mesut özil

2144.
 • benim anlamadığım şu;
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2118722/+

  18.2 milyon sterlin kazanıyor adam yılda.

  bu da yaklaşık 182 milyon türk lirası yapar.
  1 senede aldığı para bu.

  hadi sezon ortasında geliyor diyelim, sezonun geri kalan kısmında arsenal'den alması gereken 90 milyon lira para var...

  şimdi bu 90 milyon liradan vazgeçip fener'e gelmesi için fenerbahçe bu futbolcuya yarım sezonda en az bu kadar ödeme yapması lazım değil mi?

  hadi diyelim ki vatan sevgisi, fenerbahçe sevgisi uğruna bu paranın yarısından vazgeçti. bu durumda yine de yarım sezon için en az 45-50 milyon alması gerek ki, arsenal'den alacağı 90 milyondan vazgeçsin.

  şahsen ben vatan hasreti için yahut tuttuğum takımı çok sevdiğim için böyle bir paradan asla vazgeçmem.
  vatan hasretim varsa gelirim tatilimi yaparım en güzel yerde. fener'i seviyorsam da loca alırım, fırsat buldukça gelir maç seyrederim tribünden. böyle bir paradan vazgeçmek bence salaklık.

  ha ama işin içinde kara para aklama gibi bazı işler varsa orasını bilemem.

  ayrıca, fenerbahçe mesut'a yarım sezon için 45 milyon lira verebilir mi?
  böyle bir mali gücü var mı?
  hadi diyelim fenerin böyle bir mali gücü var, türkiye'nin böyle bir mali durumu var mı?

  ben bursasporluyum, bizim gençler senelik 200-250 bin liraya oynuyorlar. o yüzden böyle büyük paralara aklım ermiyor benim.

  var mı bilgisi olan, sezon sonuna kadar fenerbahçe kaç para ödeyecek mesut'a???
  6 2 ...
 • Sabırlı insan işidir zira ben sevemem benimle aynı fikirde olmayan insanı. illa bir yerde sorun olur, kavga olur, aksiyon olur. Ben bir şeye ak diyorsam o da kara diyorsa dalarım her türlü. Yani benim açımdan imkansız bir şey. Şimdi ben muhalif bir insanım, nasıl akpli ile anlaşayım? Ulan hayatta olmaz valla evlerden ırak.
  6 1 ...
 • Amk teröristleri Mehmetçik kurşunu ile ölmez iseniz inşallah tez elden kalp damarlarınız tıkanır.
  9 1 ...
 • Hamileyken doktor bana "down sendromlu" olabilir demişti. Karnından sıvı alalım, demişti. Kabul etmedim. Şayet down sendromlu da olsa benim için bir şey değişmeyecekti. Çok şükür normal bir çocuk olarak doğdu.

  Bazen net olarak çocuğun aşırı kötü geliştiği gebelikler oluyor o zamanlar gebeliği sonlandiranlara hak veriyorum ancak. Kolları, bacakları olmayan bir bebekten bahsediyorum. Yine de buna karar vermek çok zordur. Ben yapar mıydım? Hâlâ net değilim.
  11 1 ...
 • Liyakatsizlik bu işte.

  Eğer oraya hak ederek gelseydi hakkını arayacak davranışlarda bulunurdu. Kendisi de biliyor hak etmediğini epdk başkanlığını. Birileri sayesinde oraya geldi. O yüzden sesini çıkaramıyor.

  Şahsen rencide edildiği için mutludur kanımca orası ayrı.
  6 0 ...
 • o günlerde şahsen çok kızmıştım hatta hakaret etmiştim mesut özil'e. lakin adam haklıymış.
  alman demek sistem demek...

  bugün almanya kapıları açsa türkiye'deki 40 yaş altı insanların yüzde 90'ı trene binmek için birbirlerini ezerler.
  kendimizi kandırmayalım.
  7 0 ...
 • alman bir üst insan, çok değerli bir düşünürdür. kendisi akademik ilgi alanlarımdandır. Kendisini öğrenmeye ve ne dediğini -ama gerçekten ne dediğini- anlamaya başladığınızda, onu tanıdığınızda hayranlık duymamanız imkansız gibi geliyor bana.
  bütün Nietzsche hakkındaki bilinen şeyleri kenara bırakıp birazcık kendisinin dedikodusunu yapayım: mesela Nietzsche kadar müziğin nüfuz ettiği hatta müziğe hayran bir filozof daha yoktur. Daha çocukken müziğin cazibesine kapılan, gençliğinde Wagner’e kendini sınırsız olarak teslim eden ve müziğin hizmetinde yaşamaya hazır Nietzsche, daha sonraki zamanlarda, “sonunda notalardan başka bir yerde teselli bulamayan yaşlı bir müzisyenim” itirafında bulunur. zamanla müziğe tutkusu daha da artar: “Müzik beni şimdi daha önce hiç olmadığı kadar duygulandırıyor. Beni kendimden koparıyor, kendime karşı sarhoşluğumdan uyandırıyor. beni destekliyor ve her seferinde müzikle geçen bir akşamdan sonra kesin anlayışlardan ve düşüncelerden oluşan bir sabah geliyor... müziksiz bir hayat bir yanılgıdır, bir yorgunluk, bir sürgündür” demiştir mektuplarında. Sonrasında Niezsche Wagner'e KARŞI'YI ÇIKARIYOR tabii. (bkz: swh)
  5 0 ...
 • dinine o kadar düşkünsen burada memeler, götler paylaşılıyor.
  sağlam mümin ahlaksız ortamda bulunmaz.

  güle güle git.
  ya da şovu kes.
  evet.
  9 1 ...
 • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2118473/+
  Benim yaptığım tatlı malesef bitmez. Bi süre yapmayacağım der üç dört gün içerisinde bi daha yaparım.

  Neyseki ara sıra glutensiz şekersiz tatli tarifleri deniyorum.
  9 1 ...
 • 28 ocak'ta askerden geleli tam 2 ay olacak. ben halâ askerlik rüyaları görmeye devam ediyorum. bu entry de, 2 tuhaf konudan bahsedeceğim. geçelim bakalım.

  1) her gördüğüm rüya, "terhis olmaya yakın" zamanlardan oluyor. nedense sürekli terhisimin yakın olduğu zamanları görüyorum. bunun aslında normal olduğunu biliyorum, çünkü askerliğimin bitimine 20 gün kala, beni ve bazı arkadaşlarımı karakoldan "bölüğe" tekrar yolladılar. o kadar zor zamanlar geçirdik ki arkadaşlarımızla birlikte. aslında askerliğimizin 160 gününde meğersem kebap gibi bir psikolojimiz varmış. asıl psikolojiyi, son 20 gün kala kırmışız. adapte olamadık ortama, sisteme. ulan son 20 gün kala yerimizden oynatmak nedir? tabii yollarlar, çünkü biz diğer "er" rütbesi taşıyan pasif askerler gibi değildik. sesimizi çıkarıyorduk, dişimizi gösteriyorduk. baş edemediler, kendilerine göre de olması gerekeni yaptılar zaten. biraz uzun oldu ama, sürekli rüyamda terhis olmaya yakın günleri görmemin en büyük sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

  2) askerdeki en yakın, ve günlerce aynı görevi paylaştığımız arkadaşımı gördüm. görmem normal, çünkü 160 gün boyunca aynı yerde görev yaptık. Sonra biz postalanınca, o karakolda kalmıştı, onunla ayrılmıştık sonra. onu görmek değil de, asıl meseleyi aktarayım sizlere. bu arkadaşla askerde çok yakın olmama rağmen, askerliğimiz bittiğinde sivile döndüğümüzde aramızdaki bağları tamamen koparmasıdır. yani, en basitinden anlatmak gerekirse böyle. sivile geldiğimizden itibaren, birdaha ne telefonlarımı açtı, ne de arayıp sordu. mesaj atmaya çalıştığımda ise, "birdaha beni arama" kardeşim gibi bir cevap aldım. derdi ney lan bunun? bakın, 160 gün boyunca bu şahısla aynı görevi paylaştım ben. görevi falan da s*ktir edin. badimdi lan bu benim! üstümde yatıyordu herif. badisini de geçtim, boş zamanlarımızda beraber hep müzik dinlerdik hem radyodan, hem de onun tuşlu telefonundan. kısacası askerlikte geçirdiğim zamanların %80'nini bu adamla geçirdim. ayrıca sürekli diyorduk, sivile gidince de konuşacağız, birlikte oyunlar oynayıp şarkı yorumlayacağız gibisinden. yani onca geçen günün ardından neden böyle bir hale büründü arkadaşlığımız bilmiyorum. sonuç itibariyle, bu adamla 2 aydır herhangi bir ulaşım, ve etkileşim sağlayamıyorum. her ne kadar içimden "ya siktir et oğlum değer vermeyen pisliğin tekiymiş, üzülmeye değmez" gibi şeyler desem de, içten içe duygusal olarak halâ çöküşteyim. üzülüyorum arkadaş. neyse, rüya diyorduk,

  yani bu gece rüyamda, bu bahsettiğim şahsı gördüğümde acayip kötü hissettim. zaten psikolojik olarak askerlikten uzaklaşmak oldukça zor, bir de bu herif rüyama girip psikolojimi iyice alt üst ediyor.

  neyse, bir anda ilham geldi mi böyle uzun şeyler yazabiliyorum işte. artık bitirme vakti.
  5 0 ...