• bütün haftanın yorgunluğunu huzurlu bir ortamda iki kadeh içki içerek atıp keyiflenmek neden günah oluyormuş?
    hep o kavga eden iki gerizekalı yüzünden geldi bu işler bu milletin başına. peygamberin önünde kavga mı edilir mal herifler...
    5 0 ...
  • Haddini aşan kepazeliktir.

Şu açılan başlıklara zerre müdahale yok.

Bir yığın ergen orospu çocuğu iğrenç başlıklar açıyor, ama bizim 5 para etmez modlardan ses yok.

Sizin ben taa şerefinizi sikeyim, şerefsiz ergen piçleri sizi.
    7 2 ...
  • işler iyi gittiğinde localarda sikimsonik hareketler yapan futbol cahili barbar.
    Yenildiğinde de hüloğğğğ.
    Öyle kayıtlar var şu var bu var diyip fındık kadar aklınla hakemleri mi sindirmeye çalıştın?
    Açıklasana ne var elinde?
    Tenekesin lan.
    Şimdide adalet dileniyor.
    Hadi ordan!
    6 1 ...
  • Yeri ve zamanı geldiğinde, ruhunuza zarar verdiğinde, enerjinizi hunharca ve acımasızca emiklediğinde, hayatınızdan çıkmalıdır.

Bu ne acımasızlıktır, ne bencilliktir ne de vefasızlıktır.

Birbirimize iyi geldiğimiz sürece varoluruz.
    Gerisi fasarya!
    7 1 ...
  • Özgüvenli, fiziksel ve karakter olarak güçlü olana yürürler. Şimdi para diyen olacak, evet haklıdır. Ama bu durumdan sıkılıp kaslı ve yerine göre beyefendi yerine göre p*ç davranan erkeğin altına kendini atıyor. içgüdüler böyle bir şeylerdir işte...
    8 4 ...
  • Şu anda Türkiye'de sadece 1.5 motor seçeneği var ve stoktaki tüm arabalar için Bahar kampanyası yapmışlar. Düz vitesi 182 bin liradan, otomatik multidrive olanı da 190 bin liradan başlıyor.

Otomatik olanı almak gibi bir niyetim var. Toyota otomatik şanzımanlı kullanan ya da arabayı bilen yazarlar yeşillerse çok mutlu olurum.

Dipnot: 3 yıldan fazladır 2015 auris 1.33 kullanıyorum. Arabaya periyodik bakımlar haricinde sadece 70 lira harcadım. Tık demedi. Hala taş gibi. 70 liraya da internetten far alıp kendim taktım. Manuel olanı sapasağlam. Otomatik olanı hakkında bilgi veren olursa sevinirim.
    2 0 ...
  • sevmeyenlerin sevmeme sebebi tahminimce usulünce yapılmayışındandır.
    öncelikle kabak seçimi . kabak koyu turuncu renk olacak. uzaktan bakınca çiğken bile "ben ballı ballıyım" diyecek.

kabağı , kemal paşa tatlısı yapar gibi şekerli suya atıp haşlarsan rezalet bir şey olur. çünkü böyle yapıldığını zannedenler var ondan diyorum ;)

dilimlenmiş kabağın üstüne ölçüye göre sadece toz şekeri dökeceksin saatlerce bekleyecek. (geceden yaparsan sabaha hazır olur. )yani en az 10 saat bekleyecek .

kabak , toz şekerin içinde suyunu salmış olacak .
    şeker de, bu kabağın saldığı suda erimeye geçmiş olacak.

sonra ateşe koyacaksın tencerede kapağı kapalı kaynayacak . isteyen fırında da yapabilir ama fırın usulü pişirince yanma riski daha fazla . en garanti tencerede yapmak . pişerken kontrol etmek gerekiyor . sert olmamalı , yumuşaklıktan da dağılmamalı.

yani kabak tatlısı yapmak biraz usul ve incelik gerektiriyor.

sıcak - ılık - soğuk yemek zevkinize kalmış .
    üzerine tahin dökülebilir, şekeri az gelmişse pekmez yada bal dökülebilir.

tavsiyem ; mutlaka iri çekilmiş ceviz , kavrulmuş fındık serperek yenmesi. afiyet olsun *
    4 0 ...
  • (sözde) osmanlı torunları burada mı?

bakınız onlara bir video göstereceğim.

buyrun;
    https://twitter.com/volka...tatus/1367084957471014912

videoda "3 mart 1924'te vatansız kaldık" diye tweet atan salçacı şehzade orhan osmanoğlu ve onun babası olan ve kendisini sözde osmanoğlu hanedan reisi olarak tanıtan harun osmanoğlu'nu, ismailağa şeyhinin elini öpüp önünde diz çökerken görüyorsunuz.

bakınız, osmanlı devam etseydi, muhtemelen şu ikiliden biri padişah ve halife, diğeri de onun veliahtı olacaktı.

bunların dedesi vahdettin de böyleydi.

saltanatı ve halifeliği elinden gitmesin diye ingilizlere seri dil darbeleri atar, türlü yalakalıklar maskaralıklar yapardı.

malesef osmanlı'nın modern zamanlardaki temsilcileri hep böyle karakterler işte.

osmanlı neden yıkıldı sanıyorsunuz?
    işte bu tip hanedan üyeleri yüzünden.

bir yanda fatihler, muratlar, yavuzlar...diğer yanda da bunlar...

bunlar kendi iktidarlarını ve hanedanlarını koruyabilmek için dün ingilizlerin kuklalığını yapıyorlardı, bugün cia güdümündeki tarikatçıların elini öpüyorlar.

hiç halife dediğin adam gidip bir tarikat şeyhinin elini öper mi?

işte sevgili arkadaşlar, 97 yıl önce tam da bu yüzden halifelik kaldırılmış, milletin kula kul olması sona erdirilmiştir.

yaşa mustafa kemal paşa yaşa...
    9 3 ...
  • Kendimi görmek bana yeter, hepiniz boş çarsınız demek anlamında yapıyorum bunu. Sevişmek ne alaka aq, ders ortamı lan bu, online bir de kdkfkf.
    3 0 ...
  • zrall

19.
  • bundan bir süre sonra ( birkaç ay veya yıl fark etmez ) kendisini televizyonlarda ağlarken görmemiz muhtemel olan yazardır. vardı ya rizede bir tane yatak örtüsünden kendisine kefen yapıp hava alanına giden eleman. akp çay bahçesini yıktığı zaman ağlıyordu hüngür hüngür ellerim kırılaydı da giymeyeyim o kefeni diyordu.

bu arkadaşların sonu hep aynı. ister paralı ister makarna karşılığı isterse başka bir sebepten olsun fark etmez sosyal medyada akp borazanlığı yapanların tamamı kazığın ucu kendilerine döndüğü zaman her birimizden daha koyu muhalif oluveriyorlar. gerçi yadırgamamak lazım reis dedikleri kişi de atatürke sallarken 15 temmuzdan sonraki 1 ay 2 ay hepimizden daha fazla atatürkçü olmuştu..

bizi bu arkadaşlardan ayıran en temel özellik de bu. biz çıkar uğruna 3-5 lira uğruna kimsenin güdümüne girmiyoruz. hırsızlık yaptığı apaçık ortada olanları savunmak zorunda kalmıyoruz. yalan söyleyenin ismi ister recep olsun ister kemal fark etmiyor ayıplıyoruz gereğini de sandıkta yapabiliyoruz. ama bu arkadaşların böyle şansları yok. onlar iplerini vermişler tamamen bunlara. bağımlı gibiler aynı. 19 yıldır karşılık alarak propaganda yapmaya öyle alışmışlar ki bu saatten sonra makarna dahi verilmese genede sırf alışkanlıktan devam ediyorlar mesailerine. 1 kerecik lan 1 kerecik hükümetin yaptığı milyonlarca hatadan bir tanesine yanlış deyin. yıllardır burada yazıyorsunuz 1 kere bile göremedik sizin gibi dürüstlük timsali arkadaşlardan..
    5 1 ...