• Geçen sene biriyle tanışmıştım. Her şeyi anlattım, hatalarımı, pişmanlıklarımı. Beni hiç yargılamadı. Yaptıklarımın kesinlikle yanlış olduğunu da düzgünce izah etti. Keşke yapmasaydın, neden yaptın falan da demedi. Geçmişi düzeltemeyeceğimi de beni kırmadan anlattı. Bu yüzden onunla konuşmayı çok severdim. Onu arardım gecenin körü dahi olsa, çoğunlukla gözyaşlarımı tutamazdım onunla konuşurken. Yaptığım her şey vicdanıma bir yüktü çünkü.

Keşke o da beni sadece bir arkadaş olarak görebilseydi.
    1 0 ...
  • 19 yıllık iktidarlarında 800 civarında polisin intihar etmesinin kanıtladığı gerçektir. işte Nemrut amirleri tarafından intihara sürüklenen son polisimizin mektubu:

https://www.sozcu.com.tr/...ti-sarsan-mektup-6494223/

Detayını anlatmama gerek yok ama polis teşkilatını biraz tanıma imkanım olduğunu söyleyebilirim. Gördüğüm oydu ki birbirlerine vatandaşa davrandıklarından çok daha kötü davranıyorlar. Bunun sebebi bir üst rütbede olan herkesin astlarına karşı akıllarına estiği gibi davranmayı, konuşmayı hak bellemesi. Onlara da üstleri böyle davranıyor.

Diyeceksiniz ki "geçmişte de böyle değil miydi? Akp ile ne ilgisi var?". Geçmişi bilemem. Bildiğim şudur: at sahibine göre kişner. Akp zorbalığa zaten eğilimi olan bu toplumu iyice çıldırttı hak, hukuk tanımazlığıyla.
    1 0 ...
  • hindistan

635.
  • Eğer beyaz tenli bir kızsanız ve sokağa mini etekle felan çıkarsanız kalabalık falan demez yol ortasında götürürler yamyamlar sizi. Ayak üstü buharlaşırtırırlar.. beyaz erkeklere bile yiyecek gibi tecavüz edecek gibi bakıyorlar o yüzden hindistanda hiç açık giyinen ve tek gezen beyaz tenli bir kız göremezsiniz.
    0 0 ...
  • Adamın yaşı belli olmaması ile ortaya çıkan gerçek. 56 filan ama 42 diyo. Çok yalancı.
    0 2 ...
  • Fazlası ile güzel bir laf. Yıllar sonra geçmişi düşnünce "ben ne takıntılı bir yarrak kafalıymışım" diyip kendinizden utanmak yerine boş vermek en güzeli. Geçmişi düşününce bu kanıya varıyorum...

Bence insanlar sizin sorunlarınız ile ilgilenmesede verebilecekleri en iyi öğüdü veriyor.
    0 0 ...
  • Bir vakit sonra aslında o kadar da "yeni" olmadığını görüp üzülmeye sebep olan...
    Tümümüzde benzer çıkarlar, benzer arzular, kırgınlıklar ve bencillik... Yaşayıp durduğumuz ise farklı dna'lılarla hep aynı hikaye, Heyecanla başlanıp hüsranla sonlandırılan vasat döngü.
    4 0 ...
  • (bkz: Melodik black metal)
    (bkz: gothic metal)
    (bkz: cradle of filth)
    (bkz: cruelty and The Beast)
    (bkz: cruelty brought thee orchids)

Cradle of filth’in en klas albümünün, en klas şarkısı. Dibine kadar black metal/gothic metal şöleni yaşatmışlar resmen. Hele ki canlı performansı dani’nin on numara. Rüyamda hep konserlerinde oluyorum, umarım bir gün onları ingiltere’de canlı dinleme fırsatım olur. Yine var bi hayalimiz işte anasını satıyım üf.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2161295/+

Canlı performans videosu; https://youtu.be/lHW6nQdMD7w

Adamsınız adam! Forever metal!
    7 1 ...
  • Bazen bir gün de sürebilir, bir hafta da, bir ay da. Genelde en sikik, en boktan günler sanki özellikle insanın sabrını sınamak için gelir.

Büyük sıkıntıların yanı sıra bir de küçük ama sabrı en çok zorlayan, "senin amına koyim hayat gibi!" Dedirten şeyler olur. Mesela işten kovulmuşsundur ve borcun vardır. Bu büyük sıkıntının yaşandığı gün mesela banyo yaparken kapı çalar, evde kimse olmadığı için sen açarsın. Bornozlu bir vaziyette kapıda kalırsın. Sonra komşuya rica edip çilingir çağırdıktan sonra ödeme yapman gerektiğinde fark edersin ki, cüzdanın ortada yok. Kayıp mı ettin, yoksa çaldırdın mı bilmiyorsun. O gün bitmek bilmez. En saçma olaylar yaşanır. Kahkahalarla gülmekten başka çaren yok.

Böyle durumlarda uyuyup ertesi gün yeni bir güne uyanmak iyi gelebilir. Belki hayata reset atarsınız.
    3 0 ...
  • Karizmayla yakından uzaktan alakası yoktur.
    Açsan alırsın, toksan gene alırsın, acıkma ihtimalin olabilir.
    Çantada dursun, ne olur, ne olmaz!
    7 1 ...
  • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2161258/+

içmedeyiz uludağ sözlük teki alkoayyaşlardır.

Bi tanesi iyici azıttı. Bilen bilir.

Yazik. Hayat şişenin dibinde değil. Şişenin dibi hayatınızı söndürür !!.

Ayik ols. Kappiş.
    4 1 ...