• efendim 22 yıl önce demet şener denen "türkiye güzeli" seçilip ülkeyi yurtdışında temsil etme hakkı kazanan manken ile röportaj yapmışlar...

  ibretlik!

  "bu mankenler neden aptal yahu" diye sorup duranlar varsa cevabını bulacaklardır.

  --spoiler--

  muhabir - hangi olaylar seni ilgilendiriyor?

  demet + iç olaylar.

  - başbakan'ı nasıl buluyorsunuz? (22 yıl önce başbakan tansu çiller)

  + çok seviyorum.

  - neden?

  + bir kadın olarak çok güzel şeyler başarıyor.

  - örnek verebilir misin?

  + veremem!

  - plevne denince ne anlıyorsun?

  + hiçbir şey.

  - kitap okuyor musun?

  + hiç sevmem...

  - türkiye'yi nasıl temsil edeceksin?

  + kendi kültürümle, örf ve adetlerimle.

  - nasıl kültürlü olacaksın?

  + roman okunarak mı kültürlü olunuyor?

  - ya nasıl olunuyor?

  + içten gelen bilgilerimle tanıtabilirim. kitap okumakla türkiye'yi tanıtamam.

  - okunarak tanıtılmaz mı?

  + hayır. aşk romanı okuyorsam nasıl türkiye'yi tanıtacağım?

  - nasıl tanıtacaksın?

  + tarihini, kültürünü anlatacağım!

  - okumadan bunu yapmak mümkün mü?

  + bana göre kitap okumak kültürlü olmanın temel taşı değil!

  - sence nedir?

  + benim boş olduğumu mu kanıtlamaya çalışıyorsun?

  - öyle bir niyetim yok.

  --spoiler--

  mankenlerin aptal olması
  6 0 ...
 • bu soruyu o ilin merkezlerinde sor da dilini münasip bir yerine koysunlar.

  bu illeri sorma gafletine düşerek malatya, elazığ, erzincan, kars, ardahan'ı sormaya bile gerek duymadan kürt çoğunluklu il yaptın anladığım kadarıyla?

  bu saydığın illerden adana'nın yerli tek kürt köyü yoktur. %15 doğudan gelen kitle vardır.
  gaziantep'in tek türk yerli kürt köyü islahiye, nurdağı, araban ilçelerindedir. %20 doğudan gelen kitle vardır.
  k.maraş'ın nurhak, pazarcık, elbistan ilçeleri dışında yerli kürt köyü yoktur.

  geri kalan merkez ve tüm ilçelerinin yerlileri %90-95 türk'tür.

  ki adana'nın ilçeleri bizzat yörük türkmen'dir.
  hem merkez hem ilçe belediyeleri mhp'dedir. hdp'nin 3.olabildiği tek yer yok iken merkez harici ilçelerde oy dahi alamaz.

  erzurum'un ise sadece güneyindeki tekman, çat, hınıs, karaçoban gibi ilçeleri kürt çoğunluğa sahip olup geri kalan ilçeleri ve merkezi türk'tür.
  5 0 ...
 • galatasaray

  20010.
 • öyle büyüktür ki, renksiz bir beşiktaş taraftarını renkten renge sokar, bukalemunlara galatasaray taraftarı taklidi yaptırır.

  tinerci kişilik bozukluğuna sahip hastalar şunu bilmelidir ki, bunun bir tedavisi var. bu tür maddelere bağımlı yaşamak bir kader değil.

  ama galatasaray’a boyun eğmek bir kader, galatasaray’ı geriden takip etmek bir kader, galatasaray’ın gerçeklerini yalnızca düşlerde yaşayabilmek bir kader..

  edirne’nin ötesinde, fenerbahçe ve beşiktaş toplamda bir galatasaray etmediği için galatasaray’ın hangi sezonuna dair tablo paylaşırsanız paylaşın, buraya 2001 ocak ayı kulüpler dünya sıralamasını atarım küçük düşersiniz.

  şampiyonlar ligi’nin açık ara en başarılı takımı real madrid’in bile avrupa’da başarısız sezonları olmuştur, kaybettiği kupalar olmuştur. mesela 2000 uefa süper kupası gibi. bir zamanlar avrupa’da efsaneler yaratan manchester united’ın, milan’ın, liverpool’un, inter’in son 7-8 yıldır şampiyonlar ligi’nde başarılı sezonu yok. bu onların büyüklüklerinden ne götürür? manchester united hala dünyanın en çok taraftarı olan kulübü, liverpool hala ingiltere’nin en büyüğü. real madrid 10 sene şampiyonlar ligi alamasa hala avrupa’nın en büyüğü olarak kalır.

  galatasaray bir kez daha averaj takımı olsun, bir kez daha östersund’a elensin, yine bu ülkenin en büyüğü olarak kalacak.

  galatasaray bu ülkeye tek başına 107 puan kazandırdı şampiyonlar ligi’nde, diğer takımlar 95. tek başına 14 defa katıldı, beşiktaş 7, fenerbahçe 6 kez. sayısız çeyrek final oynadı, eski kupa 1’de yarı final oynadı, bu ülkeye avrupa’dan kupa getiren tek takım oldu. galatasaray 2014-2015 sezonunda kötü bir şampiyonlar ligi sezonu geçirdi diye bunların hiçbiri havaya uçmadı.

  galatasaray’ın çıkarması gereken bir ders var, şampiyonlar ligi çeyrek finali rövanşında drogba ve sneijder’in real madrid’e 70 saniye arayla gol attığı günlerden östersund’a tur verdiğimiz günlere nasıl geldik?

  demek ki neymiş ders, fatih terim nefes aldığı sürece florya’nın anahtarını ona teslim edecekmişsin.

  t: 4 yıldızlı lider, avrupa fatihi, kupa beyi
  10 3 ...
 • 5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 216
  (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  (2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  (3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  12 3 ...
 • Olm önce sen kendi entrylerine bak; üye olduğun andan beri herkese salya sümük saldırıyorsun sıktın ama artık. Tamam belli bir sert doz gerekiyor bu sözlükte ama önüne gelenle çamaşırcı karılar gibi çen çen çen atışan tipler de insanı rahatsız ediyor ya.

  Sözlükte yer verilmemesi gereken tiptir.
  8 0 ...
 • Nedense ikinci defa açmış bu troll bu başlığı o zaman bi daha yazalım biz de. Anlaşılan on kez okuyunca anlayabilenlerden.

  ee ne var bunda? burada serseri "beğenilmeyen ahmak kişi" anlamında değil çakma jeffrey .

  bak bakalım neymiş:
  "belli bir hedefi olmayan, belli bir hedefe atılmamış olan, amaçsız"
  kaynak: tdk
  yani demiş ki: boşa vakit geçirmişler, öylesine yaşayıp gitmişler.

  buradan ekmek çıkmaz sana troll. cin olmadan kapı bile çarpmaya kalkmayın onu dahi beceremiyorsunuz.
  13 5 ...
 • OHA, tesadüfe bak. tamı tamına aynı kareyi 1960'ın los angeles'ında da çekmişler.
  1960 lı yıllarda afganistan sokakları
  1960 lı yıllarda afganistan sokakları

  edit: oha, ibiş fotoğrafı değiştirdi. yalnız galiba onda da sıştı.
  1960 lı yıllarda afganistan sokakları
  19 1 ...
 • ilkel yollarla anlaşmaya çalışan ve başarılı olan bu kitle,
  hüloğ sapiens soyundan gelmektedir. homo sapiens in aksine Yeryüzünün fethinin yarattığı denge kaybı, ekolojik felaketler ve yaşamın git gide karmaşıklaşması gibi sorunlarla ilgilenmez. hüloğ sapiens in ilk ekspresyonist davranışı doğaya karşı hülooooooğğ şeklinde olmuştur.
  7 0 ...
 • yandaş ve candaş akp' li nevzat çiçek' in sorduğu soru. dün gece fatih camii' nde çekilmiş resimleri paylaşmış.
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  https://twitter.com/nevza...status/976942490786951168

  ve şu tweet' i atmış:" Kandil Gecesinin bu saatinde Fatih Cami
  Geçmiş yıllardaki kandillerde bu saatlerde burası kalabalık olur bu saatlerde Tesbih Namazı kılınırdı...Toplum mu dinden uzaklaşıyor yoksa... " nevzatçığım siz bu kafayla böyle giderseniz, daha böyle çok ağlarsınız.

  neden hayret ediyorlar anlamadım. deve sidiğinden tut, yanmaz kefene, üç kaatçı müteahhidin konut satması için fetva vermekten tut, çiftlik banka, yataktan yorgandan cinsellik ve zina çıkaranından tut, ketçaptan tahrik olana, elinde silahla, uçakla, tankla, canlı bombayla insanlarımızı katladenlerden tut 6 yaşında ki çocuklarımıza nikah kıyılabilire. bunlara göz yumarsan, bunları yolda sokakta, minberde, devlette hazineden ihya edersen daha böyle çok cami göreceksiniz.

  not: din adına her pisliği yapanlar, din sahibi değil dinin düşmanıdır. bunlar varken islam' ın düşmana ihtiyacı yoktur. bunlar yeter.
  14 2 ...
 • "zaten telefonu 20 ay taksitle alıyorum, gerekirse 40 ay bir telefon için çalışırım" diyen ameleler oldukça daha çok fırlayacak kurdur.

  Tabi aynı amele bir avrupa ülkesinde o telefonun asgari ücretin 4'te 1'i fiyatına olduğunu, insanların onu tek maaşla alabildiğini bilmez. O küçük ızdırap dünyasında telefonuyla mutludur.
  5 0 ...