• yüzde 90 ihtimalle ölür, 9.9 ihtimalle sakat kalır, 0.1 ihtimalle hiçbirşey olmamış gibi kalkar karşı binadaki bir pencereden içer girersin.

Ps: Bir evde bir erkekle yalnız başınaysan atlama derim. Sonra milletn başı belaya girmesin.
    1 0 ...
  • Son kurban bayramında uzun zaman sonra koyunun kesimine bizzat şahit oldum.
    hayvanın gözlerine baktım, can verişine, kanının akışına tanık oldum.
    Eti eve taşırken kanı ellerime bulaştı.

Kesimden iki üç saat sonra annem seslendi "yemek hazır". Kavurmasını yapmışlar.
    Hayatı boyunca çatur çutur et yemiş bir insan olarak inanın yiyemedim yahu, üstelik hayvan gibi aç olmama rağmen.
    Oturdum ete bakıyorum, hayvanı düşünüyorum, elime bulaşan kanın kokusu hâlâ burnumda. Tabağımın içinde ölü bir hayvanın yattığını çok net hissettim.
    Midem bulandı hiçbir şey yemeden masadan kalktım.

Yıllarca ne zaman bu konu üzerine düşünsem "aslan da ceylanı yiyor, doğanın kanunu bu" derdim kendime.
    iyi güzel de aslan düşünemiyor, empati kuramıyor, ceylanı yememe gibi bir karar alma mekanizması yok.

Henüz vejeteryan oldum diyemem ama vejeteryanları çok iyi anlıyorum galiba artık.
    3 2 ...
  • şu cümleyi kuracak bir zihniyete sahip olmaktansa; ömür boyu çıplak gezmeyi yeğlerim.
    4 0 ...
  • norm ender

546.
  • şükür gündemden düştü. yapacağı şarkı ancak 3-5 günlük olurdu zaten.

(bkz: norm ergen)
    (bkz: norm fanlarının iflah olmaz ergenler olması)
    6 1 ...
  • Hayatım ellerimden kayıp gidiyor resmen.
    Daha karpuz keseceğdik.
    Evet 12 saat çalış yarımşar saat yola gitsin. 13 saat. Gel, dinlen, duş al 1 saat de öyle 14 saat. 7 saat uyu 21 saat. Sonra kalk hazırlan tekrar işe git.
    Gotune koyam bu ne?
    Neyse moral bozmaya gerek yok bikini. iyisin iyi. *
    8 1 ...
  • Şeftaliye elleyememek de ne bileyim biraz şey*
    bir şeftali soyanı bile olmamak
    8 0 ...
  • Hangisi?
    Sözlük yazarı olup da kezban olmayan mı var Allah aşkına. Hepimiz en az bir kere olduk.
    7 0 ...
  • eylul itibariyle bütün youtube videolarının yorumlar kısmını bu tarz yorumlarla dolacak hazır olun.

"peki ya yks'ye çalışmak yerine bu videoyu izlemem terör örgütünün "istilasını hazır mısınız.
    12 1 ...
  • Şu hayatta öğrendiğim şeylerden biriside şu. Aldığın kadar değer vereceksin. Yazmıyor mu? Yazmayacaksın. S.klemiyor mu? S.klemeyeceksin. Senin kadar düşünceli ince yaklaşmıyor mu? En az onun gibi olacaksın.

Yoksa kaybeder ÜzülürsünüZ. Şu çok net, dünyada ki son kız/erkek o değil. Sizin kadar değerli kimse yok.
    6 0 ...
  • araba aldığınızda da "bunu mu aldın" diye soran tiptir. atıyorum 25 bin liraya araba aldınız, bu araba 25 eder mi der. ancak kendi aracı 15bin liralık tenekedir ve internete 20'den koyar. çünkü kendinin olan her şey kıymetli, kendinin olmayan çürük maldır.
    çok var böyle de çürük mal.
    9 0 ...