• 11. doğum günümde annem tarafından bana hediye edilen cihaz. 2gb hafızalı, dahili pilli ve siyah bir cihazdı. harika ses kalitesi vardı. keşke o günlere geri dönebilseydim.

  maalesef yıl oldu 2019

  müzik çalma özelliğine sahip olan cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte, mp3 efsanesi de kayboldu gitti. ama olsun, halâ kalbimizde yeri ayrıdır. bu arada cihazımın markası minton'du. bilenler bilir bu markayı, hali zamanında müzik setleri falan üretiyordu.

  (bkz: minton)
  17 4 ...
 • akp izmir milletvekili ve istanbul belediye başkan adayı sıfatları dışında herhangi bir resmi sıfatı olmayan binali yıldırım'ın halihazırda biri başbakanlık makamına, diğeri tbmm başkanlığı makamına ait iki adet lüks arabayı kullanması durumudur.

  araçlardan biri mercedes.
  mercedes bugün köprüden atlayan vatandaşı kurtarırken(!) karşımıza çıktı.
  şu mercedes;
  binali yıldırım ın devletin araçlarını kullanması

  arkadaki gmc marka koruma araçları ve mercedesin kırmızı plakalı olması da dikkatinizi çekmiştir.

  diğer araç da tbmm başkanlığına ait audi a8 marka bir araç.
  binali yıldırım ın devletin araçlarını kullanması

  araçlardan ikisi de devlet tarafından kiralanmış araçlar.

  ama bu araçları kullanan binali yıldırım tbmm başkanı değil, başbakan da değil.
  ne sıfatla bu araçları kullanıyor acaba?

  ha ayrıca izmir milletvekili binali yıldırım hala çankaya köşkünü boşaltmış değil.
  (bkz: binali yıldırım ın çankaya köşkünü boşaltmaması)

  çankaya köşkünü kullanmaya devam,
  devlete ait araçları kullanmaya devam.

  eee, nasıl bir seçim yarışı bu?

  evet, sözlüğümüzün aktrollerinden bunu da gelip yüzsüzce savunmalarını bekliyorum.
  18 8 ...
 • kanıtlı belgeli su götürmez gerçek.
  biz biliyorduk zaten, sayın cumhurbaşkanımız da itiraf etmiş.

  izleyelim inşaallah;
  https://streamable.com/sm82o

  evet, asrın liderimiz dedikten sonra artık hiç şüphe kalmadı bu konuda.

  şimdi sevgili akp seçmeni, terör örgütlerinin destek verdiği cumhur ittifakına mı, yoksa millet ittifakına mı oy vereceksiniz, tarafınızı seçin...
  birinci derecede, en kafadaki isimden itiraf.
  zaten binali bey'de kürdistan demişti, pekeke demişti, artık şüphe kalmadı.

  ya işte böyle.
  sen kendi halkına, kendi milletine terörist dersen, hakaret edersen, allah elini ayağını birbirine dolaştırır böyle.

  oh canıma değsin...

  edit: bu arada seçmen kitlesi bunu da hunharca alkışladı.
  19 3 ...
 • izmirlilerin izmir'e kurtarılmış bölge muamelesi yapması beni benden alıyor..

  Hiç mi mantıklı adam yok la bu ülkede..
  6 0 ...
 • onunda yetersiz kalması ile neticelenecek olan süreçtir. kaybedeceklerini o kadar iyi biliyor ki direkt saldırmaya inmiş meydanlara. artık seçimde kazanamazsak falan demiyor. seçimden sonrada rahat bırakmayacağım diyor. çaresiz kalmak nasılmış birazda kendisi öğreniyor böyle böyle. yıllardır cahillerin omuzlarında yükselirsin ama sonra bir anda aşağı inersin böyle. ki bu daha başlangıç. kendisi de iyi biliyor insanlar bir şeylerin değişebildiğini gördükleri anda aslında memnun olmadıkları her şeyi değiştirirler.
  9 0 ...
 • Off valla helal olsun.
  Şunu seyredene kadar imamoğluna verecektim bunu seyrettim fikrim değişti. Kesin binali beye vericem.

  Intihar eden vatandaşa sarılması onu yanaklarından ponçik bir şekilde öpmesi ardından da kendi elleriyle su içirmesi takdire şayan bir şey.

  Imamoğlu olsa vatandaşı köprüden iterdi kesin.

  Bu arada binali bey vatandaşı alıp makam arabasına bindiriyor.
  Makam arabası da devletin ve kirasını biz ödüyoruz bilginiz olsun.

  Edit: bu arada binali beyin aynı vatandaşı 2. Kez kurtardığı söyleniyor. Eğer bu doğruysa çok vahim.
  15 3 ...
 • (bkz: türkiye deki restorasyon faciaları/#39788568)

  gaziantep'in araban ilçesinde bulunan roma dönemine ait septimus severus köprüsüne (kırık köprü olarak da biliniyor) yapılan restorasyonun neticesidir.

  tarihi köprünün eski hali;
  1800 yıllık roma köprüsünü yepisyeni yapmak

  bu da yeni hali;
  1800 yıllık roma köprüsünü yepisyeni yapmak

  köprü resmen yepisyeni olmuş.

  hayır, restore ederken ne kullanıyorsunuz böyle bembeyaz oluyor restore ettiğiniz her şey anlamıyorum ki?

  ek bilgi:
  tarihi septimius severus köprüsü (kırık köprü), roma imparatoru septimius severus zamanında samsat'ta karargah kuran 4. scythica lejyonu tarafından yaptırıldı. yapıda yer alan sütunlardan biri imparator septimius severus'a, biri karısı julia domna'ya ve diğeri oğulları geta ile caracalla'ya adandı.
  köprü, antik dönemlerde dülük ve zeugma'dan samsat'a uzanan yol üzerinde önemli bir geçit olarak biliniyor. kesme taş bloklardan inşa edilen köprünün uzunluğu 30 metre, yüksekliğiyse 8 metredir.
  23 4 ...
 • aşırı şaşırtmış istektir. oysa ki akp ile pkk/hdp nin ne işi olur ki. megri megrisinden tut çözüm süreci denilen ihanet sürecine salih müslim ayısının ankarada ağırlanmasından tut binali beyefendinin kürdistan ve ahmet kayanın mezarını getirebilirizlere kadar tamamını cehape ve kılışdaroğlu yaptı. bence bu okan müderrisoğlu da cehapenin ajanı. reyizi ve yavru reyizi zorda bırakmak için yazmış bunu. yarın bir gün olay büyürse fetocu olduğu anlaşılır içeri alınır derhal.
  6 1 ...
 • Kadın için de erkek için de gözlemim şu: genelde ailesinin desteğini almayan insanlar nispeten daha güçlü oluyorlar. Çünkü başka şansları yok. Onlar için hiçbir şey aileleri tarafından kolay hale getirilmiyor. Sorumluluklar altında geçen yıllar, ister istemez insanın karakterini sertleştiriyor. Sen şu tişörtün hangi rengini alsam, kahvaltıya nereye gitsem diye düşünürken o ay sonu kirayı nasıl denkleştirsem, fatura kaç para gelmiş diye düşünüyor. Adamın hayal kurma, seçim yapma imkanı bile yok. Sıkıntılarla tek başına mücadele etmiş insanlar, sahip oldukları karakteristik güçle dışarıdan hayranlık uyandırıyorlar evet, fakat içeride durum her zaman sandığınız gibi olmayabiliyor. Bu da başka bir konu.
  7 3 ...
 • istanbul’un esenyurt, fatih gibi bazı semtlerinde adeta Türkçe tabela kalmamış, adam 6 aya hepsini değiştireceğiz diyor. Bunlar günden güne arapça olarak asılırken neredeydi gözünüz? Buradaki durum şu: iktidar, boka saplanırken müdahale etmezken, saplandıktan sonra elini uzatıp bakın nasıl da kurtarıyorum sizin için neler yapıyorum tribine girip işi şova dönüştürüyor. Felaketler geldikten sonra yapılan kurtarma çalışmaları sayesinde de ben sizin için şunları yaptım diyerek pr malzemesi çıkarıyor. Sen de canım devletüm beni seviyür beni sahüplenüyür diye mutlu oluyorsun. Devletinin bu sıkıntıları senin başına zaten hiç getirmiyor olması lazımdı. Bunu fark edecek kafa yok sende sayın çomar. al o suriyelileri bağrına bas. Ülke yangın yerine dönmüş, iki tane tabelayı Türkçe yapınca vatan kurtulacak. Mahalle yanıyor, kızımız camda saçını tarıyor.
  5 1 ...