• Doğru ve yerinde bir eylemdir. terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı hdp ile gizli kapılar ardında anayasa çalışması yapanların milliyetçiliğinden falan söz edilemez.

Ümit özdağ doğru olanı yapmıştır ama neden memleket hareketi'ne bu kadar soğuk bakıyor anlamış değilim. Onu aramızda görmeyi isterdik.

Yakın zamana kadar hala millet ittifakı'na dair az da olsa umudum vardı ama o anayasa taslağı meselesi benim için yeni bir milat oldu.

Anayasanın ilk 4 maddesi ya da atatürk'ün belirlediği türk vatandaşı tanımıyla zerre sorunu olanla işim olmaz.
    7 0 ...
  • isyeean.
    ya hayatım, yaşın oldu 30, hala yaş günü kutlatma peşindesin. tövbe yarabbim ya.
    dur ben kutlayayım.

Tüm hayallerin gerçekleşsin, hayat güneşin her daim seni aydınlatsın. Canım sbmo doğum günün kutlu olsun.. Yılların sormadığı, yolların yormadığı, dostların unutmadığı bir ömür için, bu doğum günün bir başlangıç olsun, yeni yaşın Kutlu olsun.. iyi ki doğdun..

kaynak: sdfjh.
    7 0 ...
  • Bugün keşke geçmişte şunu yapsaydım diyemiyorum çünkü çok genç bir yaştayım. Ama biliyorum ki 10 yıl sonra bunu söyleyeceğim. Çünkü 10+ yıl sonda daha akıllı ve farkında olmuş insan olmayı daha iyi kavrayabilmiş olacağım. Bugün cesaret edemediklerim ve çekincelerim için erişmem gereken olgun kafa kaç sene uzaklıkta? Hızlı gelişiyor ve farkına varıyorum bunu biliyorum. Belki bir dönüm noktası geçirir ve çok erken erişirim bu olgunluğa. Yoksa şu dinamikliğim boşa gidecek. Diyelim ki birkaç ay sonra bu olgunluğa eriştim ve hayatımı bugün ideal bulduğum ölçüde yaşıyorum. birkaç sene sonra tekrar değişeceğim ve yine mi yaptıklarımı yetersiz ve anlamsız bulacağım.

Herkes böyle boşa harcamış ve geçmişteki tercih ve eylemlerin değişmesi durumunda hayatının nasıl olacağı üzerine düşünüyor mu? Bence insan sürekli bunu düşünüyor. Geçmişte yapıp ettiklerini. O halde geçmişteki ben olana kızmamak gerekir ve değiştirilemeyecek olan geçmiş tercihlere kafayı yormamak iyidir. Aksi taktirde insan sürekli bir eksiklik, aptallık ve verimsizlik hissedecektir. Bu yüzden genç insanlar çevrelerinden sürekli bir yönlendirme alıyor. Herkes gençleri yönlendirmek istiyor kendi yaşayamadıklarını yaşatmak için ama mutlu eden bu olmayabiliyor. Bu geçmiş takıntısı ve zamanın doğru değerlendirilemeyişi yüzünden çevremizden gençken şunu yapsaydım daha iyi bir yerde olurdum, keşke o dönem bunu yapmasaydım ve keşke diğer olanı tercih ederdim gibi şeyler duyuyorum. Hayatta sayısız ihtimal var ve sürekli diğer tercih nasıl olurdu diye düşünmek insanı aşşağı çeken ve yaşlandıran bir düşünce. insana iyi gelmeyen bir eylem. Kafamız erişkin veya değil. Bu erişkinlikten tatmin olmakta mümkün değil çünkü en erişkin kafamız öldüğümüz gün olacak. Ölüm anına kadar değişip gelişecek ve olabileceğimiz en olgun düşünmeye doğru ilerleyeceğiz. Ölüm günü dışında hiçbir zaman en olgun olmayacağız bu yüzden insanın kendine yaptığı yanlış tercihler ve eylemler için kızmamalı. Bu herkesin yaşadığı bir süreç.
    2 0 ...
  • hilafet, hilafet diye sayıklayan sözde osmanlı torunlarına mavi ekran verdirecek gerçek.

sahibinden satılık çakma hilafet...

üstelik kanıtlı, delilli ve belgeli bir şekilde devletin başbakanlık arşivlerinde duruyor.

son halife abdülmecid efendi, sürgündeyken mısır kralı faruk'tan halifelik makamını kendisine satması için 40 bin sterlin(ingiliz lirası) teklif ediliyor.

lakin abdülmecid efendi 40 bin sterlini az görüyor ve 200 bin sterlin verilirse halifelik makamından kral faruk adına feragat edebileceğini bildiriyor.

5 ağustos 1939 tarihli başbakanlık arşiv belgeleri;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132918/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132919/+

kaynak;
    https://www.aykiri.com.tr...eti-satmak-istemisti/344/

neyse ki mısır kralı bu rakamı fazla buluyor ve almaktan vazgeçiyor.

tabi bu arada 3 mart 1924 tarihinde çıkarılan kanuna göre halifelik makamı kaldırılmış ve tbmm'nin himayesine alınmış olduğu için böyle bir satış olsa dahi bunun paralel halifelik, çakma halifelik olacağı yani sahte bir halife olacağını anlıyor kral faruk ve halifeliği almaktan vazgeçiyor.

ama burada önemli olan şu;
    bakınız şayet halifelik kaldırılmasaydı, halifelik makamı osmanoğulları'nın elinde nasıl bir sömürü aracına dönüşecek, bir ticari meta gibi kullanılacaktı.

hele hele, halifeliğin orhan osmanoğlu ve abdülhamid kayıhan osmanoğlu gibi tiplerin elinde ne hale geleceğini bugünlerde çokça görüyoruz;
    (bkz: sahtekar şehzade ve soytarılarının kısa filmi)
    (bkz: salçacı şehzade ve babasının şeyhin elini öpmesi)

--- spoiler ---
    müjde; ev yapımı salça alana halifelik beratı hediye. (osmanoğulları salçacılık komandit)
    --- spoiler ---
    10 2 ...
  • fırsattan istifade uşağın ve tarhanasının reklamını yaparak vekilliğini yaptığı ile katkı sağlamak istemiş. yaptığında yanlış birşey yok.
    tarhanayla ilgili söyledikleri yabana atılır cinsten değildir. zaten birçok faydası olduğu bilinen tarhana klinik ortamda incelenirse faydalarının bilimsel olarak da ispatlanacağından eminim. covid'e karşı direkt etkili olmayabilir fakat bağışıklık sistemini güçlendirdiği kesindir.
    kendi ürünümüzle, değerlerimizle dalga geçmek, küçültmek yerine yüceltmemiz gerekir.
    hayranlık duyulan batı dünyası toplumları en sıradan şeyleri bile yüceltip şişirip pazarlanabilir bir meta haline getirebiliyor.
    2 0 ...
  • Biz milliyetçiliği Alparslan Türkeş'ten değil Mustafa Kemal Atatürk'ten, ziya Gökalp, Mehmet Emin Yurdakul, ismail gaspıralı, zeki velidi Togan, Enver paşa, Mehmet Emin yurdakul'dan, mağcan cumabayev, Osman Batur, mirsaid Sultangaliyev'den öğrendik..

Bu topraklarda sizin gibiler yokken de biz vardık!
    1 0 ...
  • bir süredir devam eden sürekli masa başında çalışmaya bağlı olduğunu tahmin ettiğin boyun ve sırt ağrım üzerinde çok etkili olan yöntemler silsilesi. yaptığım tek şey bir youtube videosunda fizyoterapi uzmanı tarafından ilgili bölgelerdeki ağrılar için tavsiye edilen hareketleri aklıma geldikçe uygulamak ve sonuç hakikaten çok iyi. şahsen fizyoterapinin bu denli etkili olduğunu bilmezdim.
    1 0 ...
  • Türkeş milliyetciymis de ırkçıymış. Siktir lan. Adam göya milliyetçi parti kurmuş, amblemi üç hilalli osmanlı bayrağı. Osmanlı ne zaman türk milliyetcisi olmuş . Türkeşin milliyetçi olduğuna inanacak kadar "saf" (!) değiliz hamdolsun. Halk da inanmamısti milliyetçi olduğuna.hayatı boyunca % 8.5 oy alabildi. Tek misyonu mezhepçilik yapip türkler arasında alevi sünni , sağ sol ayrımını körükleyip uluslaşmalarinı engellemekti. Natoya çalışan biriydi.
    1 0 ...
  • devamı chp olmuştur . ruhu ise akp de yaşamaktadır .

ittihat terakki ne diyordu ???

padişahı devirelim , başa biz gecelim işler düzelir . hepimiz kardeş
    olacağız . ittihad-ı anasır olacak türk , rum , ermeni dost olacak
    avrupa gibi zengin olacağız . vatanım ruyi zemin , milletim nevi beşer .
    mecliste ermeni daşnakları , hınçakları , bulgar , arap , rum vs partileri
    olsun ... osmanlı milletler cemiyetini kuracağız .....

Liberté, égalité, fraternité

hürriyet , eşitlik , kardeşlik . fransız mason sloganları ....

varolsun niyaziler , enverler , varolsun hamiyetli askerler !!!!!!!

akp ne diyordu ????

askeri vesayeti yıkalım , milliyetçiliği ayaklar altına alalım , arap ser
    mayesini , yahudi sermayesini getirelim , ülkeyi yabancılara açalım .
    kürt açılımı , ermeni açılımı , kıbrıs vs ....
    herşey düzelir . biz kefen giyerek bu yola çıktık vs vs ....

akpnin sonunu bilmiyoruz da ittihatçılarınki iyi olmadı .

Muhalif mi? Al aşağı… Muharrir mi? Vur başına… Türk mü? Sür ölüme…
    Rum mu? iste parasını… Ermeni mi? Kes kafasını… Arap mı? Çek ipe…
    Kadın mı? Gönder eve… Haydut mu? Buyurun köşeye…
    Külhanbeyi mi? Gelsin yanıma… Yahudi mi? Sor fikrini…
    Kalan kimseye at sopayı… Paraları koy cebine, işte sizin programınız bu!

Açılır besmeleyle her sabah dükkânımız/ Cellâdbaşı Kara Ali pîrimiz üstâdımız”
    levhasını başınızın ucuna asıp palalarla sopalarla işe giriştiniz; sürülerle
    insanları dağ başlarına götürüp satırlardan geçirdiniz, babaları, evlâtları
    yoktan yere harcayarak Anadolu içerisinde dul kadından, yoksul yetimden
    başkasını bırakmadınız. Ne oluyordunuz?

Bu kanlı işgüzarlıklar, bu canavar akını, bu fitne ve fesat siyaseti ne fayda verecekti?
    Ne kazanacaktık? Dünyayı mı alacak, Mısır’a sultan mı olacak, Hind’e şah mı gidecektik?

Sizin sadrazamlıkla, seraskerlikle, nâzırlıkla gözleriniz doymamıştı, a padişah heveslileri…
    Şam’da, Halep’te az daha nâmınıza hutbe okutup, isminize sikke kestirecektiniz…
    Yiğitlik sizde, kahramanlık sizde, avurt zavurt sizde, caka tavır, hepsi sizdeydi…
    Şimdi böyle sinsi sansar gibi tavandan tavana nereye?

Efendiler Nereye? (Refik Halid Karay)

"Güvendiği dağlara kar yağınca mert Enver
    Cemal’i, Talat’ı aldı bu diyardan etti sefer."

Neyzen Tevfik
    6 2 ...
  • bir kimse veya grubun kendisini dışlamasından korkmadan onların kötü haksız çirkin işlerine destek vermeyen güzel insan.

dışlanması kaçınılmazdır.

lakin cehenneme giden yolun geniş ve ferah olduğunu bildiğinden dışlanmayı mışlanmayı takmaz.
    0 0 ...