• ”Eminim şöyle bir şey yaşamışsınızdır: Bir sorununuz var ve bunun hakkında düşünüyorsunuz, bunu tartışıyor, bunun hakkında kaygılanıyorsunuz. Bunu anlamak için düşünce sınırlarınızın içinde her türlü olasılığa başvuruyorsunuz. Sonunda ‘artık yapamıyorum’ diyorsunuz. Bunu anlamanıza yardım edebilecek hiç kimse yok, hiç bir guru, hiç bir kitap yok. Sorunla baş başa kaldınız ve hiç bir çıkış yolu yok.

Sorunu bütün gücünüzü kullanarak sorgular, nihayetinde onu bir yana bırakırsınız. Zihniniz artık bu sorundan dolayı kaygılı ve hırpalanmış değildir. Artık ‘bir yanıt bulmalıyım’ demeyi kesmiştir ve böylece sessizleşmiştir. işte bu sessizlik içinde yanıtı bulursunuz.

Bu olağanüstü bir şey değildir. Büyük matematikçiler, bilim adamları bunu yaşarlar. Sizler de bunu arada sırada günlük yaşamınızda deneyimlersiniz.

Bu ne anlama gelir? Zihin düşünce gücünü son noktasına kadar işletmiş ve bir yanıt bulamadan bütün düşüncelerin sonuna gelmiştir; dolayısıyla sessizleşmiştir. Bıkkınlıktan yorgunluktan dolayı değil, ’sessiz olacağım ve böylece yanıtı bulacağım’ dediği için değil. Yanıtı bulmak için olası her şeyi yaptığından, zihin kendiliğinden sessizleşir. Bu sessizlikte bütün sorunlarımızı çözecek bir algılama hali gizlidir. "
    Jiddu Krishnamurti
    3 0 ...
  • bazen içten içe haz aldığımı dusunuyorum. ya da siktir ya ne hazzi, cigerimiz yanıyor anasini satayım.
    3 0 ...
  • Anlamlı sözleri, moz'un sesi, johnny marr'ın gitarıyla pek harikulade şarkı. Tam sözlerini kimse yazmamış, yazalım yani ekleyelim*;

Take me out tonight
    Where there's music and there's people
    Who are young and alive
    Driving in your car
    I never never want to go home
    Because I haven't got one anymore

Take me out tonight
    Because I want to see people
    And I want to see life
    Driving in your car
    Oh please don't drop me home
    Because it's not my home, it's their home
    And I'm welcome no more

And if a double-decker bus
    Crashes in to us
    To die by your side
    Is such a heavenly way to die
    And if a ten ton truck
    Kills the both of us
    To die by your side
    Well the pleasure, the privilege is mine

Take me out tonight
    Take me anywhere, I don't care
    I don't care, I don't care
    And in the darkened underpass
    I thought Oh God, my chance has come at last
    But then a strange fear gripped me
    And I just couldn't ask

Take me out tonight
    Oh take me anywhere, I don't care
    I don't care, I don't care
    Driving in your car
    I never never want to go home
    Because I haven't got one
    No, I haven't got one

And if a double-decker bus
    Crashes in to us
    To die by your side
    Is such a heavenly way to die
    And if a ten ton truck
    Kills the both of us
    To die by your side
    Well the pleasure, the privilege is mine

Oh, there is a light and it never goes out
    There is a light and it never goes out
    1 0 ...
  • iyi güzel hoş konuşuyorsun ama ben osmanlı dönemine bile gitmeyeceğim şuan. Yakın tarih olarak karabağ savaşı, hocalı katliamı gibi bir örnek varken uzağa gitmeye gerek yok zaten. merak etme ben veya benim gibilerin ermenileri yok etme gibi bir niyeti yok. dediğim gibi istisnalar olabilir, ülkemde ermeniler yaşayabilir, geçinebilir, ekmek yiyebilir hiç sıkıntı yok. ama kesinlikle güvenilmeyecek bir millet. şimdi hocalı katliamını tarihçilere bırakalım mı kardeş *
    3 0 ...
  • Bu sözlük standartlarında muhtevası önemsiz, iyi birkaç sözcükle dolu ve paragraflara ayrılmış bir yazı yazıp altına da fotoğraf veya link atarsanız; yani görsel açıdan doyurursanız ve profiliniz böyle entrylerle dolu olursa kaliteli yazarsınız demektir.

Bunda ne sorun mu var: ilk virgülden öncesine bakın, "muhtevası önemsiz." evet.
    8 1 ...
  • otobüsün çıkardığı tıs tıs sesi

Amortisörden gelen sestir.

15RHD 16RHD VE 17RHD travego, connecto, intro araçlarında Mercedes benz marka, yeni çıkan ncr ve mbb model araçlar da sachs marka kullanılmıştır.

Eğer yolculuk ettiğiniz araç Mercedes benz travego veya diğerleri ise Bizzat bu yazar yapmıştır montajını.
    5 0 ...
  • içim Süt: Fransız Lactalis firmasına ait.

Akmina: Fransız Danone firmasına ait.

Sana: ingiliz Hollanda ortaklı Unilever firmasına ait.
    Atasun Optik: Hollanda Firması.

Golf Dondurma: 3 yıldır Hollanda firması.

Seba Med: Almanya markası.

Petrol Ofisi: iki yıl önce Hollandalı bir şirkete satıldı.

Hayat Su: Fransız Danone firmasına ait..

Yedigün: Bir Amerikan şirketi olan Pepsi Co.’ya ait.

Yumoş: Unilever firmasına ait bir markadır. Hollanda ve ingiltere ortaklıdır.
    Fruko: Bir Amerikan şirketi olan Pepsi Co.’ya ait.
    Erikli: Çoğunluk ortağı Nestle firması olan bir su markası.

Damla Su: isminden dolayı yerli sanılan bu marka ise Cocacola firmasına ait..
    Yemek Sepeti: Nevzat Aydın tarafından kurulan firma daha sonra alman Delivery Hero’ya satıldı.
    Sırma Su: Çoğunluk hissesi Danone’ye ait olan su firması.

Falim Sakız: Kent şekerleme bünyesinde olan Falım sakız ingiliz Cadburry firmasına satıldı.
    Hacı Şakir: Yerli olarak kurulan firma sonrasında ABD’li Colgate firmasına satıldı.

Kent Şekerleme: ingiliz Cadburry firmasına ait
    ipek Şampuan: Canan Kozmetik tarafından kurulan marka 2007 yılından beri Fransız L’Oréal firmasına aittir.

Jelibon Şekerleme: ingiliz Cadburry firmasına ait.
    Ace : Amerika merkezli Procter & Gamble firmasına ait.
    Kent Topitop Şekerleme: ingiliz Cadburry firmasına ait.
    Banvit: Brezilyalı TBQ Foods firmasına satıldı.
    Canbebe: Belçika merkezli Ontex firmasına ait.
    4 0 ...
  • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

Kollarında ısındım bir güneşin batışında..
    10 0 ...
  • sanal ortamlarda bulunmayan erkektir. çünkü buralarda takılmanın ilk kuralı +1.98 olmaktan geçmektedir.

nedense daha zeki geliyor bana kısa erkekler. oturup doğru düzgün muhabbet edebildiğim, dinlemekten sıkılmadığım erkek arkadaşlarımın çoğu bu civardaydı.
    7 2 ...
  • millet dilenci olmuş mına koyim siz de bunu övüyorsunuz.

oldu olacak ben de cansu dere'den laptop isteyeyim bari, 6 senedir kullanıyorum eskidi. arada ali koç yurtkur borcumu ödesin, bir de yurtdışında yüksek lisans düşünüyorum o mevzuyla da kıvanç tatlıtuğ ilgilensin.
    5 0 ...