadığı için böyleler. amına koduğumun salakları sizi. bi akıllı sizsiniz bu siktiğimin dünyasında, kalan herkes sığır sürüsü gütmeye çalışıyorsunuz di mi. piç kuruları.
    54 7 ...
  • Çocuk istismarı,taciz,tecavüz yahut kadın cinayeti ve kadına şiddet tarzı haberler gördüğümde midem bulanıyor ve sinir krizi geçiriyorum.
    Midemi bulandıran diğer şeyler ise,ülkede fazlasıyla sorun varken magazin değeri taşıyan haberlerin ve bana göre ciğeri beş para etmez nitelikteki “ünlü”lerin gündemi sürekli meşgul etmesi.
    Bilgi yarışmalarının sansürlenip,
    Şarkı yarışmalarının gözümüze sokulması!birilerinin,birilerini yalayarak şöhret basamaklarını hızlıca çıkması ve en kötüsü de toplumun bu tip insanlara teveccüh göstermesi.
    Son olarak da,aleyna tilki’nin şiiri..
    Cidden kusma hissi yarattı dün gece.
    13 5 ...