• Y-chp ile shp aynı bok. AMK hadeplilerini meclise sokturan Erdal inönü idi. Şimdi dersimli kemo, kanas Canan ve siha sezgin hdpkk yalakası. Kankaları kim? Ekrem imamoğlu.

CHP'ye hâlâ Atatürk'ün partisi diye oy verenlerde sike sürülecek akıl yok.

Çözüm belli. Ulusalcı Atatürkçü CHP tabanı Muharrem ince'ye oy vermeli. Hdp ile aynı çayırda otlayanların çöp dağları yaratmalarında şaşılacak bir şey yok.

Sırf akp gitsin diye çöp temizlemekten aciz, hdp yalakası tipleri desteklemek zorunda değilsiniz.
    4 1 ...
  • insanı şaşırtan durum.

Adamın attığı gifleri bi başkası atsa; sözlük kızları toplanıp şeytan taşlar gibi taşlardı. hatta at öldürür gibi öldürüp cesedinden at sucuğu yapardı.

Yaluğuz (; kinamiyo atınca kimseden ses soluk çıkmıyor. Aksine kanka olanlar mı dersin, nickaltında methiyeler düzen mi dersin, tam bir şapşilokkoşirolombakkoculuk durumu söz konusu. Tabiyy ki burada kinamiyonun bıçkın ankaralı karizmasının da payı var elbette ama gizli bi şeytan tüyü de mevcut muhakkak.

Edit: kinamiyo hedef gösterme demiş. Hiç Öyle bir düşüncem olmadı. Kıskanma diyen olmuş. Kıskandığım şeyler arasında istediğim zaman kapatabildiğim uygulamalardaki sanal muhabbetler olmadı hiçbir zaman. Bir de dangalak sürüsü diyen olmuş. Onu isoya söyleyelim de ihtiyaç sahiplerine bağışlasın
    7 1 ...
  • opeth‘in, blackwater park Albümünden olan son derece şahane gaz şarkısıdır. Riffler, geçişler, enstrüman kalitesi, atılan brutaller muazzam arkadaş ya. Opeth’in her albümü güzel lakin blackwater park albümü bence daha şahane, seksi. Harikasınız ya, yıl oldu 2021 ama halen şarkılarınızın modası geçmiyor..
    (bkz: progresif metal)

Şarkının Türkçe çevirisi:

--spoiler--
    Kalplerin Cenaze Töreni
    Aşk kalplerin cenaze törenidir
    Ve zulüm için bir gazel
    Melekler kan ağladığında
    Açmakta olan şeytanın çiçeklerine

Kalplerin cenaze töreni
    Ve merhamet için yakarış
    Aşk bir silah olduğunda
    Beni senden ayıran
    O bir güneşti

Ümitlerinin ve hayallerinin kabrinin üzerinde Parlayan çok narin
    O aydı sıcaklığıyla seni boyayan
    Kolay incinebilir ve soluk

Ve zulüm için bir gazel
    Melekler kan ağladığında

O rüzgardı
    içinde yıllardır unutulmaya çalışılmış bütün belaları Ve korkuları taşıyan
    O bir yangındı
    Huzursuz ve vahşi
    Ve sen bu ateşe bir pervane gibiydin

Ve zulüm için bir gazel
    Melekler kan ağladığında

Kalplerin cenaze töreni
    Ve merhamet için yakarış
    Aşk bir silah olduğunda
    Beni senden ayıran

Kutsallığın ardındaki dine ters düşen mühür
    Kör ve sağır olan Tanrı’ya dua ediyor
    Son gecede ruhlar yanıyor
    Üç küçük kelime ve bir neden? sorusu

Ve zulüm için bir gazel
    Melekler kan ağladığında

Kalplerin cenaze töreni
    Ve merhamet için yakarış
    Aşk bir silah olduğunda
    Beni senden ayıran
    --spoiler--

Canlı performans videosu: https://youtu.be/n7IwGX2_a8w

Forever metal!
    4 0 ...
  • mafyanın iyisi mi olur bilemem ama süleyman çakır bu kadar sevgiyi hakedecek bir yanı yok.

türk halkı neden çok sevdi özendi bu adama anlamıyorum.

adamın dini değerleri yok, namaz kılmıyor, karıya gidiyor, haraç yiyor, kumarhane işletiyor.

elif e bile silah çekebiliyyor kadına yani, erkek adamın kadına silah çekmesi ne kadar doğru

kendisine iş yapıp parasını isteyen insana hem parasını ödemiyor hem kulağını koparıyor

barış bulmaz önder zülfü koşar behiç türkcan vs cinayetlerini de devlet için değil (hadi bunlar kürtçü çizgide ya) konsey için işliyor

kadın öldürüyor çocuk öldürüyor

cerrahpaşalılar bir bölüm bunun aklını almıştı racon kesmişti

kısacası çakır ın elle tutulacak yanı iyi yanı yok ama türk halkı çok sevdi cenaze namazını kıldı.
    16 1 ...
  • istanbullu önümüzdeki seçimlerde de kafanıza vurup oturtacak sizi aşağıya. yemiyor artık bu kara propagandalar.

200 lira bozuk para oldu sayenizde, millet markete gitmekten korkuyor. belediye işçileri 2 gün grev yaptı diye kimse aç karnını unutup size oy moy vermez.

boşuna çırpınmayın.
    8 2 ...
  • hakkını isteyen çöpçüdür. sen ofisinde sıcak havanın üflendiği, kahveni yudumladığın ortamda pırıl pırıl çalışırken bu adamlar karda kışta ayazda senin boklarını temizliyor.

1. çöpçüler

2. kanalizasyon işçileri

3. madenciler

4. arıtma tesisi çalışanları

bu adamların maaşları hep yüksek kalmalı.

unutmayın, her insanın şartları bir değil. sen okul okumuş olabilirsin ama sana bu imkanları verenler olduğu için yapabildin. belki aynı imkanlara bu insanlar sahip olsa senden çok daha fazlasını başaracaklardı. o yüzden insanları yaptıkları mesleklerin kalitesine göre değil, zorluklarına göre değerlendirin.

kim 5k ödüyorsa bu insanlara hak ettiklerini ödüyor. 2-3k ya çalıştıranların kapısına gidip hesap sorun, bunca insanın cebinden çıkan vergiler nereye gidiyor bu adamlar kıt kanaat yaşatılırken diye. evet.
    5 1 ...
  • Açık arttırmaya girer gibi ben 5k yaptım, ben 6k yaptım, ben 8k yaptım diyen işbilmez CHP yönetiminin sonucudur.

Dünyadaki işçi sınıfıyla bizdeki işçi sınıfı farklı bir kere. Bizdekiler sağcı maraba takımı.

Binicen üstüne vurucan kırbacı.

Çözüm? Aç bir ihale ver taşerona eş.k gibi asgari ücrete çalışsınlar. Ha olmadı mı? Şutla hepsini. pırıl pırıl üniversite mezunu gençler işsiz geziyor. Doldur kadrolara. Bu akp güdümlü görünüşte işçi tayfadan bin kat iyidir. en azından bunların istediği 7-8k maaşı hakedene verirsin. için rahat olur.
    13 3 ...
  • Bugün 26 şubat...

Bugün, dağlık karabağ'ı işgal eden orul orul orospu evladı ermenistan; kadın, çocuk, yaşlı demeden 613 azerbaycan türkü'ne sırf türk oldukları için kıydı.

Bunu daha çok entry bulunan (bkz: hocalı katliamı) başlığına da yazabilirdim. Ama tabir yanlıştı. Ortada katliam değil soykırım vardı. Hiçbir tarihi kanıtı bulunmayan sözde ermeni soykırımını bütün dünyaya tanıtan kancık ermenistan, bu günü "kurtuluş günü" diyerek kutluyorlardı. Ama allah'a şükürler olsun yaptıklarının bedelini ödettik. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Şu an o kadar acizler ki rusya'dan izinsiz başbakanlarına darbe bile yapamıyorlar. inşallah o darbe bugün gerçekleşir de içimin yağları bir kez daha erir.

Şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.

Çok yaşa, var ol şanlı azerbaycan!

(bkz: bir millet iki devlet)

azerbaycan
    5 0 ...
  • 2 şehzade 2 damat 2 sultan 1 de ana kraliçe olduğundan endişeye gerek olmayan durumdur. tabi lan cumhuriyet falan yok padişahlık sistemi geldi ya referandumdan sonra.

daha bunların ardında minik şehzadeler var. 250 yıl ülkenin sırtı yere gelmez evelallah. yeter ki bu büyük resim uzmanı seçmen sayısı azalmasın. bu kafalar olduğu sürece daha çooook rte ler gelir başa..
    11 1 ...
  • Erkek tarafından bir davet ya da ilk tanışma sözkonusuysa evet, erkek ödemelidir.

Fakat ne acıdır ki, boş beleş, yulaf ekmeği kıvamı erillerin, dünya sorunu haline getirdikleri ödemedir.

lan olumm ayıp ayıp!
    hiç mi kural, görgü, adap öğretmediler size?
    sadece mama yedirip, altınızı temizleyerek mi büyüttüler lan?!
    sizin gibiler türedi türeyeli, adam olmak deyimi çöpe döndü.
    ayyy ben ödemem, kız ödesin, yok herkes kendi hesabını ödesin, yok ben para babası mıyım, mıy mıy mıy...bir ağlama, bir zırlama, bir dertlenme...
    vallahi yüzkarasısınız!
    ödeyeceğin bir kahve için, kendine helak edişine bak hele!
    ödeme lan ayı, hatta ver adisyonu, ben öderim, sen git tuvalette rujunu tazele!

şimdi aç kulağını dinle,
    davet ettiğiniz kadının hesabını ödemelisiniz.centilmenlik bunu gerektirir.
    bütçene göre yer seç, ister simit sarayı, ister salaş bir cafe, ister dürümcü, neyse ne, ama aslanlar gibi öde, eciş bücüş durma, kızın çantasına gözünü dikme, adisyonu elinde oynatıp durma, ayıp!

bir ilişki sôz konusuysa, zaten hesap konusu dert olmaz, bazen sen, bazen o öder, beni destekle diyebilirsin, bugün param yok diyebilirsin ama gene de çayın, kahvenin hesabını kıza ödettirmemeye dikkat et.
    küçük hesapların soytarısı olma!
    benden size bir sözlük ablası nasihatı!
    7 0 ...