• nasa'nın türkiye sayfasından duyduğum haber. balkona çıkıp manzarayı izleyim derken bir de ne göreyim? hiç bir şey. hiç bir şey izlemedim çünkü dünya genelinde olağan üstü ışık kirliliği var. kimse bu konuya dikkat çekmiyor.

12 ağustos meteor yağmuru

şu gördüğünüz resim bir gözlem evine ait. biz niye bu manzarayı görüp mest olmayalım, doğacak çocuklarımız niye bu manzara altında uyumasın? bu manzaraya bakan eski insanların psikolojileri nasıl bozuk olabilir?(buda işin psikolojik tarafı) aklıma gelen bir kaç sorunsallar?
    8 0 ...
  • Şüphesiz ki büyük zevzeklik. lan bi paket makarna 2-3 tl, hadi bolonez ayagina kiymali yaptin, 25 tl de kiyma, yag ve salcaya verdin. 4 kisi maliyeti 30 tl. kisi basi 7,5 tl. lan sevgili z kusagi, sokturtmayin mekanda makarna yeme olayina. gidin pasa pasa evinizde yiyin, migrostan da 2 tl'ye bir saksi feslegen alin. ister onu da yiyin, ister oksayip elinizi kokutun, ister yolup yolup makarna tabagi kenarina sus yapin. bir daha bu makarnadan geciren mekan sahiplerine para kaptirilmayacak. bu konuda netim. kimsenin gozunun yasina bakmam.
    8 0 ...
  • Hiç anlamıyorum. Öğretmenlik geçmişi olan, akademisyen bir milli eğitim bakanı “özel eğitim gerektiren çocuklar” ile alakalı tek bir Öneri, tek bir cümle kurmuyor.
    Yüz yüze eğitimden bu kadar uzak kalan özel eğitim öğrencisi için ne gibi bir çözüm bulacaklar merakla bekliyorum.

Zira alanda çalışanlar bilir; bırakın üç aylık normal tatil süresini haftasonu evden dönen otizmli öğrencim Pazartesi okula uyum sağlayamıyor. Üç aylık tatilden sonra iki üç ay, okul kurallarını başa sarıyoruz, bütün önceki sınıf konularını başa sarıyoruz..

Uzaktan eğitim hakeza tek bir gün bile yapmadık, yapamadık. E bu süreçte elbet çözüm bulunur dedik, bekledik. O da olmadı. Sıraya oturtmakta zorlandığımız bu öğrencilere en acil çözümü bulmaları gerekiyor. Zaten 1-0 hatta 5-0 geriden başlayan bu çocuklarımız şimdi en işlenmesi gereken Çağlarını daha da kötü bir şekilde geçiriyorlar.
    8 0 ...
  • Millet sanki söylese ölecek, lan net aleminden bulaşmıyor lan.

Biri de benimdir.

Yurtdışından gelen bir embesil bulaştırmıştı. Bi baktım halsizlikten gebericem. Dedim test yapayım, hastanede millet bana vebalı gibi yaklaşmıyor. Haklılar da, sonuç pozitif çünkü. Bana telefonla haber ettiler, beni bir ambulasla alıp kovid servisine yatırdılar.

Allah'tan tek yaşıyorum da ben kimseye bulaştırmadım, zaten dikkat ettim. Sonra kolay atlattım ama yaşanan çile berbat.

Bu arada, bende önlem almayanların maske takmayanların ta g.tünü s.keyim.
    5 0 ...
  • Kusura bakmayın bu platformun şu anda yapmakta olduğum şeyle alakası yok ancak yine de her yolu denemek amacıyla buraya da duyurmak istiyorum.

Ümraniye bölgesinde, evde beslediğim erkek kedim kayboldu (10 ağustos sularında). Ayrıca kendisi TASMASIZ. Rengi sütlü kahve-açık kahverengi. Eğer göreniniz olursa bana lütfen ulaşsın.

kayıp kedi
    kayıp kedi
    kayıp kedi
    4 0 ...
  • Yoktur. Benim atalarım mesela ankara'da palmiye ağacı gibi kendi kendine oluşmuş öyle. Sonra tc gelmiş dedelerimin hitit dilini zorla türkçe yapmış. Hala evde gizli gizli hititçe konuşur, türküler söyleriz ah be :(
    3 0 ...
  • restorasyon adı altında imza atılan skandal.
    https://twitter.com/Mrt_O...tatus/1293510165170397184

tarihi galata kulesi ibb'den alınıp vakıflar genel müdürlüğüne devredildikten sonra, kulede restorasyona başlandı ve sonuç bu...

aktrollerin yaptığı açıklamaya göre ise muhdes, yani sonrada ilave edilen malzemeler ayrıştırılıyormuş.
    bu yapılanın tarihi esere bir zararı yokmuş.
    https://twitter.com/medya...tatus/1293535964204281858

ulan adamlar çift hilti ile dalmışlar kuleye, nasıl zararı olmaz bunun.
    böyle ayrıştırma işi mi olur.
    şayet muhdes malzeme ayrıştırılacaksa bu hiltiyle değil, daha hassas aletlerle yapılmalıdır.
    19 6 ...
  • Çinliler aslen kayseri tomarzadan japonyaya gitmek isteyip denizi geçemeyen kayserililerdir. Zamanla asimile olup çekikleşmişlerdir.
    5 1 ...
  • Eski bir yazar, sahiplidir. arada trollükler yapar eğlenirdi.. benim gibi biraz.. Belki bu yüzden Severdim kendisini, hala severim.

Böyle söyleyince herkesi sevdiğimi sanıyor bazıları ama öyle değil. insanların özüne bakmayı severim. Zerre hoşlanmadığım yazarlar var adı bende saklı olan.

Nick değişse de yazarlığı daim olsun yazarı.
    6 3 ...