• Liberal tutum ve normalleştirme çabası. Ha netflix abartıyor ama netflix eşcinselliği çok abarttı her yere sokuşturdu diyenler de çok abartıyor. Geçen birini gördüm youtube'da oyunlar üzerine bir netflix dizisinde eşcinsel oyun yapımcısının işi ne diyor. Yav oğlum derdin ülkende cinsel kimliği hasepli bıçaklananlar olsaydı keşke! Ha mevzu bahis mini dizide de oyunların toplum üstünde yarattığı etkiler de konuşuluyor, eş cinsel olduğu için aşağılanan biri de oyun yapmış, oyunda hetero toplum baskısına isyan ve heterocu siyasetçilerle dalga geçme var. O oyun tabiki o dizide yer bulacak.

  Ekranda gördükleriniz zamanla normalleşir. Geyleri, geyliği normal görmeyip, eziklediğiniz sürece gözünüze sokmak suretiyle birileri normalleştirmeye çalışacaktır.
  1 1 ...
 • Ambalajı ve şişesi pek bi janjanlı, kaliteli viski segmentinde bir viski markası.

  Viski sever miyim? Hayır.
  Sert gelir, ilk yudumdan sonra öyle garip sesler çıkarır, yüzümü öyle şekilden şekile sokarım ki, " sen viski içme ulan ayi" şeklinde tepkiler alırım.
  Yahu neden bu kadar acı bu meret?!
  Şans veyim, seveyim diyorum, yok olmuyor, sevdirmiyor kendini hergele.. Asi bişey.
  2 0 ...
 • friends

  588.
 • izleyecek bir şey bulamadığımda, keyfim kaçtığında izlediğim dizidir. izlerken kahkahalar atmıyorum ama keyifle izliyorum. Dizideki diyalogların, olayların 2020 yılında hala naftalin kokmaması muhteşem.
  bu arada yaklaşık 10 sene önce uyarlaması yapıldı dizinin. '+18' görünür görünmez kayboldu, Sıcak aile yuvasına o olmazsa entrikaya alışık seyirciye uymadı tabi o sıralar; kurguda, senaryoda da tökezleyince 10 bölüm falan sürmüştü ve kesinlikle uyarlama olduğunu kabul etmediklerini hatırlıyorum. langırt masası bile vardı ama uyarlama değildi kesinlikle.
  2 1 ...
 • Yerel seçimlerin yapılacağı günden bir önceki gündü. iki gün izin almıştım. oy kullanıp sonrasında sonuçları takip ederken sinir krizi geçirirsem işime mani olmasın diye.

  Akşama kadar evin içinde yuvarlandım. Müthiş bir ihanete uğramıştım bir süre evvel. Onu sindirmeye çalışıyor ve beceremiyordum. Üstelik bu ihanet, işime mal olma noktasına kadar getirmişti beni. Neyse ki halledebilmiştim. Benim için çok zor bir konuşma yaparak. Üstelik yolda selam vermeyeceğim onu bırak aç kalsa ekmek vermeyeceğim birine karşı kendimi savunamamıştım bile. Ancak alttan almış, özür dilemiş ve kabul etmesini beklemiştim. Kıdemi benden üstte diye. Neyse. Bir şekilde adam özrümü kabul etmiş ve ilginç bir şekilde beni düştüğüm durum için haklı bulmuştu. Neyse ki. insanın ekmeğinden olması ne kolay. Vay be.

  Böyle bunları düşünüp düşünüp kendi kendimi kahrediyordum. Gece 11'e doğru bir arkadaşımın ölüm haberini aldım. Çok yakınım değil ama hep yakında bir yerlerde olan biri. Güzel, ışıklı, çok seven çok sevilen biri. Ölmüş. Birkaç ortak arkadaşı aradım. Sesler yangın yeri. Konuşmalar kor alev. Zoruma gidiyor olan biten.

  Ağlaya ağlaya yıkanıyorum. Suyun altında oturmayı çocukluktan beri severim. 2 saat suyun içinde duruyorum. Ani bir kararla bir taksiye atlayıp ihanet grubunun yanına gitmeye karar veriyorum. Ölümlü dünya, diyeceğim. Yarın öbür gün ölürsem sizi hiç affetmeyeceğimi bilin, diyeceğim. Birinin yeri belli ama diğerlerini bilemiyorum. Üzerimde ev kıyafetleri ve suratım ağlamaktan şişmiş bir halde muhtemel yere vardığımda tam kadro hepsini karşımda bulacağımı tahmin etmemiştim. 'Hem yara bandım, her yaram'a kısaca halimi anlatıyorum. O anda bile, o anda da, o bilsin o önemsesin o sarsın istiyorum ne boktan.

  Saatlerce, uzun saatlerce oturuyoruz. Tuhaf bir ilgi var. Arkadaşım yüzünden herhalde. Yahut ihaneti bildiğim halde yüzlerine vurmayıp sessizce uzaklaşmamın yarattığı vicdan azabı. Onları affetmeyeceğimi henüz bilmiyorlar. Sonra parklara gidiyoruz, bahçelerde geziyoruz. Benim kafam dağılsın.

  Kahve içmeye eve gidiyoruz. ihanetçibaşı, bana, biraz içeri geç uyu, dinlen, diyor. Ben de sigara alıp geleyim. Evden çıkıyor. Odasına gidiyorum. Başucunda beraber gideceğimiz düğünden bir fotoğraf. Yanındaki ben değilim. Evdeki elbisem ve ayakkabılarım hüzünle inliyor, duyuyorum.

  Odada kalmıyorum. Hakkım olmayan herhangi bir şeyi bilmek istemem. Fotoğrafı görmemi isteyen ve bunu öyle şeytanca becerebilen ihanetanıtı'nı beklemek üzere mutfağa geçiyorum. Mutfakta beklemekle ilgili kalbimin ucunu yakmış başka bir anının hayali uzaktan bakıyor bana, sancısını hala görebiliyorum.

  ihanetinettenkemiktenhali içeri giriyor. Onunla beraber ayaklarına, ellerine kollarına, kalbine sözlerine, bir zamanlar çok yakından tanıdığım ağzına diline dolanmış yalanlar da giriyor içeri. Bense o eve aldığım ama bir kenara atılmış güzel kahveden yapmışım kendime. Onu içiyorum.

  Sonra öylece çıkıp eve geliyorum. Saat sabahın 7'si. Yollar açık. Oysa her şey nasıl da, open your heart i'm coming home'du.

  Eve gelip seçimleri izliyorum. Başıma giren ağrılara dayanamıyorum. Gelmezsenöleceğimhissim'e bir mezar kazıyorum, sol mememin az altına. Affetmeyeceğimi bilmiyor.

  O mezara taş da yaptırdım sonrasında. O da başka bir uyutmayan gecenin sayfasına.
  5 0 ...
 • Ermenistan devletini işgalci olarak gördüğünü kesin ve net bir şekilde ifade etmiştir.

  Rahmetlinin ölümüyle ermeni olan soysuz güruh, karabağ'ın işgalci köpeklerden kurtarılmaya bu kadar yakın olduğu bir dönemde bile yine ermeni itliği yapmaya devam etmeleri bizleri şaşırtmamıştır.

  https://twitter.com/Saka_.../1310661580166705154?s=09
  5 1 ...
 • Bi şeyi yanlış yapınca insanlar artık ikiye ayrılıyor ya o yanlışı abarta abarta daha büyük yanlışlara çeviriyor (3 yaşında cocugu kapatmaya çalışmak vs)
  Yada o yanlış hayatından tamamen çıksın istiyor dinin berbat bir şey olduğunu düşünerek.
  Halbuki yanlis öğretmek yada hiç öğretememek yerine araştırıp doğru eğitimi vermeyi secseler çocuklara da bu travmaları yaşatmazlar.
  Her dini ve inanışı çocuğa biraz biraz anlatmak gerek.
  Çok net hatirliyorum ben 10 yaşındayken dersimize giren din öğretmeni bize hep cehennemin ne kadar kötü bi yer olduğunu ve cehennemde yanacagimizi anlatırdı.
  Cehennemle alakalı korkutucu videolar izletirdi projeksiyonda yansıtıp. Kaç yasina geldim hala çok net hatirliyorum açtığı şeyleri aq.
  Insanları yapmayı beceremedikleri her şeyden soğutmayı öğretebiliyorlar.
  3 0 ...
 • Neyin kafasını ve kompleksini yaşadıklarını anlamadığım adamlar...
  Az önce bir diyaloğa girdik. Parktaydım kalk dediler daha doğrusu. Kalktım, giderken olumlu konuştum. El kol yapıp ‘ne diyorsun’ diyorlar.
  Ulan olumlu konuşuyoruz ona bile atar.

  Seneler önce Bir gün... 6-7 kekonun saldırısına uğradım. Onlar bana vuruyor ben onlara. Yalan değil güzel dövdüler ama 2-3 tanesini yere serdim. Tam o esnada 2 yunus polis geldi. Dedim tamam kurtaracaklar. Aramıza girip, yunuslardan biri bana vurdu. Ulan zaten TEKim, karşımdaki adamlar keko, bana niye vuruyorsun? O bana vurunca ben de ona yumruk attım. Motorun üstünden kaskı alıp yere atarak kırdı, sen kırdın dedi. iftiraya bak amk. Ekip geldi hastaneye götürdüler.
  Anasını siktiğimin doktoru polislerle sen mi kavga ettin diyor. Evet desem darp raporu vermeyecek orospu çocuğu. Dedim ben zeytinköylülerle kavga ettim, verdi darp raporunu.
  Sonra mahkemelik olduk. Dövüştüğümüz çocuklar şahitlik yaptılar bana, kaskı kırmadığım ve polisten ilk yumruğu ben yediğime dair. Onlar da keko ya, polisi sevmediklerinden şahit oldular amk.

  Sevmiyorum bunları. Emniyetin en gereksiz birimi. Hükümet olsam ilk bunları kaldırırım. Hepsini bekçi yaparım, gezsinler sabaha kadar.
  6 1 ...
 • Karşı komşumuzun iki oğlu var. Bugün bahçede oynarken büyük olan çok sıkışmış koşa koşa eve çıkmış. Kapıyı çalmış ancak açan yok. O kadar uzun uğraştı ki biz ‘ne oldu acaba’ diye kapıyı açtık. Zavallı çocuk ‘tuvaletim geldi ama açan yok kapıyı’ diyince annem ‘gel çocuğum bizde gir tuvalete’ dedi. Haklı olarak da çocuk koşa koşa bizdeki tuvalete girdi. 10-15 dakika sonra annem bahçeye indi. Bahçede karşı komşumuzun küçük oğlu annemi görünce koşa koşa yanına gelmiş.

  + Kaysı komşucuğum abim çişini sizde mi yaptı?
  - evet. Baban evde yoktu sanırım. O yüzden bize geldi.
  + tesekküy edeyis kaysı komşucuğum.
  6 0 ...
 • habercilik seviyesi nereden nereye geldi. kim kardashian ermenisine kalçası üzerinden vatandaş zaten bindirmeler yapıyor sosyal medyada. sen televizyondasın, halkın karşısındasın bu ne aymaz bir haberciliktir? direkt olarak "kardashian g.tünden aldığı kaynağı kamuoyuna sunuyor." deseydi daha samimi olurdu.
  3 0 ...
 • kendi ülkesindeki insanları huzursuz ederek harika şeyler yapmışlar.

  bu çomarlar yüzünden haklıyken haksız duruma düşüyoruz.

  biri şu çomarlara ermenistan sınırını göstersin.
  13 1 ...