• Babam, bana verdirdiği tek bir sözle beni hayata dirençli kılan, her zaman en başarılılardan biri olmamı sağlayan o güzel adam, kendi başarısını göremedi. Kazandığım bütün başarılar senindir güzel adam. (bkz: hüzünlendiren başlıklar)
  10 0 ...
 • Ya şu fenerlileri anlamiyorum yarin aksam kazansaniz bile 10.siradasiniz oğlum neyin kafasi tinerciler biz siz gibi ergen sonradan gorme değiliz kazandimizdada alkişlariz kaybettimizdede eyvallah deyip tebrik ederiz filozof hocanizla beraber her hafta başka mazeret çimleri bozukmuşmuşta oyun sistemleri oynayamiyorlarmiş gulelim kotu oynadik 3-0 kaybettik futbolda olabilir ama gs kaybedince bayram ilan ediyorsunuz ne buyuksun GALATASARAYIM oyle buyuksun ki 3-0 yenilince bunlar bayram ediyorlar.
  10 9 ...
 • Sanırım freud söylüyordu bunu anne sevgisinden mahrum büyümüş erkekler ileride kadınlara düşman olurmuş. işte bu sözlükte de sürekli kadınları aşağılayan, erkeğin kadından üstün olduğunu iddia eden erkekler bence küçükken annelerinden yeterince sevgi ve ilgi görmemişler. Hatta belki de dayak yemiş de olabilirler. O yüzden kişilikleri bozulmuş.

  Bir erkek olarak şahsımı rahatsız edendir.
  5 0 ...
 • Sanırım freud söylüyordu bunu anne sevgisinden mahrum büyümüş erkekler ileride kadınlara düşman olurmuş. işte bu sözlükte de sürekli kadınları aşağılayan, erkeğin kadından üstün olduğunu iddia eden erkekler bence küçükken annelerinden yeterince sevgi ve ilgi görmemişler. Hatta belki de dayak yemiş de olabilirler. O yüzden kişilikleri bozulmuş.

  Bir erkek olarak şahsımı rahatsız edendir.
  5 0 ...
 • pazartesi gece saatlerinden itibaren Kuzeybatı yönünden soğuk havanın ülkemize giriş yapması bekleniyor. Sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek. Yaklaşık 8 ile 15 derece arasında bir sıcaklık düşüşü yaşanacak. Yağmur, rüzgar soğuk havaya eşlik edecek.
  daha çok ülkemizin kuzey ve batı bölgelerini etkilemesi bekleniyor.
  Bu ani düşüş bir çok hastalığa yol açabilir.
  sıcaklık anomalisi:
  25 eylül 2018 soğuk hava sistemi
  10 günlük beklenen toplam yağış:
  25 eylül 2018 soğuk hava sistemi
  5 0 ...
 • Bir de bunların arkasına keko müzikleri koyup sosyal medyada paylaşanları var. Kardeşim siz mal mısınız lan? Gavat mısınız? Evlenmeniz ayrı bir saçmalık; kıyafet saç baş kuaför zaten rezalet bir de ay bakın evleniyoruz mutluluktan ağlıyoruz konsepti videolar bir bitin artık be. Sanki biz bilmiyoruz düğünü yapmak için kaç bankadan kredi çektiğinizi, ev eşyalarını kaç taksitle aldığınızı.
  iki ay sonra ödeme tarihi geldiğinde de o kadar mutlu olursunuz umarım.
  6 0 ...
 • çok kozmopolit bir halk olduğunu gördüğümüz bir ırkın kadim tarihi. bir akad, bir med, bir hititli oluyorlar durduramıyoruz efendim. az daha kassak mısır'a kadar uzanacak tarihleri hewallerin.
  6 1 ...
 • adamdır adam. aşure diye üstünde nar taneleri yüzen çorba getiriyor ifritler zaten. hiç gelmesin daha iyi kendimiz yapar kendimiz yeriz. zaten komşulara da veriyoruz gözleri aşure görsün. aşureye kaşuğu daldırınca böyle lönnk diye oturacak kaşığa malzemesi ile beraber arkadaş. sıvı olmayacak öyle.
  7 0 ...
 • Siyasetin yıllardır "böyle insanlar oy vermesin" tartışmasını haklı çıkaran bir durum. Yahu gerçekten bu entrylerin oylamasını sadece iq testinden belirli bi puanı geçmiş yazarlar yapabiliyo olsaydı uludağ sözlük istatistikleri bu kadar can çekişiyo olmazdı.

  Bazen gerçekten çok sağlam espriler görüyorum, mümkün olduğunda yazara açık oy veriyorum veya mesaj atıp "hohahahah yarıldım krdş" diyip motive etmeye çalışıyorum (götü kalksın gaza gelsin daha güzellerini yazsın diye) ama bi bakıyorum 2 iyi oy verilmiş, 7 tane malak eksi oy vermiş.

  Akıllı kardeşlerimi tenzih ediyorum ama sözlükte bu ara kimle iki lafın belini kırsam 18,19 yaşında olduğunu söylüyo. Bu gençler bluevelveleri, hicbiseyebosunaiclenmeyenadamlari, kuklaları, merhababenpembetolgaları, gecmis zaman olurkileri bilmediklerinden sözlüğün fenomenlerinin jargonuyla yoğurulmadıkları için olayı tam ayıkamıyolar. Olay da orda kopuyo.

  Aldığım ekran görüntüsüne sözlük istatistiklerine girerek dünyadaki her vatandaş özdeş koşullarda erişebilir,
  Çünkü geçen haftanın en beğenilen entrylerinde 1.sırada eşek gibi şu duruyo
  en beğenilen entry adaletsizliği
  Yav adamın muhabbet kuşu kaçmış. Bu da sonra muhabbet kuşunu bulmuş çok mutlu olmuş.

  Olm 4-5 sene önce böyle bi entry girilse ne diyo la bu mantığıyla seri eksi yağmuruna tutulurdu böyle bi yazı. *

  Ama waaaauuwww boncuk geri döndü diye sevinip iyi oy veren 43 tane bebe çıkmış. Helal olsun.

  Sözlüğün anasını siktiniz anasını.
  15 10 ...
 • Başlığı görünce yazmak istedim. Kilolu olmanın dezavantajları her yaşta var ama genç yaşlarda çok daha vahim.

  Üniversitedeyken en yakın arkadaşlarımdan biri epey kiloluydu. Sınıfta da yakışıklı olduğu için her boku yapmayı kendinde hak gören bi öküz vardı. Bir gün bu çocuğun canı sıkıldı ve arkadaşıma bulaştı. Ben hemen atıldım tabii ki. Defol git şuradan vs. Dedim. Arkadaşıma dönüp; "11 haziran'ı ne zaman yiyeceksin çok merak ediyorum, zaten çıtı pıtı seni doyurmaz dombili" dedi. Kendi gibi rezil tıyneyli birkaç kişi güldü. Sonra bana dönüp; "Her şişmanın yanında güzel ve zayıf bir kız olur. Sen de işini biliyorsun ha, şu danayı yanında gezdirerek kendini daha da ön plana çıkarıyorsun." gibi şeyler söyledi.

  Kitabı alıp kafasına fırlattım, biraz gözünün altı kanamıştı. Yazarken bile sinirlendim. Çok kalpsiz insanlar var. Sırf kilolu diye birini onlarca insanın içinde rencide etmek insafsızca.
  10 1 ...