• Kavga edersin ama şöyle bir durumda:
    Karşıdakinin tam bir süzme kolpa olduğunu anladığın an bas kufürü yap tahriğini geç dalgası hamle yaparsa biraz hırpalarsın, budur sadece. Bu analizi yapamıyorsan kavga etme. Hele izbe yerlerde bilmediğin mekanlarda gerçekten psikopat tiplerle hiç kavga etme her türlü başın belaya girer. Laf atarsa atsın varsa eğer yanındaki kadın bunu sorun ederse ondan da ayrıl hemen. Benim tanımladıgim kişiler ezik tipler. Böyle kisileri buldun mu ölümüne trolle ben öyle yapıyorum.
    1 2 ...
  • Evet ulu, itirafım çok değişik.

Çalıştığım büyük kurumda yüzlerce kadın arasından bir tane kadının götüne aşık oldum. Yüzü fena değil ama götü çok daha güzel, böyle ay gibi.

Hani aşırı seksi değil, kötü biçimsiz de değil. Ama ay gibi yusyuvarlak, harika kıvrımlı. O götü açıp, öpüp, koklayıp, okşayıp, yüzümü üstüne yaslayıp sabaha kadar uyurum o derece.
    1 0 ...
  • Efendiler! Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir. ilim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki devrelerinin olgunlaşmasını kavramak ve yükselişini zamanla izlemek şarttır.

Umarım kulağınıza küpe olur.
    4 0 ...
  • Başarı nedir.
    Öldüğünde tanıyan herkesin üzülmesidir. Rasim öztekin bunu başardı.
    Ruşen çakır'ın tweeti gördüm.
    içim cız etti.
    Hanım çocuklar seksenler fanatiği
    Haberi onlara söylerken zorlandım.şahsen hayatımda olmayan birine nadir üzülürüm ama
    Allah rahmet etsin.
    9 1 ...
  • 25 yıllık hayatım boyunca bir gün borçsuz yaşamadım.Ailemin hep borcu vardı ve hep kavga ediyorlardı. Beni ne tatile ne dersaneye ne sinemaya götürecek paraları yoktu. Sorun bakalım neden yoktu ? Yıl 2010 annem 4 yıl ayda 1300 lira taksitle araba aldı. 2010 da lise ye başladım. Zaten cebime 20 lira koyupta al oğlum genç adamsın demişlikleri yoktur. Herkes sinemaya gider eğlenirken ben 3 liranın 2 lirasını yola 1 lirasını simite vererek liseyi bitirdim. 2013 de çocukları oldu 4 annem 4 ay babanem baktı. Sonra babanem bakamadı. Bende mezunum üni yi kazanamadım. iş bulamıyorum evdeyim. Arabanın 4 yıllık emeği var. Bu saatten sonra gitmesine izin veremem. Dedim verin çocuğa ben bakarım. Neyse baktım biraz. Tam taksitler bitti huzura erdim derken. Eski arabayı verip 4 yıl taksitle yeni araba aldıklarını öğrendim. Sinirlerim tepeme çıktı ama gidecek yer yok para yok. Zaten boktan çocukluk geçirmişim aynılarını küçük çocuk yaşasın istemedim. mecbur kaldım bakmaya. Dedim çocuk okula başlayınca gider çalışırım kendi hayatımı kurarım. Hooop bir haber daha yıl 2016 ve annem yine hamile. Onu da bana yıktılar. Depresyon üstüne depresyon. 2017 babam kumar oynayıp kira ve faturaları ödemeyince arabayı satmak zorunda kaldılar. Bu dönem içinde öyle olaylar yaşadımki buraya yazıp intihar etmek istemem. Yıl oldu 2021 hala borçları var. Benim 8 senedir bilgisayarım bile yok. Kız arkadaşmış gezmekmiş eğlenmekmiş zaten yok. Arkadaşlar bazen kafama sıkmayı çok düşünüyorum ama değmez biliyor musunuz ? Bu hayata bu insanlara bu kadere değmez. Gidiyorum deniz kenarına oturup ağlıyorum gençliğime.
    5 0 ...
  • Üf üf üf dedirten şahane bir metallıca Şarkısıdır. Hocam böyle duygusal şekilde başlıyor şarkı ardından veriyor coşkuyu akabinde de insanı yerinden fırlatıyor. Ulan Metallica, sen harika bir heavy metal Grubusun. Hele ki geçişler insanı cidden hareketlendiren cinsten, böyle ahenkli, renkli, tam bir şaheser. Enstrüman kalitesine ve şarkıyı söyleyen sese hiçbir şekilde olumsuz yorum yapılmaz, harikulade..

Şarkının Türkçe çevirisi:

--spoiler--
    Herhangi Bir Yerde Gezebilirim
    …ve yol benim gelinim oluyor
    Gurur dışında her şeyden sıyrılmışım
    Böylece ona emanet ediyorum kendimi
    Ve o beni tatmin ediyor
    ihtiyaç duyduğum her şeyi veriyor

…ve boğazımda tozla arzuluyorum
    Yalnızca bilgiyi elimde tutacağım
    Bu oyunda sen hala kölesin
    Serseri gezgin göçebe avare nasıl istersen öyle adlandır beni

Ama zamanımı herhangi bir yerde geçireceğim
    Aklımdakileri herhangi bir yerde söylemekte özgürüm
    Ve herhangi bir yeri yeniden tanımlayacağım
    Herhangi bir yerde gezerim
    Kafayı vurup yattığım yerdir evim

…ve yeryüzü tahtım olur
    Bilinmeyene uyum sağlarım
    Gezgin yıldızlar altında büyüdüm
    Tek başımaydım ama yalnız değil
    Kimseden bir şey istemem

…ve bağlarım tamamen koptu
    Sahip olduklarım azaldıkça daha çoğunu kazanıyorum
    işlek olmayan yola hükmediyorum
    Serseri gezgin
    Göçebe avare
    Nasıl istersen öyle adlandır beni

Aklımdakileri herhangi bir yerde söylemekte özgürüm
    Ve herhangi bir yeri yeniden tanımlayacağım
    Kafayı vurup yattığım yerdir evim

Aklımdakileri söylemekte özgür
    Ve herhangi bir yerde bulunduğum şeyi alacağım
    Kafayı vurup yattığım yer evimdir

Böyle yazıyor mezar taşımda
    Bedenim yatıyor, ama ben geziyorum hala

Herhangi bir yerde gezebilirim…
    --spoiler--

Canlı performans videosu: https://youtu.be/4U7aF6h_iwA

Forever metal!
    7 1 ...
  • Dinsiz kitapsız çapkın sorusudur.

Efendim yıllardır soruyorum bu soruyu, hiç mi insan gibi cevap veren olmaz, olmuyor işte.
    Ulan adama soruyorum, üstünde ne var diye? Şerefsiz anan diyor, gel de sinirlenme. Bir de Allah’ın rahmeti ve bereketi diyenler var, onlar daha bi berbat.. yazıklar olsun, an itibariyle cidden çok hüzünlendim..
    5 0 ...
  • kadınlara tabi ki pozitif ayrımcılık yapacağız.

çünkü sizin tarikatçı soysuzlar, tekkelere dergahlara sığınıp savaştan kaçarken, o kadınların sırtında taşıdıkları mermilerle, kara fatma ile, tayyar rahime ile, gördesli makbule ile, çete ayşe ile kazandık biz bu vatanı.

türk kadınının kaderini, arapçı soysuzlara emanet edemeyiz.
    cumhuriyetimizin kadınları başımızın tacı, gözümüzün bebeği, atamızın emanetidir.

o yüzden bizler kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağız.
    sizler de kudum kudum kuduracaksınız.

masanın üstüne çıkıp tepinin isterseniz...
    6 1 ...
  • Hayy siksinler yeni neslinizi! 100-150 yıl önce yazılmış kitaplarda bile bu "yeni nesil" klişesi var her nesil kendinden bir sonraki nesil için aynı şeyleri söylüyor.

ama asıl komik olan bu yeni nesil kalıbını kullanan özenti gençler. Aç, oku, araştır insan var olduğu günden beri aynı kötülükleri, saçmalıkları yapmış mı yapmamış mı?
    3 0 ...
  • Araştırmayan, sorgulamayan tiptir.

Sekülerizm dünyevilik demektir. Yani sadece dünya hayatını önemsemek, ahireti düşünmemektir. Kısaca dinlere önem vermemek olarak özetlenebilir.

Laiklik ise din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması demektir. Sırf müslüman olduğu için bir vatandaşa ayrıcalık tanımamak demektir. Ya da tam tersi haksızlık yapmamak da demektir. Dinler arası eşitliğin sembolüdür laiklik. Müslüman da hristiyan da yahudi de budist de şintoist de ya da dinlere inanmayan ateist de eşit haklara sahiptir demektir.

Bizim dinci arapçı tayfa laikliği çoğu zaman sekülerizmle karıştırırlar. "Laiklik dinsizliktir" diyerek şeriat isterler.

Laiklik devlet tarafından icra edilir. Ama sekülerizm toplumun içinde insanlar tarafından yaşanır. Mesela yunanistan seküler bir ülkedir. Yasalar dine göre şekillenmez. Ama laik değildir. Devlet dini ortodoks hristiyanlığıdır. Anayasada ortodoksluğa ayrıcalık tanınmıştır. Ortodoks bir öğretmen daha hızlı atanır. iş başvurusu yapılırken ortodoks biri dururken müslümana veya yahudiye iş vermezler mesela. Laiklik tam olarak bu tarz haksızlıklara engel olur ve toplumun bölünmez bütünlüğünü tesis eder.

Türkiye de seküler bir ülkedir mesela bana göre. Çünkü insanlar her ne kadar dindar gibi görünse de yaşlılar hariç kimsenin 5 vakit namaz kıldığını görmedim ben bu zamana kadar. Herkes annesinden babasından gördüğü kadar dindar. Kapitalist bir ülke olduğu için de para inanılmaz önem teşkil ediyor.

Yani bu ülkeden laikliği kaldırsanız bile seküler toplum yapısını kaldıramazsınız. Anayasada "devletin dini islamdır", yazınca toplum bir anda dindarlığa evrilmez. (Laikliği de kaldıramazsınız gerçi. Biz buna asla izin vermeyiz.)

Şimdi bana iran devrimini örnek göstereceksiniz. Orada şahı devirmek isteyenlerin sayısı çok fazlaydı ve tüm halkın desteğiyle şah indirildi. Dincilere şeriat için destek verdiler yani bir nevi. Sonradan pişman oldular tabii ama iş işten geçti.

Türkiye'de de benzer bir hareketi internetin yaygın olmadığı 70'li yıllarda yapabilirlerdi mesela. Ki başarıya da ulaşırdı. Neyse ki o dönemki kemalist askerlerimiz bu duruma her defasında engel oldular ve laikliğin bir numaralı savunucusu oldular.

Şimdi iş işten geçti. insanlar dünyevi hayata daha da sıkı bağlandı. Bugün genç nesile şeriat getiriyoruz diyemezsiniz. Şeriat isteyenlerin bu ülkedeki minimum yaşı 50'dir. Daha aşağısı kabul etmez şeriatı.
    3 0 ...