• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

  tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

  insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

  Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
  10 0
 • Malumunuz rusya ile çok sıcak zamanlar geçiriyoruz.
  iki ülke arasında bir anda gelişen bu yakınlaşma normal değil. Biri birini z.kecek ama kim kimi bilmiyorum.

  Aslına bakarsanız rusya ile güzel ilişkilerimiz olduğunu iddia etmemize rağmen rus haber ajansı sputnik'i takip edenler bilirler; sputnik türkiye hakkında inanılmaz muhalif ve hükümete giydirici haberler yapıyor.
  Bir tarafta iki başkan neredeyse öbüşekler ama diğer tarafta devlet kanalı sputnik hükümetin altını oymaya çalışıyor.
  Bu ilişki sene sonu falan bir sekteye uğrar diye düşünüyorum ben.
  1 0 ...
 • tacizin tecavuzun bahanesi olamaz. Bu olayin Ensar vakfiyla kemalizm le sol kesimle alaksi yok insan olmakla alakasi var ayni sekilde ensar vakfinda olan olaylardan sonra tum vakif tacizci diyebilir misin? diyemezsin! Yada chp li biri tacizci die tum chp lileri tacizdi damgasi vurabilirmisin yapmayin kardeslerim yanlis seyler bunlar.
  0 0 ...
 • Bir malın linç edilmesi olayı.
  Ülkeye turist olarak gelen ve döviz bırakan Arapları mutlu etmek için Arapça tabela asılması ile Kürdistan kelimesine alerjisi olduğu bilinen Lazların gözüne sokar gibi Kürdistan paçavrasını sallamayı bir tutmak neyin kafası?
  Siktir git Irak'ta salla o bezi.
  2 1 ...
 • çocukluk.

  eskiler taşı oyuncak yapıp saatlerce oynardı; şimdikiler hiçbir şeyi beğenmiyor.
  "bende yoktu onda olsun" hırsı yedi bitirdi her şeyi. bırakın olmasın.
  pamuğun içinde hissiz büyümektense çamura bulanıp kahkahalarla büyümek daha güzel.
  6 0 ...
 • Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu nolduNoldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu nolduNoldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu nolduNoldu noldu noldu noldu noldu noldu Noldu noldu noldu noldu noldu noldu?
  2 0 ...
 • 5'inci sınıf oyuncularla, hatta oyuncu değil adana'da sokaktan topladıkları özellikle güneydoğu kökenli ve topluma kazandırmak için oyunculuk yaptırılan kişilerce sürdürülen dizi.

  Yönetmeni de yine aynı tipten sırf topluma kazandırmak için yönetmen yapılmış bir kişi.

  Şaka gibi ama bu diziyi de izleyenlerin bu kafadan uzak olduklarını sanmıyorum. Varsa da kendinden şüphe etsin.
  5 1 ...
 • bu mal çukurunda daha fazla kalmayacağımı söylemiştim. burası tam bir prim mekanına dönmüş. kimin eli nerde belli değil.

  şu aptal troller ve onun koruyucuları modlar = çöp bir sözlük.

  elveda çöp sözlük. daha fazla zaman harcamayacağım için mutluyum.
  8 1 ...
 • 45 sene önce, kıbrıs...
  bir baba, kucağında oğlu...
  "bak oğlum bizim askerimiz geldi" diyor evladına...
  kıbrıs barış harekatı

  ve yıllarca rum mezalimine direnen bozkurt denktaş.
  türk mukavemet teşkilatı'nın toros'u...

  çıkarma birliklerinin komutanıyla hasretle kucaklaşıyor.
  kıbrıs barış harekatı

  çok bekledik be abi...

  kıbrıs barış harekatı, türk milleti'nin, türkiye cumhuriyeti'nin tüm dünyaya karşı son dik duruşudur.

  bugün kıbrısımız yine kuşatma altında. ama ne bir karış toprak veririz, ne bir bidon petrol çıkarttırırız.

  son olarak şuraya 3 kıbrıs kahramanını koyalım, ruhları şad olsun, böyle devlet adamları yeniden nasip olur inşallah milletimize.
  kıbrıs barış harekatı

  (bkz: kıbrıs türktür türk kalacak)
  9 0 ...
 • susmak

  678.
 • Konuşmak ihtiyaç olabilir ama susmak sanattır demiş goethe. Keşke bu sanatı her zaman icra edebilsem. Gerçek bir sanatçı olmak zor. Kızıyorum bazen kendime öfkeme yenildiğim için sözlük.

  insan sadece insan olmayı başarabileni kaale almalı.
  7 0 ...
 • cumhuriyetimizin ekonomi lokomotifi yerli ve milli bankamız iş bankası'nın 1920'li yıllarda yaptırmış olduğu hatıra hançeridir.
  iş bankası nın 1920 lerde yaptırdığı hançer

  hançerin kabzasında sarışın bozkurt mustafa kemal atatürk var.

  biraz daha dikkatli bakarsanız hançerin kesici kısmında da bir diğer bozkurt yavuz sultan selim han işlemesini göreceksiniz.

  ulu önder atatürk tam bir yavuz sultan selim hayranıydı ve yavuz sultan selim'den bahsederken "hazreti yavuz" ifadesini kullanırdı.

  iş bankası da bu hatıra hançerinde türk dünyasının iki büyük başbuğunu atatürk ve yavuz sultan selim'i buluşturarak buna atıf yapmış
  18 3 ...