• Özeti: 'Atatürk'e hakaret ettim ama işte sözlüğün içindeki durumundan ve insanı fazla meşgul etmesinden bırakıyorum.'

  Yerseniz öyle bir veda işte. Gider mi gider. Ama Atatürk'e ettiği hakaret için artık kimsenin onu adam yerine koymayacağını bildiğinden. Yoksa sözlük bozdu diye bırakacak adam değil, sözlüğü bozan kendi gibileri Zaten.

  Bu adam için aylarca şuna sempati göstermeyin Atatürk nefreti var, pkk sempatisi var dedim. Fotoğraf atıyor diye sempatik yaptınız herifi. Aha o Da sizden aldığı gazla Atatürk'ün resmiyle oynayıp, iğrenç bir hale getirip sözlüğün ta orta yerine sıçtı.

  Bu alpay kadar buna ilgi gösteren, her fotoğraf atışının altına entry giren kim varsa o Da suçludur, nokta.
  22 3 ...
 • Milli ve manevi değerleri, hadsizlikle oyuncak kıvamına sokup, eğlenmeyi maharet sayan, erdemlerini top yapıp klozete atmış varlıklar olduğu sürece, görmeye devam edeceğimiz ahlaksızlıklardır.

  Had bilmek, insan olmanın en temel erdemidir.
  Bu erdemden yoksun varlıkların gereken ceza verildikten sonra ivedilikle, terbiye edilmesi, eğitilmesi, " toplum huzuru" için olmazsa olmazdır.
  Evlat olsa sevilmez tayfası bunlar!
  9 1 ...
 • Bu akşam ankara yolcusuyum. Mamak’ta askerlik yapacağım. Oradan çankaya’ya geçeceğim. Döndüğümde yine buralarda olacağım sözlük. Kısa bir süreliğine elveda. Telefonumdaki tek sosyal mecrasın. Yaşadığım şehirde kullanan tek benmişim onu farkettim. Bunda bile yalnız kaldım. Hunharca eğlence isteyen akrabaları engelledim çünkü tarzım değil. Olayları abartmayı sevmiyorum. Neyse sözlük elveda işte. Dönünce ararım.
  11 0 ...
 • eski tip evlilikler de pek matah bir şey olmasa da günümüz evlilikleri bir facia.

  yeni evliliklerin eski evliliklere göre daha güçsüz olmasının belli başlı sebepleri var:

  1/beyin yerine hormonları koyma.

  2/cinsel özgürlüğün artması.

  3/insanların daha rahat yaşaması ve daha kolay şımarması.

  4/dinlerin insan yaşamındaki öneminin azalması.

  5/kadınların daha fazla güçlenmesi ve boşanabilme oranlarının artması.

  6/boşanmanın daha az tabu olması.

  7/doğamıza daha fazla dönmemiz.

  8/bencilliğin daha az ayıp olması.
  6 1 ...
 • (bkz: son hayal kurucu)

  Abla özledim seni. Keşke hesabı sildirmeseydin. Umarım geri gelirsin.
  7 0 ...
 • efendim kimsenin namusunda gözümüz yok ancak internet denen bu leb-i deryada bir nevi bilgi kaynağı olarak lanse edilen sözlüklerin, yüklenmiş olduğu bu edim gereğinin altını doldurma zaruretimiz mevcuttur. bu nedenle de bu bilgiye paylaşmak istedim.

  biliyorum, bir yazar olarak sözlük'ün bilgi kaynağı olması adına elimi taşın altına koyarken çok ciddi bir risk alıyorum. bu adam, beni tenhalarda sıkıştırtıp kötü şeyler yapabilir. (not: top değilim) ama üstlenmiş olduğumuz vazife nedeniyle ben bu riski alıyorum. buyrun efendim;

  kim jong un un eşi

  kim jong un un eşi

  kim jong un un eşi

  kim jong un un eşi

  görüldüğü üzere, değerli başgan kim jongun eşi hanıfendi son derece bebek, bir o kadar iliktir efendim.

  birazdan da dandanakan savaşının arkasındaki gizli gerçekleri, bilgi vermek saikıyla dikkatlerinize arz edeceğim efendim. ondan sonra vay efendim "nihat hep magazin yapıyor. nihat kimseyi yalayamaz" falan demeyin.
  48 3 ...
 • erdal eren

  608.
 • Erdal Eren, 25 Eylül 1961 tarihinde Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde dünyaya geldi. Ankara Yapı Meslek Lisesi öğrencisi olduğu dönemlerde aynı zamanda Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği'nin de üyesiydi.
  12 Eylül Darbesi öncesinde bir askeri inzibat erini öldürdüğü suçlamasıyla hüküm giyen ve darbeden sonra asılarak idam edildi.

  Erdal'ı gördüm
  Darağacında
  On altı yaşında
  Ölürken "netekim"
  Bir şey yapmazdı
  Sadece bakardı

  "Asmayalım da besleyelim mi?"

  https://video.uludagsozluk.com/v/erdal-eren-58927/  (bu şarkıyla tanımıştım kendisini)
  12 2 ...
 • özellikle bazı ünlüler ve futbolculara tavsiyelerdir.

  kaza yapınca aracı bırakıp kaçın.
  sonra 'polise gidilmesi gerektiğini bilmiyordum' deyin.

  alkol muayenesi filan hepsinden yırtarsınız.
  elinizi kolunuzu sallayarak hayatınıza devam edersiniz.
  10 1 ...
 • Her saat yapılır.
  Bankadan bankaya diğer hesaba geçme süreleri farklıdır. Bazı bankalarda 4 ten sonra yapılan eft işlemi diğer gün eft yapılan hesaba geçer.
  Gece yapılan eftler mesai saatinde hesaba geçer.
  Falan filan...sabahın köründe girdiğim entiriye sokayım.
  4 0 ...
 • azerilerle ilgili unutamadığım tek bir anım var, gerçi birçok var ama beni şoke eden bu olmuştu.
  öncelikle azerilerin birçoğu(en azından benim tanıdıklarım) birşeyi abartmakta tam bir profesyonel. bu ne olursa olsun, playstation öğret 24 saat başından kalkmazlar, oyun öğret onunla kafayı yerler vs... yine bu okunası anılarımdan birini paylaşıyorum;
  üniversite 1.sınıfım. istanbula yeni gelmişim. yurtta kalıyorum. yan odada 2 tane azeri kalıyor. kat baya eğlenceli, herkes kafa dengi falan neyse o zamanlar iyi iddaa yapıyordum. oda arkadaşımla beraber haftasonlarımızın bir kısmını iddaa oynamakla geçirirdik. birgün bu azeriler bizim odanın kapıyı tıklattılar, biz yine gazeteleri almışız iddaa programına bakıyoruz, tabi akıllı telefon falan mı var aq, 2-3 gazeteden iddaa yapmaya çalışıyoruz falan. neyse bunlarda o vakit yurda yeni geldiydi, selamun aleyküm aleykümselam demeye gelmişler. iyi dedim hoş çocuklar, oturun bi çayımızı için. yaktık sigaraları, aldık ellere çayları muhabbet ediyoruz. neyse aradan biraz zaman geçti, birisi dediki ne kadar çok gazete var falan. biz de arkadaşla beraber onların iddaa gazetesi olduğundan falan bahsettik çok hoşlarına gitti. bu arada azerbeycanda lise 3 yılmış çocuklarda 17 yaşındaymış. birisi dediki aaa bizim orada topaz var ona benziyor ama biz orda yaş küçük olunca oynayamıyorduk falan dediler. iyi dedim gelin öğretelim, sonra bayiye beraber gideriz ordan sonra takılırız. tamam dediler. neyse aldık ellere kağıt kalem adamlara iddaa öğrettik bak bu bu demek, şu şu demek. ikisi de birer kupon yaptı. dedik ki birader abartmadan oynayacaksınız bu oyunu yoksa götü kaptırırsınız. tamam dediler. 10ar lira 4 kupon yaptık bayiye gittik yatırdık. bizim arkadaşla yaptığımız kupon tutmadı, bu iki andavalın yaptığı kuponlardan biri tuttu. acemi şansı işte aq. amına kodumun salakları kupon tuttu nasılsa diye pazar günkü programa ikisi de 500er tl para yatırmış gelmiş, bize gösteriyorlar. ulan dedik naptınız amk deli misiniz divane mi? tabi bunlar hemen zannetmiş ki biz bu işi biliyoruz hep tutacak. tabiki yattılar. haftalar haftaları kovaladı, bizimkiler laptop, telefon satmaya başladı. oğlum saçmalamayın etmeyin, yok abi bu sefer tutacak. en son diğer 2 azeri arkadaşlarının mecidiyeköyde kaldıkları eşyalı aparttaki köşe takımını satmışlar. o kupon da tutmadı tabiki. bunlar sömestırdan sonra yurttan da çıktılar, yurt paralarını da basmışlar. sonra topuk. ikisi de bilgi üniversitesinde okuyordu. hatta diğer 2 azeri arkadaşları da öyle. sonra ne yaptılar ne ettiler bilmiyorum.
  2. sene bu sefer başka bir yurttayım. yine aynı katta yine bir başka 2 tane azeri. bahçeşehirde okuyorlarmış falan. hatta birisi reklamcılıkta mı ne yüksek lisans yapıyordu. ali atıf bir hoca derslerine giriyormuş onu anlatıyordu, hoca bunu çok beğeniyormuş falan. bizim eser yenenler de o dönem bahçeşehirde aynı bölümde yüksek lisans mı ne yapıyormuş, bunun sınıf arkadaşıymış. baya baya onunla beraber takılıyordu eleman, yaşı da bizden büyüktü zaten. neyse bigün bu geldi dediki kanka sen playstation oynamayı biliyo musun? tabi kardeş dedim. bize öğretir misin dedi, yanında da öteki azeri. tabi kardeş dedim ne demek aq. bunlarla bir iki defa playstation'a gittim. sevdiler ibneler. benim bahçeşehirde master yapan eleman, okul yerine playstation kafeye gitmeye başladı arkadaşıyla. okula uğramıyor pezevenk. en sonunda işi öyle bir abarttılar ki yurda bi playstation bi de sırf onun için ayrıca büyük tv aldılar, odalarına kurdular. adamlar günde 20 saat playsatation oynamaya başladı. yemin ederim abartmıyorum, yine bunlar bir başka 3 tane azeri arkadaşını yurda getirmeye başladılar, dönüşümlü playstation oynuyolar hepsi. çocuklar hergün bizim yurtta. gitmiyorlar aq. bizim elemanın master yalan oldu. bakın abartmıyorum bi ara odalarına gittim, elemanın biri yatıyor, 4ü oyun oynuyor. napıyonuz amk dedim, nöbetleşe yatıyoruz sırayla oynuyoruz dediler. adamlar 1 ay aralıksız böyle geçirdiler. hergün pizza ice tea playstation. yemin ederim bi ara odalarına kokudan girilmiyordu amk, sonra muhabbeti kestim. sonra yaz tatili falan girdi araya. ben eve çıktım ettim. ne yaptılar ne ettiler hiç bilmiyorum. numaralarını falan sildim attım aq başıma bela olurlar diye.
  velhasıl kelam böyle de garip bir millettir... en azından benim okulda yurtta vs karşılaştığım en az 10 azeri bu şekildeydi.
  7 2 ...