• Her ortak müdürlerden ortaklığın bütün işleri ve hesapları hakkında bilgi vermelerini isteyebilir ve belirli konularda inceleme yapabilir. Haklı bir sebep olmaksızın bilgi alma ve inceleme hakkı elinden alınan ortak, genel kurulun toplanmasını talep ederek bu konuda karar almasını isteyebilir. Genel kurulun da reddetmesi halinde ise son çaresi mahkeme başvurusudur.
    3 0 ...
  • Bir kaç haftadır ısrarla üst yüz ağrısı çektiğim için sinüzitim tekrarladı sanıyor ve kulak burun Boğaz a gidip aldığım tedaviyle ilaç kullanıyordum. Ağrı artık geçmeyince ve kulağıma vurmaya başlayınca dişçiye gitmeyi akıl ettim ki etmez olaydım. Çekilen röntgen ile sol alt ve süt 20liklerin gömülü bir şekilde Benimle yaşamaya çalıştığını farkettim. Ani bir kararla ameliyat olarak iki dişi de aldırdım. Operasyon 3 saat sürdü. Üst diş elmacık kemiğine dayanmış yaklaşık 6.5 cm olmuş. Ölüyorum haberim Yok. Tam bir işkence. Dudaklarım zaten o açma mekanizması ile yırtıldı. Yüzüm davul kadar şiş ve açım. Konuşamıyorum. Muhallebi ile besleniyorum ona da beslenmek denirse. Başımı öne eğemiyorum. Antibiyotik ağrı kesici hap+iğne kullanıyorum. Ve sakinleştirici iğne. Perşembe’den beri yatak döşek halde ve üstüne üstlük dinlenmek için haftalardır bu tatili beklerken. Ne zaman geçecek hiç ümidim Yok ama bu şiş ile duş almak mümkün değil kan kokusundan midem alt üst. En az 10 gün rapor alınmalı.
    7 3 ...
  • peki erkek haklarını kim koruyacak? kadın hakları diye diye iyice erkek haklarını unuttular amk birde eşitlik derler. bu karılara yüz versen erkeklerin ağzına s*çıp sonundada mağdur olurlar yine.
    4 2 ...
  • dünyayı gezmek

başlığı açan yazar arkadaşımız harry potter'daki karanlık ormana gitmekten korkmuş ama benim korkum daha çok yeni zelanda'daki yürüyen ağaçlar.. tabi o yüzüklerin efendisi filmindeydi. sanmıyorum karşımıza çıksın. çıkar mı dersin sevgili yazar? *

neyse efendim çok güzel olmalı dünyayı gezmek. tabi ben önce ülkemizi gezme taraftarıyım çünkü ülkemi gezmeden dünyayı gezmek istemiyorum açıkçası. milliyetçilikten falan değil de merakımdan ve kültürümüzü daha iyi görmek için. ki şu ana kadar 27 il gördüm ama unuttuklarım var. neyse. (tabi bu arada 3-4 ülkeye gidip gelinebilir..)

dünyayı gezmek.. uçsuz bucaksız.. nerden başlar ki insan dünyayı gezmeye. asya'dan mı? avrupa? afrika? en güzel özgürlüklerden biri de bu sanırım. imkanın varsa istediğin yerden başla, istediğin yerde bitir dünyayı gezmeyi.. çocuklar gibi. hevesli ve heyecanlı..

arabayla mı gezer ki insan dünyayı? peki ya otostop? kimisi bunu gemiyle de yapabilir. yeter ki istek ve arzuyu, yaşam enerjisini kaybetmeyelim hiç bir zaman. imkansız hayal diye bir şey yoktur. eminim çoğumuz istiyoruzdur dünyayı gezmeyi. hadi durmayalım ve başlayalım hayalleri gerçekleştirmeye teker teker.. zaman kısa.

fotoğraf peki ne alaka? hiç. sadece ''yolda'' olmak güzeldir.. iyi geceler. *
    13 2 ...
  • nikah memurunun bile bir tarafı kalkmış. ulan bırak da adam mutlu gününde küçük bir espri yapsın. her şey kitaba uymak zorunda mi. ha olmadı adamdan evet demesini istersin adam da evet der. ne gerek var nikahı bırakıp gitmeye.
    7 2 ...
  • ederi 40 kuruş olan yumurtanın mühürsüz olarak satılması yasak.
    ama ülkenin kaderini belirleyen oy pusulasının mühürsüz olması serbest.

vatandaşın tavuk götünden çıkan 40 kuruşluk yumurta kadar hakkı yok bu ülkede ne yazık ki...
    17 1 ...
  • senin o "yasa dışı örgüt" diyen dilini koparır, yazan parmaklarını kırıp götüne sokarım pis terörist...yavşak it...

edit: ss'ini de aldım, şuraya ekleyeyim de bu teröristin peşine düşsünler;
    jandarma istihbarat terörle mücadele

t: gayet yasa içi örgüttür.
    kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için...

edit2: tahmin ettiğim üzere silip kaçmış it.
    8 0 ...
  • Yargıtayın seçime katılacak partiler listesinde iyi partinin de olduğu kesinleşti.
    Hayırlı olsun.

Not: cumhur ittifakının engelleme çabası, özellikle bahçelinin üstünü başını yırtması sonuç vermedi. Sanırım erken seçimden yüksek beklentileri ellerinde patladı.
    Haydi türkiye demokrasi zamanı. Tam sandık zamanı.
    8 1 ...
  • Kuyuya atılmış, tecrit edilmiş büyük zorluklar çekmiş ama en sonunda mutluluğa ermiştir. Züleyhayı arzulamasına rağmen ve zindana düşme pahasına zina etmemiştir. Çok güZel, ahlaklı ve temizdir. Rüyaları tabir etme özel yeteneğine sahiptir.
    12 2 ...
  • Geçen günlerde kız kardeşim elinde jelibon yiyerek eve dönerken, yolda küçük bir çocukla göz göze geliyor. Çocuğun, kardeşimin elinde bulunan jelibon paketine dikkatli baktığını görünce, canı istedi herhalde deyip;
    " yermisin?" Diyerek teklifte bulunuyor.
    Çocuğun verdiği cevap;
    " biz öyle şeyler yemiyoruz." Oluyor.
    zararlıymış *
    Kardeşim aldığı cevapla dumur oluyor. Bir çocuğa bir de eline bakıyor.
    Yalnız detay şu; miniğin elinde cips paketi var, kereta cips yiyor.
    Ama jelibon sağlıksız.
    9 0 ...