• henüz acılara tutunuyorum arkadaşlar. ben acılara tutunmak istemedim acılar beni tuttu inşallah hayatta öyle tutar. eger yok tutmaz da benim hayata tutunmak için mücadele etmem gerekirse böyle hayatin izdirabini sikerim.

  her yerde bir yavsaklik bir oynaklik.
  neyse hayata tutununca haber etçem, hepinize tavuk döner ismarlicam.

  5/6 sene icerisinde benden ses çıkmazsa ya hayata tutunamamisimdir ya da fazla hayata tutunup en nefret ettiğim insana donusmusumdur.

  hangisi daha iyi
  2 0 ...
 • Bugün 22 Şubat 2018 perşembe.
  Dün de 21iydi aylardan. 21 Şubat 2018.

  ayın 21'i , aylardan şubat olması, ya da yılın 2018 olması belki sıradan. ama sıradan olmayan bir şey var, dün 21 Şubat 2018 di , silindi ve gitti.

  ne zaman dünyaya karşı birkaç kez başkaldırdım, bu başkaldırışların sonrası hep hüznü yaratırdı. bu 21 subat 2018 tarihinde babam da, gözlerinde bu hüznü yarattı. çünkü gözleri hüzün kokardı benim babamın, öldüğünde bile...

  şaşkınım. karar verememe kararsızlığı, engellenememe acizliği, zamanın öncesine geçememe düşü... ağlasam mı, acı çekmeden ruhunu teslim ettiğinden sevinsem mi, acaba kendime babamla ilgili ne desem!

  koca bir tarih silindi gitti. tüm yaşanmışlıklar, tüm sevinçler, tüm mutluluklar, tüm acılar, tüm kırgınlıklar, tüm azimler, tüm hırslar, tüm tüm tüm tüm... aldın götürdün beraberinde neyin varsa babacığım. kabullenmek çok zor...

  bu gece benim babam öldü. canım öldü. bir parçamı kesip, sıkıca bağlayıp, toprağa gömecekler. elleri sıcak, nefes almadığı zamanda bile, ama ben cesaret edip de dokunamayacagim belki, ya elleri buz gibi olduysa diye...

  içinde kelepçelediğin düşünceleri ne yapıp edip keşke birer birer çıkarabilseydim de, gözlerindeki o hüznün korunu azar azar soğutabilseydim. ne çok zamanlar, ne çok anlar, gerçek dünya ve öbür dünya arasındaki müstesnalık sen bir beyefendiydin be adam!

  babam. sana neden diye sormayacağım, neden gittin diye asla sormayacağım. kendimle karar aldım, seni artık bende yaşatacağım. bende yaşayacaksın artık, baba, benimle yaşayacaksın!.. inşallah dualarım sana ulaşır

  babama,

  yokluğuna değilde, acıya alışıyorsun.

  onsuzluğa değilde, onun olduğu hatıralara alışıyorsun...

  onunla daha geçirecek çok güzel yıllarımız vardı cümlesine değilde,

  onunla yaşadığın uzun yıllara şükretmeye alışıyorsun...

  kısacası alışmaya alışıyorsun...

  24 yaşındayım size tek bir nasihatım olcak

  anne ve babalarınız ile çok iyi zaman geçirin

  onu topraga koymak dünyanın sonu gibi...

  bunları ben buraya neden yazdım bilmiyorum belki sizle dertleşmek istedim bir çok arkadaşımdan daha çok sevdigim

  Ulu ailesi.
  4 0 ...
 • aşk

  16003.
 • karşınızdakini bulunmaz hint kumaşı sanmanızla, salak olduğunuzu anlamanız arasındaki zaman aralığı, ve sanırım bu durum şeyden oluyo, şekspirin dediği gibi, hayaldeki ruh, beğenilen vücuda konuluyo ve bunun aşk olduğu sanılıyo
  2 0 ...
 • Türk halkı atasını sever. En ücra Türk köylerinde büyük adam diye anıldığına defalarca şahit oldum, minnetle anılır. Yozlaşanlar için üzgünüm, diğer unsurlar için bir şey diyemeyeceğim.
  7 0 ...
 • geri kafalı yobaz beyanı.

  millet parelel evren, izafiyet teorisine kafa patlatıyor. yobaz çıkıyor ya o, ya bu diyor.
  9 1 ...
 • hayvanları sevmesi, doğaya karşı merhamet beslemesi, konuşması gerektiğinde entelektüel bir birikim ile kendini kaptırıp gitmesi, çiçekleri sevmesi, gönlünün güzel olması, yalansız dolansız güvenilir biri olması.
  9 0 ...
 • ancak orospu cocuklarının yapacağı sonrada mağdura yatacağı olaydır.

  pkklı hesaplara bakarsa kürtçe ıslık çaldıkları için göz altına alınmışlar;

  https://twitter.com/news_...status/965878319915945985

  bir bana japonca ıslık çalabilir mi?

  siktiğimin evlatları, yalancıları.

  olayın aslı ise;

  https://twitter.com/oztrk...status/966390312817045504

  sırıtarak polisin yanına gidip pkk marşı çaldıkları için gözaltına alıyorlar. bunları sikmek lazım gözaltı değil.

  orospu solcu kızı da noluyor ya noluyor diye koşuyor.

  orospu cocugu seni.
  9 0 ...
 • Saygısızdırlar açık ve net. Sevmiyor olabilirler ama bu saygısızlık yapmalarını gerektirmez. Bu mahlukatlara hadlerini bildirmek lazım.
  9 1 ...
 • bu gün öğrendim, juvenil myoklonik epilepsiymişim. "aslında ilaç başlamam lazım ama sen eeg ve mr ı görmeden başlamak istemeyeceksin di mi?" dedi. "aynen öyle" dedim. iki nöbetimi gören bir arkadaşımla beraber gittik. sağ olsun vakit ayırdı bana.

  ben üzülmedim aslında. sadece günlük niyetine kullanıyorum burayı. bir gün belki birileri açar okur. ne bileyim, annem babam kardeşim belki eşim, çocuklarım. belki hiç tanımadığım biri, belki hiç kimse. zaten ilk nöbetimden beri iyice kabullenmiştim olayı.

  bi arkadaşımın evine gittim. annesi ile tanıştım. çay falan içtik. eve dönerken abim arayıp bende de olabilir dedi. o da iki kez nöbet geçirdi çünkü. ama yine de kabullenmek istemiyor. uyku sırasında sıçramaları da oluyormuş. umarım onunkiler tekrarlamaz.

  eve geldim, babam diyor ki benim başım ağrıyor neden olabilir? tansiyonunu ölçtür diyorum ya bi git der gibi eliyle işaret yapıyor. annem diyor ki yemek yedikten sonra bana üşüme geliyor. neden olabilir? " spesfik sorunlar değil bunlar.

  "bugün epilepsi tanısı aldım. lütfen rahat bırakın." dedim. derken gözlerim doldu. aslında bu beni çok etkilemez. yani bu zamana kadar etkilemedi. ilaçla da kontrol altına alınabilir. ama cerrah olayım diyordum be sözlük. o yalan oldu galiba.

  cuma günü mr (bu beynimde tümör vs var mı diye ayırıcı tanı için), bi 10-15 gün sonra da eeg var. bugün kan verdim. rutin zaten. eeg de görülebilir ya da görülmeyebilir. tüm bu süreç sonuçlanınca çocuk cerrahı olan bir hocama gideceğim konuşmak için. olur mu olmaz mı sizce? sizin bildiğiniz, böyle olan başka biri var mı? diye. yoksa pediatri yazacağım artık.

  bi de insanlara söyledikçe, ki söylemeliyim hastanenin sağında solunda bayılırsam hayrına kaldırıversinler, bence olmayabilir diye alternatifler sunmaları. ben bu kadar zorlanmadım kabullenirken.

  ve aldığım en iyi teselli "olsun be wendy, bi sende mi var? en azından altına yapmıyorsun nöbet geçirirken."
  8 0 ...
 • Üzülüyorum gerçekten.Hangi sıfat adı altında bunu yapabiliyorlar?Kızları bir tüketim ürünü gibi düşünüp, banknot olarak tipleriyle market reyonundan alırmış gibi numarasını almayı istemesi mi daha kötü?Yoksa bu hanım kızlarımızın hani onlara bir sıfat yerleştiremiyorum bile ama biliyoruz ki yolda sen ben istesek türlü türlü etiketlerle bizi dışlarlar iter kakarlar(buradan çirkin olduğumu yada çirkinler adına bir şey söylediğimi düşünmeyin) lakin şu iki tip çıkıp geliyor ve numaralarını verirken orgazm oluyorlar.Etik bir içerik olduğunu mu düşünüyorsun bunun?Yada bu bir içerik mi?Aslında ne fark eder tıklanması ile hangi ülkede olduğunuzu bağdaştırıyorsunuz.
  orkun ışıtmak
  8 2 ...
 • kapat