• atatürk orman çiftliğini kiralayıp buradan rant sağlamak için akbabalar gibi bekleyen bazı yandaş şerefsizlere döşenen mis gibi tertemiz borudur.

evet, toki tarafından kiralanmak üzere ihaleye çıkarılan atatürk orman çiftliği ihalesini ankara büyükşehir belediyesi metropol imar aş kazandı.

böylece atatürk'ün emaneti, genç türkiye cumhuriyetinin sembollerinden biri olan atatürk orman çiftliği şerefsiz yandaş müteahhitlere peşkeş çekilemedi...

--spoiler--
    iYi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray'ın çağrısı üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın belediye adına AOÇ ihalesine katıldı. Atatürk Orman Çiftliği kiralama ihalesinin birinci parselini yıllığı 119.000 TL'ye, ikinci parseli ise yıllığı 190.000 TL'ye Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol imar AŞ aldı.  Atatürk'ün mirası böylece inşaattan kurtulmuş oldu. 
    https://www.gunboyugazete...attan-kurtuldu-26405h.htm
    --spoiler--

hadi başka kapıya pis kemik yalayıcıları sizi.
    13 1 ...
  • Niye mi sanıyor? Lan bu sizin eseriniz iq, yokluktan bana yürüdünüz sırf nickten dolayı. Elimizi attık, ne Kavrar be dediniz. Kendimizi attık, sana bakarak 31 çekeyim de aklın başına gelsin dediniz, özel mesajı açtık adam madam kayarım buna dediniz, ne zaman kız nüfusu azaldı defalarca teyit ettiğiniz halde belki karıdır diye bana yürüdünüz. Sonra sözlükte niye kadın sanıyor. Dua edin dışarıda öyle sanmıyorum.

Tanım: sözlüğün en güzel kızı. Hsjhsjhs
    13 0 ...
  • Şüphesiz ki mide bulandırıcı bir örgüt. ya sizin cumbalı, naif ve vita tenekesi içerisinde sümbül yetiştirilmiş ama camdan sarkanların olduğu evlerden ya da mahalleyi kesen teyzelerden, veya yan komşunun dedikodusunu yapan tiplerden ne farkınız var? çok utanıyorum sizleri görünce. resmen terör örgütü gibisiniz. şaka lan şaka. epeydir kaos çıkmadı da hatırlatayım istedim. lütfen böyle şeyleri içinizde tutmayın. allahını seven üstüme kaos atsın.
    10 1 ...
  • osmanlı topraklarına dahil olan yemen'de üretilmesi nedeni ile adının geçmişten beri türk kahvesi olarak anılması nedeni ile varolmayan mantık hatasıdır.

ortada bir mantık hatası varsa o da senin toynaklarınla entri yazabilmendir.
    9 0 ...
  • Yakın zaman içerisinde aldığım bir karardır. Çünkü oy verilecek bir parti mevcut değil şu anda.

Akp: buna neden asla oy vermeyeceğimi zaten açıklamaya bile lüzum yok.
    Chp: her ne kadar son seçimde ekrem'e oy vermiş olsam da gün geçtikçe daha da çok kürt ve hewal yalaması bir parti haline geldiği için artık oy vermeyi düşünmüyorum.
    Mhp: bu zaten başından beri arap yalaması ve ümmetçi bir partiydi. Resmen tayyip'in şakşakçısı haline geldikleri zaman zaten artık oy vermek aklımın ucundan bile geçmedi.
    iyi parti: her ne kadar doğrudan olmasa da sonuçta chp'nin müttefiki olduğu için dolaylı olarak chp için söylediklerim bunun için de geçerli. Ayriyeten eklemek gerekirse bu da sonuçta mhp'nin içinden çıkmış aynı onun gibi arap yalaması ümmetçi bir parti.
    Hdp: bunun için de zaten açıklama yapmaya bile gerek yok.

Kısacası bu ülkede türkçülerin oy verebileceği herhangi bir parti yok. Bir tek ötüken birliği mi ne diye bir parti vardı onu da yoldan geçen 10 kişiye sorsan 9'u duymamıştır hiç.
    6 1 ...
  • sevgili peygamberim monopoly oyunu
    harika bir oyun.. nerden temin edebilirim acaba?? oğlum ebubekir sıddık çok istiyor da..
    6 0 ...
  • Şüphesiz ki bir devrin sona erdiğini gösteren yönlendirme. hızlıresim.com'a girip "resim yüklemek için tıklayınız"a basınca otomatikman eksiup.com'a gidiyor sayfa. lan ben uludağ sözlük'e her eklediğim görseli hızlıresim üzerinden atıyordum. eksiup'takiler direkt olarak buraya yüklenemiyor. o yandaki yeşil ok çalışmıyor. fak.
    7 0 ...
  • yüzde 10'u bulan paydır.

tablo-1;
    türkiye nin tüm gelirlerinde alkol ve sigara payı

tablo-2;
    türkiye nin tüm gelirlerinde alkol ve sigara payı

evet, ülkemizde 2019 ocak-ağustos döneminde toplanan vergi gelirlerinin yüzde 10'u sigara ve alkollü içeceklerden elde edilmiş.
    alkol ve sigaraya ödediğimiz vergi;
    günde: 171.4 milyon tl
    saatte: 7.1 milyon tl.

petrol ve doğalgazdan elde edilen vergi gelirinden, motorlu taşıtlar vergi gelirinden daha çok.

buradan elde edilen gelirlerle imam maaşları ödenip, imam hatip liseleri, kuran kursları açılıyor.
    sonra da kalkıp içki haram, sigara mekruh diye ahkam kesiyor ibişler.

ulan ülke sizin dualarınızla değil, alkoliklerin ve tiryakilerin yüzü suyu hürmetine dönüyor.

#ekonomi
    17 1 ...
  • 2002 yılından beri yaz aylarında bulunduğum yalova'nın beldesi. tabii artık iş falan olur diye sezonu erken kapatıyorum. herkes denizin kirliliğinden bahsetmiş. evet doğru. ama zaten buraya denizi güzel diyen hiç olmamıştı ki. fakat havası nefis. istanbul'a yakınlığı en favori avantajı. genç nüfus beklememek lazım. temmuzun sonunda ağustos'un başında bir hareketlilik oluyor. onun dışında emeklilerin kendi evi falan var zaten. kaliteli dondurmacıları var. armutlu teşvikiye şenköy yollarına giderken güzel piknik yerleri de var. dedim ya 2002, yani çocukluğumdan beri yaz dönemlerim burada geçtim. buralı kadar bilgim oldu. süper bir yer değil. ama istanbul'a yakın işte. ucuz. hava değişikliği için ideal.
    7 1 ...
  • Bunu dünya alem biliyor.

Eğer CHP son belediye seçimindeki gibi teşkilatlı olabilseydi, bu kadar rahat oy çalınmazdı.
    5 1 ...