• yav he he dedirten beyan.

bir devlet düşünün ki %99.9'u müslüman, hükümeti ise islamcı. ama aynı devlet vatandaşından alacaklarına karşılık bile çatır çatır faiz işletiyor. vatandaş vergisini, sigortasını, trafik cezasını 1 gün geciktirse dahi "gecikme zammı" adı altında kol gibi faizi köklemek suretiyle geçiriyor.

zeka küpü dinciler buna zerre gıkını çıkarmazken vatandaşın vadeli mevduatına gelince mangalda kül bırakmıyor. faiz de faiz olsa. gerçek enflasyona bakıyorsun %30, mevduat faizine bakıyorsun %10. ne anladım bu işten? üstüne müslüman devlet oturduğu yerden o faiz gelirinden de stopaj adı altında vergi alıyor, kalıyor sana kuş kadar bir şey. hadi vatandaş eşek gibi çalışarak yaptığı birikimin faizini alarak bir bok yiyor ve günah işliyor, devlet tam olarak ne yapıyor da bu "haram" gelire ortak oluyor? çalışmadan kazanılan para haramken çalışmadan kazanılan parayı bedavadan tırtıklamak helal mi oluyor?

sonra faiz haramdır diye kafa siken bu dinciler utanmadan arlanmadan faiz yiyen devletin yaptığı yolları, köprüleri kullanıyor. hatta kullanmakla kalmayıp yol yabdı, köprü yabdı diye bunlarla övünüyor. vatandaş yapınca kafir olurken, devlet yapınca kahraman oluveriyor.

sizin ben samimiyetinizi.
    7 3 ...
  • 2016'da dağlıca'da şehit olan şehit jandarma irfan mert'in 2 yaşındaki kızının görüntüleridir.

2 yıl önce izlediğim bir video. Yıllar sonra tekrar denk geldi, yine ağladım.

Bu vicdanımızı kahreden hissi, şerefsiz satılık vatan haini işbirlikçi soysuzlar anlamaz, hiçbir zamanda anlamayacaklar.

Rabbim gülhan fatma'ya güzel bir hayat nasip eder inşallah.
    6 1 ...
  • Valla kimse kusura bakmasın da kalmayan arkadaşlar şanslıdır. Neden?
    Eğer maddi durumu kötü değilse, ek iş yapmak zorunda değilse, kendisinde veya ailesinde birinin sağlık sorunu yoksa, bir öğrencinin okulundan daha önemli ne işi olabilir? Fazla uyumak mi, fazla gezmek mi, fazla sosyalleşmek mi?

O devamsızlıktan kalan öğrenci de öyle ya da böyle alacak diploma. Sonra? iş başvuruları, mülakatlar gelecek. Hadi diyelim o da tamam. Geldik zurnanın zırt deliğine. işe başladı. Orada kopuyor bütün film. Dersini adam akıllı dinleyen koyuyor farkını ortaya. Diğerleri ya mülakatta eleniyor ya da bu noktada.

Bu anlattıklarımdan torpil, liyakat ve sadece slayt okuyup giden hocaları ayrı tutunuz.
    9 0 ...
  • Bana da güney afrikadaki bir akrabamdan elmas madeni kalmıştı sadece 10000 dolar masrafla mirasımı alabilecektim ama para çıkışmadı.
    7 1 ...
  • Kalpte oluşan sancı, hiçbir sebep yokken rahatça terkedilmiş olmanın verdiği acının rahatsız etmesi sonucu oluşan rahatsızlık.
    Hani artık yaşınız geçmiştir. Hayatınıza birini alırsınız. Bakarsınız, kafa yapınız çok uyuşur. işte aradığım bu dersiniz. Sonra zaman geçer. Seni sevdiğini söyler. Sen de onu sevdiğini bilirsin. inanırsın. O kadar güzeldir ki her şey...
    Sonra bir şey oluverir. Sana değil, ona... Bir soğukluk oluşur. Size eskisi gibi değildir artık. Sonra görüşmek istersiniz. Son bir umut, süslenip püslenip yanına gidersiniz.
    Ama o sizi görünce tokalaşmaz bile. Kendi saçma sebeplerine kendini o kadar çok inandırmıştır ki. Sonra birkaç olay sayar, boğulduğunu söyler ve sizin onu köpek gibi sevdiğinizi bile bile sizi "ben gidiyorum" diyerek terk eder.
    insan uyumaz işte. Hani ergen olsak neyse, geçer deriz de bu yaşta da insan birini sevince birine bağlanınca hiç kolay olmuyor.
    He bunu buraya yazdım beni kim anlayacak? Sabahın bu saatinde kim okuyacak? Kimse.
    Bazen bu hayata fazla olduğumu düşünüyorum.
    7 0 ...
  • kapatma

13.
  • Emlak krizinden etkilenen Müteahhitlerden dolayı sayılarında gözle görülür bir azalma olan canlı türü.
    Evvelden her site ve rezidans başına 3 olan kapatma sayısı kriz döneminde 0,5'e düştü.
    Tüik'in kasım ayı güven endeksi verilerine göre de kapatmaların bağımlı oldukları sektörler inşaattan döviz, kripto para ve yedek parça alanlarına doğru ivme kaydetti.
    0 0 ...
  • Mesut abi.

Barakasında yaşardı.
    Çalışmazdı.
    Hafiften deli bile sayılabilirdi.
    Kimsesi yoktu.
    Çok gazete okurdu.
    Lorel&hardy hayranıydı. Raj kapoor'a bayılırdı.
    ilkokul mezunydu. 5.sınıfta onu öpen kadını 40 yıl sevdi.
    Sessiz sedasız gitti.
    5-10 kişi cenazesini kaldırdı.

Kimsesiz bir sokak berduşuydu. Ama aklımda gelmesini istediğim de ilk kişi. Kimsesi yok diye belki; ben onu hep özleyeceğim.
    Seni çok pis özledim mesut abi. Çok.
    2 1 ...
  • doğru kişi diye bir şey yoktur. buradaki doğruluk kusursuzluk barındırıyor çünkü ve idealize bir insan tanımı çiziyor. oysa gerçek hiçbir zaman kusursuz olamaz. belki de varoluşsal problemin tümden yansımasının yarattığı karakterdir bu bilemem ama böyle bir şey yoktur. zaten bir gün çok severseniz sevdiğiniz kişiyi her haliyle kabul edebilecek düzeyde olduğunuzu görürsünüz. o kusursuz değildir sadece siz birini hatalarıyla kabul edecek olgunluğa hissel bir körlükle ulaşmışsınızdır.
    doğru insan bana göre baştan sona kadar yanlış da olsa bunu olduğu gibi kabul edip her ne gerekiyorsa yaşamaktır.
    en azından ben istedim dersin.
    3 0 ...
  • büyük anneannemden kalma antika iran halısını satmak isterken tosladığımız dolandırıcı. aşırı inandırıcılar bu arada fakat atılan mail baya vasat. geliştirilmesi gerek. 7/10.

Kişiler kendilerini önemli biri olarak tanıtıyor, asker, polis oluyorlar genelde (sanırım güven verdiği için) size ürünün fiyatının üstünde para teklif ediyor kargoyla vs. Dolar bazında söylüyor yani. O adresi söylüyor bizden hesap numarasını alıyor ve yarın ödeme yapacağını söylüyor. Mail gelmesi gerek hesabınıza para attığıma dair check edin diyor. gelen mail bank of america’dan (amerikanın en ünlü bankası) işte onun ismi benim ismim ve atacağı miktar para. Diğer entryde de söylendiği gibi kaliteli bir mail değil fakat yiyen yer yani. Kargoyu gönderip gönderi kodunu mail olarak (bankaya:d) attığımız zaman paranın geçeceğini söylüyorlar. Bir kere resmi kuruluşların mailine geri dönüş yapamazsınız.
    Böyle bir hikaye işte. Başka bir ülkeden mesaj geldiğinde sakın inanmayın.
    4 1 ...
  • Bir aralar bendim. Karaktersizliğimle falan alakalı değildi. Sadece yalnızlıktan korktuğum içindi. Fakat boş kalabalıktansa yalnızlık güzel şeymiş. Sonradan anladım.
    5 1 ...