• Girelim yunana abisi degil miyiz amk ne var ne yok alalim ellerinden isgal edelim ateş edelim sonra da haraca baglayalim ülkeyi amggggg boyle gitmez surekli köşeye sıkışıyoruz.
  0 0 ...
 • Şimdi arkadaşlar geçen sene 15 kg kadar yağ kaybettim, 1 senedir de rutin sporlu hayatımı sürdürüyorum, 98 kg’den 83 kg’ye düşerken yaptıklarımdan bahsedeceğim, sizi tok tutacak ve makrolarınızı sağlamanızda yardımcı besinlerden başlayacağız.

  Diyet yaparken tok tutan yiyeceklere gelelim:
  2011 yılı gibi de 30 kg vermiş bir sporcu kökenli bir arkadaşınız olarak yazıyorum: ilk önce diyetisyenlerden ve doktorlardan yardım alın kan değerlerinizi vs ölçtürün.

  Kendi diyetimde beni tok tutan ve gereken makroları aldıran besinlerden bahsedeceğiz:
  Yumurta, haşlanmış/mangalda tavuk, et, balık.

  Sabahları çift yumurta/2 yemek kaşığı lor peyniri ve domates salatalıktan oluşan kahvaltıyla başlardım. (Şekersiz çay sınırsız serbest)

  Öğlenleri: sabah ile öğle saatlari arası 1 adet americano(yine şeker ilavesiz) öğlenleri ise bol bol brokoli 150 gram haşlanmış et çeşitlerdinden biri ve yarım kase yoğurt ile kapatıyordum.

  Ara öğünlerde ise tercihim: 100 ya da 200 gr soğan( soğan 100gr’mı 30 kalori olan doyurucu bir yiyecektir yüzde 10 da protein içerir) 5-6 adet badem, 1kase (yaklaşık 200 gram olur bu da) yağlı ya da yağsız yoğurt size kalmış tercihiniz.

  Akşam yemeğinde mercimek çorbası 1 kasesi 90 kalori civarı olur ve tok tutar. Yanına yine et çeşitlernden biri belki de 1 dilim ekmek.

  Bunun dışında diyetinizde yiyebileceğiniz salatalık, salatalık turşusu bunlrın da 100 gramının neredeyse kalorisi yoktur ve tok tutar.

  Benim amacım karnımın mümkün olduğunda dolu ve az kalorili yiyeceklerle kaplı olması idi.

  Soğan, salatalık, yumurta benim için en kritik yiyeceklerdi, hala öyleler, brokoliyi de zevkle tüketiyordum.

  Sporsuz bu şekilde rahatça kilo verebilirsiniz. Spora başladığınızda ise amacınıza göre diyetisyen ve doktorlarınız bir diyet hazırlayacaktır.

  Her şeyin başı disiplin.
  2 0 ...
 • çaylak yemiş yazar.

  o kadar küfür ve hakarete karşın çaylak mı ? bence silik yemeliydi. bu ağzı bozuk, sözlükte forumvari takılan ergeni sözlükte tutan motivasyon nedir biri bana açıklasın.
  hele sigara yakarken çekilen fotoğrafında o çiçek bozuğu ve sivilceli suratına değil mavi gözlüler kör olan bile bakmaz*.

  şimdi bu çaylak oldu ya siradan siradam abjure hesabı aktif olur. ikisi de ne hikmetse aynı üslupla entry giriyor. bakalım ne olacak.

  (bkz: evlat olsa sevilmez)
  7 1 ...
 • başlıklar arasında gezerken, yüreğime dokunan (#17599761) şöyle bir giriye denk geldim.

  açtım, tekrar dinledim erkan oğur'un vokalde olduğu, ali rıza ve hüseyin albayrak'ın harika yorumunu.

  --spoiler--
  Garip bülbül gönlüm eğler ses ile
  Nicelerin ömrü gitmiş yas ile
  Arayıp bulduğum pür heves ile
  Bir derdim var bin dermana değişmem
  --spoiler--

  dizelerine sahip, şah hatayi nefesi'dir kendisi aynı zamanda.

  şurada: https://youtu.be/8ndY0ebIdR4
  2 0 ...
 • Sanki kendisi bunu vasiyet etmiş gibi aşağıda görülen ahmet kaya fotoğrafı, hemen hemen her ahmet kaya şarkısının videosunda kullanılmaktadır.

  Bunun mutlaka bir sebebi vardır ancak ben bulamadım.  you tube da bulunan ahmet kaya şarkılarındaki foto
  8 0 ...
 • Ben ailemden sevgi görmedim. 17 yaşımda başka şehirlere çalışmaya gittim. O zamandan beri çalışırım. Hep yalnız yaşadım, yalnız büyüdüm.

  Ben sinirli insanım. Maalesef. Yenemiyorum da sinirimi hiç. Kalp kırıyorum bazen, üzülüyorum sonra. Aşırı da sahiplenirim. Sevdimi fazla tapan modellerdenim. Hayatım beni böyle yaptı. Fazla takıntılı, huylu, fazla korumacıyım. Disiplin hayat felsefelerimden biridir. Küçüklükten beri herkes asker olmamı istedi. Onu yakıştırdılar, ama olmadım.

  Hayvanlara hayranım. Bilhassa köpeklere. 3 yıl 8 ay 10 günlük dişi rottweilerım var. Yılbaşı gecesi doğdu kızım. Sayması kolay oluyor. 7 aylık olana kadar lafın gelişi değil, gerçekten koynumda yatırdım. Evladım, kızım gibi o köpek. Başını benden başkası okşayamaz. Nettir bu. Çünkü o benim kızım, benim köpeğim, evladım gibi değil evladım. Kakasından 1 damla kan geldi diye, gece 3 buçukta iki veteriner açtırmış insanım. Şu anda bile hergün kol saatimin alarmı kuruludur; dünya yıkılsa 18:00 da köpeğime yemeğini kendim veririm.

  iki hafta önce kızım olacağını öğrendim. Tanrıdan bir sıkıntı olmazsa yılbaşında kız çocuğu babası olacağım. Şimdiden kafayı sıyırdım. Büyüyecek, okula gidecek, iş hayatına atılacak. Ya üzerlerse kızımı? Ben eli kolu bağlı oturacak tiplerden, sabırlı insanlardan değilim maalesef, kendimi biliyorum. Dayanamam. Olamadım öyle hiç. Öfkeyle kalkar, zararla otururum hep. Bunun da zararını hep çektim, hep üzüldüm sonra.

  Bilemiyorum, acaba çok mu sıkacağım evladımı? Despot baba mı olacağım?

  Hepsini düşüne düşüne bir garip oldum.
  12 2 ...
 • Bugün yaşadığım şehrin karakoluna bi şikayet için gittim. Karakolun komseri o mahalle bizim mıntıkada değil başka karakola gidicen buraya niye geldin Bilader dedi. Ya bırak allasen daha karakolun mıntıkasını bilmiyon başımıza Komser olmuşsun dedim. Komser bu lafa içerledi hakaret etmişim diye beni savcıya şikayet etti. Oturdum komserin işbilmezliğinden ötürü adliyede bi de ayrıca ifade verdim. Akabinde olayın geçtiği mahalle de kendi mıntıkasında çıktı. Sonuç olarak Benim hakaretimden takipsizlik verdiler. Görevi ihmalden idari soruşturma açtılar komsere.

  Ne gerek vardı bu kadar tantanaya. Arkanda çarşaf gibi ilçe haritası var bilader. insan bi bakar, hangi mahalleden sorumlusun hangisinden değilsin!
  10 0 ...
 • Bakın bu terbiyesizliktir. Sizin arkadaşınız veya yakınlık kurduğunuz biri değilim. Nasıl ki dışarda tanımadığınız insanlarla 2.çoğul şahıs eki ile konuşuyorsanız benimle de öyle konuşacaksınız. Hadsizliğe lüzum yok.

  Ailenizden terbiye ve eğitim görmediğinizi bu kadar belli etmeyin. En sonunda birinizi savcılığa vericem taciz suçundan, yeter artık haddinizi bilin. Bu samimiyet nerden geliyo pardon???
  7 6 ...
 • Pek çok açıdan bakmak lazım böyle durumlara. Kimi üründen az kimi üründen fazla alınabilir.

  Sağlıklı kıyaslamalardan biri altındır. Ülkede herkesin hissettiği üzere fakirleşiyoruz, bu durum sanki yokmuş her şey çok iyimiş gibi düşünenler paranın değerindem habersiz ya da kötü niyetli insandır. 1 tl’nin ne kadar değer kaybettiğine beraber bakalım.

  2002 asgari ücretle alınan çeyrek altın miktarı
  5 0 ...
 • Çomarlara anlatır gibi anlatıyorum.

  Akapenin iktidara geldiği tarih 3 Kasım 2002.

  Asgari ücret: 188 milyon lira.
  Çeyrek altın: 27 milyon lira.

  1 asgari ücretle kaç çeyrek altın alınıyormuş?

  188 bölü 27 eşittir 6.96 çeyrek altın. Düz hesap 7 çeyrek altın.

  Gelelim 2020’ye... Bugün çeyrek altın kaç para?
  792 lira.

  792 lira çarpı 6.96 çeyrek altın...
  5.512 lira...

  Asgari ücret ne kadar? 2350 lira.

  5512 eksi 2350 lira?
  3162 lira.

  ‘2002’de asgari ücret 188 liraydı biz 2350 lira yaptık’ diye övünen Tayyip var ya...
  Ülkeyi getirdiği bu ekonomik noktada asgari ücretliye 3162 lira daha az maaş veriyor halbuki.
  2002’de iktidara geldiğinde 7 çeyrek alıyordu bu insanlar, hem de tarihin en büyük ekonomik krizi döneminde...
  Şimdi asgari ücretlinin 7 çeyrek alması için maaşının 5.512 lira olması gerekiyor.

  En yetkin aktrolleri bekliyorum gelip kıvırsınlar bu durumu.
  20 9 ...