• şüphesiz ki iyi niyetli bir sesleniş.

  ancak değerli arkadaşlarım, sizden ufak bir istirhamım olacak.

  elbette sözlükteki sevgi ortamını, konuşma ve yalaşma imkanını, atmosferin sıcaklığını arttırın ama lütfen böyle ifadeler kullanmayın.

  minnoşella mı diyen ararsın, hımınışello diyen mi, balım diye sesleneni mi...

  62 yaşındayım. ister istemez üstüme alınıyorum. 62 yaşındaki adama minoşella denilir mi? alındım ben ya, gözlerim doldu resmen.
  8 2 ...
 • başına bir cisim gelmiştir ama bu olay bjk tarafından abartılarak şova dönüştürüldü gibi. o stadta eric gerets'in alnı yarıldı, hasan şaş'ın kafası yarıldı ama böyle bir staple ile sahte dikiş görülmedi.
  4 4 ...
 • Fenerbahçe'nin, dünyanın en büyük orospu çocuğu takımının yaptığı götverenlikle muhtemelen hükmen yenik sayılacağı maç. Bize sulu derbide neler atıldı neler, ama bir iki bozuk paraya çingene quaresma provake etti. Caner hadi atın atın diye taraftarı tahrik etti. Tolga durduk yere kulübeden çıkıp taraftarlara bağırıp küfür edip kışkırttı. Şenol da kafasına gelen peruktan, lokal anestezi ile sahte dikiş attırıp bunu anında sosyal medyada paylaşıp, sedye ve ambulansla hastaneye kaldırıldı.
  Yatacak yeriniz yok.
  5 9 ...
 • Posta arabalari yukte ve pahada agir seyler tasiyordu. Filmlerdeki degil de tren icadindan once amerika da iki eyalet arasinda (bkz: Kentucky ve california olsun) transfer edilen malzemeler dogru nokta da patlatilirmis. (Bu iki ornegimiz icin nevada eyaleti uygun oluyor) calismaya ne gerek var ki himiina. Zaten amerika ilk yerlesim duzeninde vergiler inanilmaz yuklu oldugundan bireysel silahlanma ve yagma had safhadaymis.

  Kaynak: route 66 nevada muzesi.
  2 0 ...
 • penisilin

  93.
 • Ölüyü bile diriltecek kadar etkili olan iğne. Popoyu biraz acıtır, yakar, uyuşturur ama hastalıktan eser bırakmaz.
  2 1 ...
 • Her genelleme gibi bu konuda yapılan genellemelerde yanlışlarla dolu. Haklı oldukları yerler yok mu? Evet var. Ruhbanların elinde her şey istediklerini yapıyorlar fetva veriyorlar. Kurana aykırı olsa bile. Sistemi eleştirebilirsin ama dışındaysan değiştiremezsin.
  2 1 ...
 • Ne zor şey lan unutmaya çalışmak? Geberir gibi sevdiğin insanı arasan da ulaşamamak Bir zaman sonra da acıta acıta alışmaya çalışmak..

  Buraya yazdıklarımı görmüş hanımağa. Aradı beni, sen acitasyon yapma orda burda diye bi de ona çemkirdi. Sevgiliyken ayrı çemkirirdi de ayrıldıktan sonra anladım ki çemkirmesini bile özlemişim. Hiçbir şey değil de yazdıklarımdan çıkardığı tek şeyin acıtasyon yaptığım olmuş o çok koydu.

  Okursan bunu da son birşey daha söylemem gerek sana. “Sabır da yorulur”.
  3 0 ...
 • Şu aşamada çekip gitmem fakat uzun zamandır aklımda olan bir eylem.

  Bakın her şeyi bir kenara bırakıyorum. türkiye’de eğlenip güzel vakit geçirmek bile neredeyse büyük bir olay. insanlar güzel vakit geçirdiğinde suçluluk hissediyor adeta, başlarına kötü bir şeyin gelmesini bekliyor. bunun üstüne gündemin ağırlığı her gün insanların sırtına üzüntü ve çaresizlik yüklüyor, 16 yaşındaki kardeşim benimle siyaset konuşuyor, çünkü bu ortamda büyüyor ve buna maruz kalıyor çocuk.

  insanların sırtında yük biriktikçe iyice depresyona giriyor. çaresizlik kişilikleri haline geliyor. hayatı güzelce geçirmek yerine insanların aklında “vatan, millet, şehitler, terör, OHAL, darbe, örgütler, türklük, din iman, görev, feda” gibi karanlık düşünceler dolaşıyor. nasıl bir cehennemde yaşadıklarının farkında bile olmuyorlar. iyi bir yaşamın nasıl olduğu hakkında hiçbir fikirleri yok. en çekilmez, en rezil hayatı yaşayıp bir de bunun için şükrediyorlar. 

  iyi bir ülkede, iyi bir yaşamda böyle düşüncelerle kafanı meşgul etmezsin. en büyük derdin hangi aktiviteye katılacağın, akşam hangi partiye gideceğin, kimle görüşeceğin olur. 

  Bu ülkeden gitmek istememin sebebinin Ülke ile alakası yok tamamen bizi yönetenler ile ilgili. Geçen hafta vize yenilemek için gittiğim konsolosluk aracı firmasında abartmıyorum kilometrelerce kuyruk vardı insanlar akın akın göç ediyorlar bu memleketten. Biraz imkanı olan arkasına bakmadan gidiyor, umutlarını yitirmiş herkes. Bu göç dalgası bu hızla devam ederse 5 yıl sonra bu ülkeyi Suriyeliler dahi beğenmeyecek.
  13 4 ...
 • Afrin de şehit olan bursalı kardeşimiz.
  Saçma derbi kadar gündeme gelmemiştir, yazık...
  Mekanı cennet olsun.
  10 1 ...
 • animasyon filmler

  öncelikle resim bile duygulandırdı.

  animasyon filmler bazı kitlelerin en sevdiği film türüyken kimi kitleler için ''ya bu filmler de izlenir mi? bu resmen çocuk filmi dediği türden.

  benim şahsen açık ara en sevdiğim film türü. çünkü kan, alkol, sigara, küfür yoktur. varsa da çok azdır ve bunu gözümüze sokmazlar.

  bunun yanı sıra izlerken güldürür, hayal gücünü arttırır ve her filmin sonunda mutlaka bir ders çıkartırsınız. zaten animasyon filmi izlerken dahi boş boş ekrana bakan biriyseniz bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorum..

  sen ne zırvalıyorsun yengec burger diyenler için en basiti şöyle bir resme bakın. hemen hepsinde bir dostluk var. kimin de aşk, sevgi..

  entrika, yalan dolan yoktur. samimi ve sevimlidir bu tarz filmler. wall e mesela, o kadar iyidir ki insanlığa resmen alın bakın sonunuz böyle olacak mesajı verir.. içindeyse büyük bir aşk vardır.. sizi üzmez.. alır sarılasınız gelir..

  burdan ebeveynlere sesleniyorum. çocuklarınıza saçma sapan youtuberların çıkardığı filmleri, gereksiz küfür ve boş espiri bulunduran filmleri izletmek yerine ve buna engel olmak adına, lütfen haftada 2-3 tane animasyon film seyredin birlikte.

  hem sadece çocuklarınız için değil kendiniz için de izleyin ki hem onlara örnek teşkil edelim hem de kültürlenip ufkumuzu genişletelim. sevgiyle kalın yazar arkidesler. bugün de herkese iyi geceler. *
  19 3 ...