hubel

186.
 • Başına gelen eksi felaketinden dolayi büyük dert edindiğim yazar.

  ya ben de eksiliyorum hep sizi hubel bey. hiç beğenmiyorum zaten. entry'nizi bir başlıkta görünce canım sıkılıyor, 1 hafta sözlüğe yazmıyorum öyle de tiksiniyorum. ama onların yaptığı çok ayıp bence.

  Yine de dostunuzu düşmanınızı bilin diye yazdim.
  Fakat görüyorum ki teşekkür edeceğinize oranız buranız bir hayli oynadı. Siz bilirsiniz.
  4 0 ...
 • Hiç ayraç takıntım yoktur. Ama sizler sayfa kenarı kıvırırken veya dandik 1 liralık mıknatıslı ayraçlar kullanırken benim ayracıma hasetle bakabilirsiniz... Zenginlik zor...

  kitap ayracı olarak kullanılan şeyler
  9 4 ...
 • Evlat acısı gibi çöker yüreğe.
  insan silkelemenin legal yoludur, asap bozar.

  Ne demek içme, kafana zorla silah mı dayıyorlar zihniyeti?!
  işte hep bu zihniyet yüzünden ülkenin düştüğü acınası durum!

  Ahlaksız olmanin bile bir haddi hududu olmalıdır.
  Burası Türkiye' dir ve çay en çok tüketilen içecektir, ben yolcuyum, sen de dinlenme tesisisin.
  Ordan bakınca gerzek mi duruyoruz ulan dingoz!

  Nerde devlet, nerde yönetim?!

  Not: bolu -ankara arası, Düzce yakınlarında, konukoğlu dinlenme tesisiymiş, yazın bir kenara!
  6 0 ...
 • Maalesef ki annesi idi.
  Şurada annesi ile olan seviyeli ve tutkulu birlikteliğimize değindim az önce.

  https://m.uludagsozluk.com/e/41569834/

  Devamını Yazmamı isteyen arkiler çıktı, elbette ki bu ibretlik anektodu size vereceğim. iŞteyiM ama inşallah bu dramı sizlere tam aktarabilirim şu an...

  ---

  Şimdi, biz benim bu kaynana ile konu komşu geziyoruz falan sürekli. Mükemmel bir ikiliyiz. Oğluyla haftada 1 görüşsem de anasını asla ihmal etmiyorum. Sabahlara kadar telefonda konuşuyoruz bazen.

  Ama oğluyla tartışSak hemen olaya müdahale etmeye başladı. Yok tansiyonu çıkıyor, oracıkta kalp ritmi bozuluyor, huzursuz ayak sendromu tutuyor, dalağı şişiyor ya da en olmadi çişi falan geliyor !

  Kadını kırmadan, "sen karışma işine bak ikile hadi naaşş!" Diyoruz kibarca ama yok illa o fındık burnu geliyor giriyor ilişkinin içine.

  Bir de ağlamasa sorun yok. Döşüne vura vura ağlıyor.

  Oğlu bir gün benim yüzümden bu kadina fena bagirmis. Duyunca siktim belasını kadına ne bagiriyorsun dingil, gücün varsa bana saldırsana ! Kadın da çok üzülmüş tabii, kafasında oğlunu tamamen bana kaptirdigini falan düşünmüş.

  Birden bana karşı tepkileri değişti. Hani yine seviyor gibi yapıyor ama esasında ayağının ucuyla ittirip balkondan aşağı atacak yani. Hissediyorum.

  Neyse, biz oğlu ile gel-gitli saçma sapan bir ilişki yaşıyoruz. Dövüşüyoruz ama yine de goygoya devam.

  Ben bir gün motosiklete merak saldim. Bulut kardeşiniz de motosiklet öğretiyor bana. Vay babam vay !

  Bunu bizimki duydu ertesi gün "bulut beni motosikletle gezdirsene" diyor. Anladık kiskandigini ama gönlünü de ediyoruz. "Tamam olur" diyor. Kadın türbanlı biri, çekti pardesüsünü bindi motosiklete. Kafasına da benim taktığım kaskı takti. Allah' ım oğlu, göbeğine kadar sakallı küpeli bir tip. Satanistin biri islami kadını bindirmiş ayin yapılacak yere kesmeye götürüyor gibi. Akaksksk.

  Neyse 10-15 dakika gezdirdi bu anasını. Geldiklerinde kadın bana şöyle burun kıvırarak baktı, "oğlumla da motora binmek çok iyi geldi" diyip eve çıktı.

  Artık beni eskisi kadar aramiyor ve güne de çağırmıyor. Kısırları bensiz yemeye başladı.

  Derken, bizim oğluyla kavgalar da artık aldı başını gitti. Boş zamanlarımızı kavga ederek değerlendiriyoruz falan.

  En sonunda bulut bana "artık görüşemeyiz. Kendine iyi bak" Dedi.
  AA neden ki?
  Yani sana iki saat küfür etmiş, şerefsiz, orospu cocugu falan demiş olabilirim hatta bekle seni toprağa diri diri gömeceğim diye tehdit falan da etmiş olabilirim ama neden ki? Ayrılmak neeemiş be? insan insanı ölümle tehdit etti diye de ayrılınır mıymış?

  Fakat, ayrıldık.

  Çünkü annesi biz telefonda kavga ederken kendini koltuktan yere atıp bayılmış.

  Hemen hastaneye götürmüşler. En yakın hastane de onkoloji Hastanesi olduğu için oraya götürelim madem demişler. Doktor da ee, geldiniz madem, ben de bir parça alayım biyopsi yapayım oldu olacak demiş. Yapmışlar biyopsiyi. Sonuc, hemen ameliyat !

  Kadın işten izin almış. Son zamanlarda sıklıkla izin aldığı için patronu Ona da "hadi sen gelme artık" diye yol vermiş.

  Olaylar domino taşı gibi arka arkaya devrile devrile dramatik bir hal almış.

  En son geçmiş olsun diye bunu aradığımda, bana otomatik mesaj attı "dersteyim" diye. Hayır 55 yaşındaki kadın neyin dersinde olacak ?!!

  Oğlu bir süre gizli gizli görüşmek istedi. "Hayır !" Dedim. "Anneni senden daha çok seviyorum !"
  14 6 ...
 • sahaya takımı bajic'le, sakat emreyle çıkartıyor; robinho'yla adebayor da kenarda iddia kuponu dolduruyor.

  sonra çıkmış diyor ki bizi dövdüler. ne oynatıyorsun sen sahada? bırak allahını seversen.

  halkın parasını veteran topçulara yedirdiniz, başarılı da olamadınız.

  hayatınız israf.

  o paraya memlekete kaç okul, kaç hastane yapılırdı... kaç garibanın karnı doyar, kaç çocuğa burs verilirdi...

  epureanu varsa hoca, epureanu yoksa emanetçi.
  10 0 ...
 • Bir kere böyle bir gaflete düşüp tanıştırdım. Biz iki erkek kardeşiz, annem senelerce kız çocuğu diye çıldırırdı. Tabii bende annemin bu hassasiyetini bildiğimden tanıştırma konusunda çok hevesli görünmemiştim. fakat kız arkadaşımın ısrarına dayanamayıp kabul ettim. Anneme durumu haberdar ettim. Tabii Annem eve "gelin" adayınının gelmesinden çok, bir kız çocuğu olacakmış gibi heyecanlı ve telaşlıydı. Tanıştılar, birbirlerinin telefonlarını falan aldılar. Annem doğum gününde benden önce koşar hediyesini alır. Eve her geldiğinde elbiseler, kolyeler, envai çeşit hediyelere boğardı. Çeyizinde eksik neyse ben alayım. Sen paranı biriktir kızım falan derdi. Kendi kızı olsa bu kadarını yapmazdı heralde. Neyse hanımefendi benden ayrıldı. Herhangi bir sebebi de yoktu. tabii ben bunu bir ay anneme nasıl anlatacağımı düşündüm. Ayrıldıktan sonra hiç ayrılmamışız gibi annemle bir süre daha konuşmaya devam etmiş. Sonra annem aradığında uzun süre telefonlarını açmamış. Annem uzunca mesajlar atmış, kırıcı veya üzücü tek kelime etmemiş, Onlara dahi tek kelime cevap vermemiş.annem baya ağladı, üzüldü. Terkedilmek, ayrılmak falan hikaye yani. Ben o gün en çok anneme üzüldüm. Olayın özüne gelecek olursak, sevgiliniz, eş adayınız, her neyse işte. Ailenizi, annenizi, babanızı, kardeşinizi, kendi ailesi gibi kabullenebilecek mi? Tanıştırmadan önce bunu milyon kere düşünün.
  8 0 ...
 • ikinci yarı gösterdiği performansı, ortaya koyduğu karakteri ifadeye dökebilmek çok zor. kulübede başladığı sezonu bu şekilde bitirmesi tek kelimeyle muhteşem bir iş. feghouli’nin yeteneği herkesin malumu fakat sezon başındaki noktadan bu noktaya gelmek her şeyden önce büyük bir karakter ister.

  eğer gelecek sene şampiyonlar ligi arenasında da başarılı olmak istiyorsak, takviyeye ihtiyacımızın olduğu mevkilere de birer feghouli bulmak zorundayız. bu sezon bunun eksikliğini şampiyonlar ligi’nde yaşadık ve görüldüğü gibi büyük maçlar, böylesine çetin sezonlar bu tür oyuncularla kazanılıyor.

  dün de dahil, çok kritik anlarda attığı buram buram kalite kokan golleriyle çoğu maçı söktü kopardı. tartışmasız sezonun yıldızı, ödüllerin en anlamlısını da kendi tırnaklarıyla kazıya kazıya aldı.
  5 0 ...
 • Yıllardır burda takılıyorsun. Yaşıtların sevgili yaptı, evlendi, çoluk çocuğa karıştı.
  Sen daha kendine bir koca bulamadın ya ne diyeyim sana!

  Neyse o kadar bekledin, 8-9 sene daha bekle, bizim oğlan büyüyor.
  Ona alayım bari seni.
  3 1 ...
 • uygun fiyata laptop almam gerekiyordu satıcının kafasını karıştırmak için bizim ekonomi yönetimini örnek aldım ki fiyat ucuzlasın hiçbir şey anlamasın. kararlı ve sürdürülebilir bir yapıya dönmek istiyorum dedim. Efendim dedi. Siz de katılımcı olursanız değişimi hedefleyelim dedim. birader yanlış geldin dedi. Güçlü temellere ve reflekse dayanan bir fiyatta anlaşalım. zor günlerden geçiyoruz bunu paydaşlarla kararlaştıralım dedim. yaka paça mağazadan çıkardılar beni. Çok üzgünüm..
  8 1 ...
 • 55 ve 62 arası bu iş için en ideal yaştır. Bu yaş aralığında kadının hem karakteri hem bedeni yeteri kadar olgunlaşır. Ne istediğini bilir. Dinginleşir. Kendini evine ve eşine adayabilir. Hem hamile kalma riski de olmayacağından rahat rahat cima eyleyebilirsiniz. Doğum kontrol yöntemlerine tonlarca para dökmenize gerek kalmaz. Ne? Dalga mı geçiyorum? siz başlattınız…
  7 2 ...