• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • atatürk s400 alabilir miydi?
    atatürk çok daha fazlasını yaptı. s400 ne ki?

bak atatürk ne yaptı anlatayım mı?

ruslara tütün ve fındık verdi, karşılığında uşak ve alpullu şeker fabrikalarını kurdurdu.

incir verdi, nazilli basma fabrikasını kurdurdu.

istanbul'da türkiye'nin ilk haddehanesini ve bakırköy çimento fabrikasını domates vererek kurdurdu.

adana mensucat fabrikası narenciye verilerek kurduruldu.

ankara çimento fabrikası, kayseri uçak fabrikası, bünyan mensucat fabrikası, eskişehir şeker fabrikası, paşabahçe fabrikası, turhal şeker fabrikası, keçiborlu kükürt fabrikası, bakırköy bez fabrikası, seka kağıt fabrikası, gemlik suni ipek fabrikası, bursa merinos fabrikası...

her biri birer kale olan bu dev işletmeler atatürk tarafından tütün, fındık, incir, narenciye, domates, üzüm verilerek kurduruldu.

bu toprağın bize bahşettikleri ile ülkemizin ağır sanayi devrimini gerçekleştirdi atatürk.
    (bkz: atatürk ün sosyal fabrika projesi/#38653104)

atatürk'ten sonra gelenler de onun izinden gittiler.
    karabük ve iskenderun demir çelik fabrikaları, seydişehir alüminyum fabrikası, aliağa ve kırıkkale rafinerileri, limanlar, barajlar hep tütün ile, fındık ile, incir ile, domates, narenciye, bakliyat ile barter yapılmak suretiyle kuruldu.

bu topraklarda halk ve devlet işbirliği ile bir cumhuriyet yükseltildi.

bu cumhuriyet incir, tütün, fındık ve narenciyenin sırtında yükseltildi, ilmek ilmek işlendi.

ve şimdi siz beyinsizler diyorsunuz ki, "atatürk s400 alabilir miydi?"

s400 nedir ulan atatürk'ün bu yaptıklarının yanında.

sen şimdi fındık satıp fabrika kurabiliyor musun?
    incir verip uçak alabiliyor musun? onu söylesene.

atatürk'ün bıraktığı cumhuriyet nerede, bugün 126 ülkeden tarım ürüni ithal eden cumhuriyet nerede?

haddinizi bilin...!!!
    19 2 ...
  • cezaevindeki ülkücü çetelere ses çıkarmayan devletin solculara yönelik yaptığı sayısız eylemden biridir, daha doğrusu katliamdır.

anap dsp mhp eliyle yapılan bülent ecevitin de terörist unsur olarak gördüğü sonucunda 2 si asker 30 devrimcinin öldüğü tc tarihine vahşet olarak geçen utanç tablosudur.

daha sonraki senelerde başlayan eylemlerde 122 devrimci hayatını kaybetmiştir.

silahsız savunmasız insanlara bomba,ağır silah, hatta helikopter desteği ile operasyon yapıp bunu başarı sayan devlet çok büyük insanlık suçu işlemiştir.
    7 3 ...
  • Mahallemizde minimum 15 çocuk var. Her gün sokaktalar ve kıyamet kopuyor sesten. Uyarıyorum, 5 dk olmadan yine aynı.

Biraz kızsam ailesi kesin kavga arayacak. Hiç uğraşmak istemiyorum.

Şimdi bir tanesi baba aaaaa diye bağırıyor... Ses tellerin götüne girsin amk ne bağırıyorsun?

Biz de çocuk olduk ama bağırmadk . Çünkü bilirdik ki uyuyan, hasta vardır evlerde. Ailemiz bize bunu söylerdi, şikayet gelirse kızardı.
    10 0 ...
  • hayırlı danışmalar...

devlet bahçeli bey, adana'nın eski belediye başkanı hüseyin sözlü'yü kendine danışman yapmış.
    devlet bahçeli nin rüşvetçiyi danışman yapması

hayırlı olmasın...
    olmasın çünkü bu hüseyin sözlü denilen adam hakkında verilmiş 5 yıl hapis cezası var.

neden hapis cezası verilmiş?

--spoiler--
    adana büyükşehir belediye başkanı hüseyin sözlü, ceyhan belediye başkanlığı yaptığı dönemle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında "edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet almak, vermek ve rüşvete aracılık yapmak" suçlarından yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
    https://www.ntv.com.tr/tu...di,c8nO9qk9Lki_gjPHIKRbZA
    --spoiler--

rüşvet almak, vermek, ihaleye fesat karıştırmak...

mahkeme hüküm vermiş ve dosya halen yargıtayda.
    üstelik 3 sene oldu dosya yargıtaya gideli, normalde bu tip dosyalar yargıtayda 1.5-2 sene içinde karara bağlanır ama birileri bu cezanın onanmasını sümen altı ediyor.

ve bahçeli kalkmış bu adamı kendine danışman yapmış...

ülkücü kardeşler, bunu kendinize yediriyorsanız size afiyet olsun.
    13 1 ...
  • pek yakında bu sinemalarda...
    sinema demişken, ilk türk sinema filminin adı neydi biliyor musunuz?
    (bkz: ayastefanos taki rus abidesinin yıkılışı)

o yüzden "pek yakında bu sinemalarda" diye başladım.
    çünkü biz bu filmi daha önce görmüştük...

yeşilköy'de bundan 105 sene önce bir rus abidesi vardı.
    1914'te törenle yıkıldı.

rus abidesi yeşilköy'e 93 harbini kaybetmenin savaş tazminatı olarak 2. abdülhamid tarafından dikilmiş, 1894 yılında da açılmıştı.
    akp nin yeşilköy e rus abidesi dikmesi

bu abide 93 harbinde hayatını kaybeden 5000 rus askeri anısınaydı.
    abidenin altında büyük de bir şapel vardı.

peki aynı savaşta hayatını kaybeden onbinlerce türk anısına bir şey dikmiş miydi abdülhamid han?
    hayır...

bu abideyi diken 2. abdülhamid, yeşilköy'e kadar gelen rusları durdurabilmek için koskoca kıbrıs'ı ingiltere'ye hediye etmişti.
    bir abide dikebilmek için bir kıbrıs'ı verdik yani.

bugün 3. abdülhamid de başımıza bir şeyler dikmenin peşinde.

dün abdülhamid kıbrıs'ı verdi, rus abidesi dikti.
    bugünkü abdülhamid de onun izinden gidiyor. hatta atatürk havalimanını da boşalttı yeşilköy'deki, yani rus anıtı dikmek için arazi de hazır.

dün abdülhamid'in diktiği utanç abidesini ittihat ve terakki yıktırdı ve bu utanca son verdi.
    bugün dikilecek rus abidesini de yıkmak bize nasip olacak...

hürriyet müsavat uhuvvet ile, ruhumuz ittihat bedenimiz terakki...
    8 3 ...
  • Melih Gökçek sanırım 4 sene önce yenimahalle'ye benim evin oraya teleferik hattı kurdu. Bir seneden fazla ücretsizdi. Baktı ki vagonlara, koltuklara falan ufak uzak zarar verenler var; 1 lira gibi bir ücret yaptı. Sonra bizim milletimiz para veriyorum nasılsa diye iyice anasını sikmeye başladı. En son tüm vagonlara güvenlik kamerası koydular. Onda bile kameranın ölü bölgesindeki yerlere zarar veriyorlar.

Yani diyeceğim o ki bizim milletimize demirden y.rrak olsa ikiye ayırır. Paralı sözlükle ilgili diyeceklerim bu kadar.
    13 0 ...
  • Aşk, bir fincan kahve, müzik, kitaplar, herhangi bir hobi edinmek...
    9 0 ...
  • Yaş değil, yaşamakla anlaşılır...

"Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine."
    -nazım hikmet
    8 0 ...
  • turgut uyar

1209.
  • Yazdığı şiirlerden birbirine yakın kurulmuş evlerin hüznü tütüyordu. Çok sevdi, çok sevildi.

"Her şeyden biraz kalır Diyor birileri,
    çoğulluk haklılıktır.
    Kavanozda biraz kahve,
    Kutuda biraz ekmek,
    insanda biraz acı..."
    9 0 ...
  • bugün yine adliyedeydik çok şükür.
    adliyedeyiz uludağ sözlük

verdiğimiz ifadeler çok beğeniliyor olacak ki sürekli mahkemeye çağırıp devam filmi çekiyorlar.

suç tarihi 2011, ve 3 sene önce kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş bir dosya yeniden açıldı.

üstelik bir dava ankara asliye ceza mahkemesinde, bir dava da bakırköy asliye ceza mahkemesinde açmışlar.
    dava açanın dahi haberi yok.

işgüzarlık diz boyu.

aynı suç isnadı, aynı davalı, aynı davacı iki ayrı mahkeme olunca biz de böyle ayda bir mahkemeye gidiyoruz.

bana hakaret davası açılmış ama herhangi bir hakaretim ve küfrüm yok.
    görevini yapmayan, kötü yapan bir bakanı eleştirmişim sadece.
    adliyedeyiz uludağ sözlük

ya hadi her şeyi siktiret, usulen yanlış bir dava bu.
    davada suç tarihi 2013 yazıyor, ama suç tarihi 2011.
    daha neyin neye dava açtığından haberi yok, bir sürü kırtasiye masrafı, mahkeme masrafı...

yahu ne yapmaya çalışıyorsunuz?
    bundan bir ceza falan çıkmaz, türk yargısını boş yere oyalıyorsunuz, ama bundan dolayı da şimdi ben şikayetçi oldum.

azdan az çoktan çok gider, hadi bakalım sürsün sonsuza kadar mahkemeception...
    31 11 ...