• hiç tasvip etmesem de, tarım ürünleri hususunda devlet eliyle müdahale şart.

serbest piyasa ile olmuyor. ABD gibi bir ülkede tarlada 50 kuruşken 6 liraya satılsa, üretici aracıları pas geçer 1 liraya 1.5 liraya satar.

ama burada bunların da baronları, çeteleri var ve asla göz açtırmıyorlar.

mahsulü devlet düzgün bir değerle almalı. devletten de düzgün bir fiyata alınmalı. sadece 10 kamyon, 100 kamyon değil, 1 kamyon mal çeken adama da aynı tarifeden verilmeli.
    maalesef bundan farklı tek çözüm ithalat gibi, e bu da iliğimizi kurutuyor.
    5 0 ...
  • ilginç durumdur. tarladan soğanu 50 kuruşa alan aracı ağaya 1 liraya, ağa toptancıya 1.5 liraya toptancı hale 2.5 liraya, hal pazarcıya 4 liraya pazarcı vatandaşa 6 liraya iteliyor.
    9 0 ...
  • her hafta sonu yaptığım şey. ayrıca anormal bir şey değildir. gündüzleri insan bağırışlarından gürültü patırtıdan kafam sikilerek yaşayacağıma gecenin sakinliğiyle, huzuruyla yaşarım daha iyi.
    1 0 ...
  • Ülkeyi mahveden ülkeyi çölleştiren siyasal islam teröristleridir. Dinci putçulardır din adı altında sözde kendilerine dokunulmaz alan bırakıp mafyacılık oynarlar evet.
    3 2 ...
  • tarafimca seri eksi oy veren ibneden daha ibnedir.
    seri arti oy vermek, okumadan artilamak emege saygisizdir. hangi emege? hem artilanan yazarin emegine hem de artilanmayi hakeden diger yazarlarin emegine.
    eksi veren kisi en azindan 10 saniye, ayni kisiyi eksiliyorsa da 30 saniye beklemeli. bari beklerken en azindan okur da eksilenecek ve eksilenmeyecek entryyi secer.
    2 0 ...
  • cumhuriyet halk partisi

twitter da gördüm. doğrudur yalandır bilemiyorum. eğer doğruysa yazıklar olsun. oy vermeye devam edin.....

edit : bu başlık iki kere sol frame den indi. umarım teknik hatadır.
    6 4 ...
  • Rte'ye karşı kazanma ihtimali çok daha yüksektir. Ülkede sol görüşün alacağı maksimum oy bellidir ve Muharrem ince o sınıra ulaşmıştır. ikinci tura kalsa bile bundan daha fazla oy alamaz. Kkdan çok daha yüksek bir potansiyeli olduğunu kanıtladı. Asıl misyonu bence bu. Öteye gidemez.

Muhafazakar kitle sola oy vermez. Bu ülkenin yüz yıllık gerçeği. Asla değişmedi. Değişmez. Muhafazakar kitle bu ülkenin karar mekanizması. Bu gerçeği artık anlamak Lazım.

Rteyi devirebilecek tek faktör meral akşenerdir. Bu yüzden birbirine 15 yıldır sövenler şimdi koyun kuyuna girdi. iftiranın, karalamanın, engellemenin, yok saymanın bini bir para.

Asıl korku meral akşener. Asıl umut meral akşener. Asıl zafer meral akşener.
    6 0 ...
  • Eğitimsizliktir. Yani eğitim sistemi.

Adı milli olan eğitimde, zorunlu Türkçe derslerinden sonra kimse kendi dilini tam anlamıyla öğrenemiyor. Ortaokuldan itibaren zorunlu yabancı dil dersleri veriliyor ama daha kendi dilini anlamamış milyonlarca öğrenci yabancı dili anlamıyor. Daha ilk okuldan itibaren Yıllarca zorunlu matematik dersi veriliyor ama en basit dört işlem sorusunu 750 bin öğrenci yapamıyor. 280 bin öğrenci matematikten bir net bile çıkaramıyor.
    16 yıldır iktidarda olan hükümetin yetiştirdiği hiç bir öğrenci, lise birde başladığı sistemi lise sonda görmedi. Orta öğretimde de durum aynı. Oyun oynanırken kural değişmez. Biz çocuklarımızın kaderiyle uzun eşek oynar hale geldik.

Milyonlarca öğrenci ygs stresindeyken birden bire, sanki başka hiç bir gün kalmamış gibi o gün erken seçim kararı alındı. Sınav ertelendi. Devlet 2.322.421 öğrenciye "benim başkan olmam sizin bu ülkenin geleceği olmanızdan daha önemli" dedi.

Eğitim olmazsa sanayi olmaz. Eğitim olmazsa üretim olmaz. Eğitim olmazsa adalet olmaz. Eğitim olmazsa gelişme olmaz. Eğitim olmazsa ahlak olmaz. Eğitim olmazsa kültür olmaz. Eğitim olmazsa devlet olmaz. Eğitim olmazsa hiç bir bok olmaz.

Eğitim bilinçli biçimde yok ediliyorsa biri devletinize, kültürünüze, ahlakınıza, sanayinize, üretiminize, adaletinize, benliğinize kast ediyor demektir. Bunların hepsini yok ediyor demektir. Sizi yok ediyor demektir.

Devlet sizi eğitmiyorsA lütfen, Allah rızası için siz kendinizi eğitin. Çocuğunuzu eğitin. Komşunuzu eğitin. Çevrenizi eğitin.

Kitap okuyun. Muhalif olun. Sorgulayın. Soru sorun. Merak edin. irdeleyen. Karşı çıkın. Cevap isteyin. Hesap sorun. Sinmeyin. Kim sizi Sindirmeye çalışıyorsa bilin ki o sizin asıl düşmanınızdır. Korkmayın. Mücadele edin. ihtiyacınız olan tek kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur. Size bunları yüz yıl önce miras bırakan dehaya sahip çıkın. Onu rehber edinin.

Ve lütfen, Allah rızası için en azından bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

Dipnot: lan benim en son bıraktığımda sınavın adı ÖSS idi. Ygs oldu biliyordum. O bile değişmiş yks olmuş.
    9 2 ...
  • Şu an fark ederek varlığına katıldığım ponçiklik. Düşündüm de özellikle konuşurken bunu kullanmak bir kıza ponçiklik katıyor ve evet, yazarken de. çünkü kelimenin kendisinde yumuşaklıkla karışık bir ciddiyet var. gülümseyerek kızmak gibi, çıkarsızca uyarmak gibi bir kelime.

neden uzattım bilmiyorum ama bence var, evet.
    8 3 ...
  • Miting değil, efsane olacaktır.
    Bayram gibi, festival gibi, aydınlık ve güzel insanların sinerjisiyle tarihe geçecek mitingdir.
    Umut! Sen ne güzel şeysin!

Şimdi izmir' de olmak vardı!
    10 0 ...