hexa gram

331.
  • Hiçbir mevzu yok sanırım kendisini göstermek için bahane bulamayacağı. Girne mi? Hopp kalede poposun fotoğrafı. Dolunay mı? Hopp sahilde köprü yapan ucube halleri. Ege kıyıları mı? Hopp sahilde sırıtan bikinili pozları... saymakla bitmiyor. Kendini gösterme konusundaki isteği ve hırsından ötürü ödül alması gerekiyor. Başlarda şapşal ve alık olduğu için böyle yapıyor sanıyorsunuz ama sonra bizimle dalga geçmeye çalışan tuhaf bir cins olduğunu çok geçmeden anlıyorsunuz. Allah akıldan etmesin insanı. Durum vahim.
    10 0 ...
  • gecenin fotoğrafı

Bu fotoğrafı çok sevdim *

Fotoğraf (bkz: jordan matter). Bu fotoğrafçıyı çok seviyorum. Hakkında yazarım bir gün.

Ama bugün, fotoğrafını çektiği bu dansçıya çarpıldım ben *

Bu pozdaki adamın tipi, giyim tarzı, giysilerinin renkleri, metronun kapısını süper bir gücü varmış gibi açmaya çalışması... bayıldım.

Böyle çılgın birini istiyorum * metronun önüne gelince, böyle ciddi bir yüz ifadesiyle bu hareketi yaparak açsın(!) kapısını bana. ben de kahkayı patlatayım * Etrafına aldırmasın, kimin ne düşündüğünü umursamasın * eğlenmeyi, keyif almayı bilsin. tekdüze insanlarla dolu ortalık. Ve ben kalıplara takılıp kalmayı hiç sevmiyorum.

Edit: fotoğraftaki dansçı, 38 yaşındaki brezilyalı balet (bkz: marcelo gomes). Kendisinin adını vermemeye gönlüm razı olmadı :)
    20 1 ...
  • sanatı insanın insanla olana ilişkisinin en ulvi aracı olarak tanımlayan tolstoy, duyguculuk akımının da en önemli savunucusu olmuştur. dili düşüncelerin dahi aktarımında sınırlı bulurken, duygu aktarımı konusunda son derece yetersiz bulur.

tolstoy'a göre bu anlamda sanat, insanlar arasında ruhani bir birleşme, bir duygudaşlık gerçekleştiren kolektif bir insan etkinliğidir.
    11 0 ...
  • itici midir değil midir bilmem ama lisede bizim sınıfta bi kız vardı ben hayatım boyunca onun kadar fanatik birini görmedim. futbolda tüm erkekleri cebinden çıkarırdı. nikahında bile galatasaray forması giydi. işin komik yanı kocası da fanatik fenerbahçeliydi asdfgh. adam fb formasıyla, kız gs formasıyla nikaha gitti. hayatının en anlamlı günlerinde bile o formaları giydiler be iğrenç. bebeği oldu minnacık yavrunun ilk tulumu gs armalıydı. kız iyice psikopata bağlamıştı. cenabı hak şifa versin.
    11 1 ...
  • lirik şiirin en önemli temsilcilerinden biri olan şairdir.

"Biz okunmayan bir işaretiz.
    Acı hissetmiyoruz, kaybettik neredeyse
    Yabancı diyarlarda dilimizi.."

şöyle de mükemmel bir tespiti vardır; "bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse, bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş kafalar boşalmıştır.".
    7 1 ...
  • Saçma bir uğraş biçimidir. Biz kıskanmasın, tadımız bozlumasın, üzülmesin diye götümüzü yırtarken sevgilisini kıskandırmak için dört takla atanları görmek hüzün verici oluyor bazen.

ilgi açlığı diyeceğim ama ilgi açlığı da değil bu. ilgi açı dediğimiz insan sevgilisine sırnaşır, oturur sevgilisi kendisiyle ilgilensin diye türlü türlü şirinlikler yapar.

Bunlar sadist. Bunlar iyi değil.

Bugün bir tanesini iş üzerindeyken izlemeye fırsat buldum, eminim herhangi bir kanal sikik bir dizisinin senaryosu için bu kızımızın uydurmalarını ekrana dökse, fındık beyinli ergenlerimizin gözdesi haline gelir ve izlenme rekorları kırardı.

El insaf bre gafil.
    14 0 ...
  • 301 madencinin göçük altında can verdiği günlerde ''gömleğimi değiştirmedim halen'' diyerek derdini sikeyim dememe yol açmışken başlığa katılamayacağım. kimse bana hiçbir devlet adamını ve politikacıyı ''aslında iyi biri yeaaa' diye yutturmaya kalkmasın. bir biziz zaten kötü. hep siyasiler iyi.
    8 1 ...
  • siz ona açık kapı bıraktığınız için döner. sizi çantada keklik sandığı için döner. sizi aptal bulduğu için döner...

ama asla sizi sevdiği için dönmez.

geçmiş zaman böyle bir şey yaşamıştım. beni aldatan birinin pişmanlığına inanıp dönmesine izin vermiştim o da tabi ki tekrar aldatmıştı. o karaktersiz, bense aşkın her şeyi affedeceğini sanan bir romantiktim.

yani salak olduğunuz için dönüyolar. kesin bilgi yayalım.**
    10 3 ...
  • olum adam taş gibi tespit yapmış. zorlamayın bence.
    korkmayın yanmazsınız. sadece düşünün. eğer eleştirmenizi istemeseydi allah akıl fikir vermezdi, düşünemeyen her şeyi kabul eden varlıklar olurduk.

cidden allah neden yeryüzünde o kadar problem varken peygambere onu helal kıldık bunu helal kıldık diye uğraşsın? fazla kişisel değil mi sizce de?

sorununuz kuranı komple kalıp halinde kabul etmeniz. kuran kötü bir kitap değil. ama mükemmel de değil. okuyun, içinden size uygun olanı, aklınıza fikrinize uygun olanı alın. hatta incili de okuyun. gönül rahatlığı ile "bu iyi bir şey" dediklerinizi alın. hatta herhangi bir yazarın herhangi bir kitaını okuyup "bu bunun bana faydası olur" dediklerinizi alın. akıllı insanlarsınız. ama çok saçmalıyorsunuz bazen.
    10 3 ...
  • Adam adam gibi üslubuyla, kaynak göstererek yazmış, sarıklı kafalar başlamışlar gene saldırıya.
    Hadislere inanan mal derken, hadislerin yalan olduğundan nasıl bu kadar eminsiniz ?
    Bir müslüman buhari için yalancı derken, diğer müslüman Buhari Kur’ân-ı kerîmden sonra dünyânın en kıymetli kitabı olan Sahîh-i Buhârî adıyla meşhur olan hadis kitabını yazan büyük hadis âlimidir diyor.
    Siz daha kendi içinizde bile benim bildiğim doğrudur, diğerlerinin hepsi yanlıştır kafasından çıkamıyorsunuz.
    Her boku herkesten iyi biliyorsunuz, ama ne hikmetse koskoca islam dünyası olarak orta çağdan beri arpa boyu yol kat edemiyorsunuz.....
    Hadi hadisler yalan, kuranda mı yalan ?
    Evrendeki o kadar problemi bir kenara bırakan kuranın allahı ne hikmetse muhammedin cinsel açlığını giderebilmesi için kimlerin helal olduğu konusuyla uğraşıyor, iş neredeyse enseste kadar gidiyor, adam üvey oğlunu boşattırıp kendine alıyor, ve siz bunları normal karşılıyorsunuz.
    AHZÂB-50: Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.)
    .
    Eğer allaha inanıyorsanız, onun iki omzunuzun üstüne koyduğuna saygı duyun, kullanın biraz...
    14 11 ...