• kayınpederini baklavayla zehirleyen adam

Antalya'da boşanma aşamasındaki eşinin gittiği babaevini önce kurşunlayan sonra sosyal hizmetler görevlisi gibi eve gönderdiği 2 arkadaşının ikram ettiği baklavayla kayınpederini zehirleyen şüphelinin daha önce de zehri meyve suyuna karıştırarak eşini zehirlediği ortaya çıktı. Mağdur kadın, bu olaydan sonra birkaç günde kendine gelebildiğini belirtti. Hayatta kaldığı için çok mutlu olduğunu söyleyen kayınpeder, ''Bundan sonra eşimin yaptığı baklava dışında yemem" dedi.

http://Https://www.ntv.co...is,viw__hBl4Eyp-Nvn_Shw0g
    4 0 ...
  • fransız basınından erdoğan ı sarsan adam yorumu

Le Figaro Türkiye muhabiri tarafından hazırlanan "Mansur Yavaş, Recep Tayyip Erdoğan'ı sarsan adam" başlıklı haber, Mansur Yavaş belediye başkanlığında Ankara'yı ele aldı. "Bu bir insan hikâyesi olduğu kadar bir şehrin hikâyesi" ifadeleriyle başlayan haber, Yavaş dönemi öncesi Ankara'yı şu sözlerle anlattı: "Betonlarla dolu, cazibesiz bir başkent". 

Yavaş'ın Ankara'dan "modası geçmiş yapıları, dev dinazor heykellerini" kaldırdığı belirtilen haberde, başkente bisiklet pistler, park süslemeleri, yenilenebilir enerji ve demokratik katılımın getirildiği anlatıldı. 

Haber için Le Figaro'ya konuşan Yavaş, "Ankara'da yıllar boyuncu kişisel çıkarlar halkın çıkarlarının önüne koyuldu. Ankara'ya hakkını geri vermenin zamanı" dedi.

Yavaş, kendisinden önceki yönetimin görevden ayrılmadan önce "büyük bir temizlik" yaptığını söyledi ve "Arşivler kayboldu, envanterler, AKP'ye yakın inşaat şirketleriyle imzalanan anlaşmalar..." diye ekledi. 

https://t24.com.tr/haber/...ogan-i-sarsan-adam,918010
    5 0 ...
  • 2 hareketle balon yapıp havaya salarım bunu.

Size el kol hareketi yapan vurmaya kalkan cazgır feminik kızın elini götüne sokabilirsiniz.

Korkmayın eşit haklar istiyorlarsa eşit dayaktan da yararlanmalılar.

1 60 boyuyla 2 m lik adama diklenen gönül insanı
    7 0 ...
  • her sınıf aracı kullanan bir erkek olarak tamamıyla katıldığım önerme.
    ilk kullandığım araç manuel kartal slx ve gerekli gereksiz vites atıyordum.
    Vitese dokunmak hoşuma gidiyor bunu önceleri kendime itiraf etmekte çok zorlandım fakat zaman geçtikçe manuel vites bağımlısı olduğumu kabullenmem uzun sürmedi.
    bazen ışıklarda vitesi boşa alıp sağa sola sallıyordum sanki... Neyse.

daha sonraları otomatik vitese geçince artık iyice kendimden emin oldum ben iflah olmaz bir ılıktım. nasıl bir delikanlı kendi devrini ayarlamadığı bir arabayı kullanırdı ki?

hakimiyet bende değilse pasifim diye düşündüm. artık bu gerçekle yaşıyorum...
    6 0 ...
  • son derece tehlikeli bir eylem ve neticesidir.

arkadaşlar samuray kılıcı mı sokuyorsunuz? balyoz mu indiriyorsunuz? vidanjöre mi bağladınız. tekne babafingosu mu dikiyorsunuz? kolonu alıp evin statiğini mi bozuyorsunuz?

bakın yapmayın. ben, hiç seks yapmadım ama son derece zararlı bir şey olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. üstüne siz, bir de böyle çığlık çığlığa bırakmak falan diyorsunuz.

yapmayın. insan, insana bunu yapmaz. size yapsalar hoşunuza gider mi?

keşkisime kimse seks yapmasa. hele şu pandemik, endemik ve jeotermik dönemde...
    3 1 ...
  • Muğla’nın Menteşe ilçesinde Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın geçtiğimiz gün kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından çıkan iddialar sonrası eşi Esen Baş, “Basında yer alan dilekçe doğru. Eşim evde bana baskı gördüğünü anlatıyordu” dedi.

mobbing yüzünden ölen enstitü müdürü
    mobbing yüzünden ölen enstitü müdürü

Muğla il Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin, vefat eden Baş’tan usta öğretici sınavında başarılı olanların listesine müdahale ederek değişiklik yapmasını istediği öne sürüldü. Baş’ın bu değişikliğe itirazının ardından Töre’nin ‘işine gelmiyorsa, prensiplerine aykırı ise istifa et’ dediği iddia edildi.

Baş’ın, yaşanan olaylardan sonra Menteşe Kaymakamlığı’na dilekçe verdiği öğrenildi. iddialar arasında Hüdayi Baş'ın, il Milli Eğitim Müdürü’nün hakarete varan ifadeleri üzerine fenalaşarak makam odasını terk ettiği ve Milli Eğitim Bakanlığı'na dilekçe yazdıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öne sürüldü. Baş, kısa bir süre sonra ise vefat etti.

Basında çıkan haberler sonrası, Muğla il Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı yazılı açıklamada, “Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ı makam odamdan kovduğum, fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı ve hastanede hayatını kaybettiği iddiası asılsızdır” dedi.

Hüdayi Baş'ın eşi Esen Baş ise eşinin Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından baskı gördüğünü doğruladı. Esen Baş, "Basında yer alan dilekçe doğru. Pervin Töre'ye benim tepki gösterdiğim konusundaki ifadeler ise gerçeği yansıtmıyor. Zaten ben Pervin Hanımla hiç karşılaşmadım. Eşim evde bana baskı gördüğünü anlatıyordu" dedi. Olayın soruşturulmasına ilişkin başvuru yapılıp yapılmadığı sorusunu yanıtlayan Esen Baş, "Eşimin vefatının ardından Bakan bey ve genel müdür beni aradı. Bana 'hak yerini bulacaktır' dediler. Şu an eşimin vefatının üzüntüsü nedeniyle bu işlerle uğraşamıyorum" diye konuştu.

2015 yılında dönemin Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, sakalı ve kıyafetinden dolayı öğrencilerinin önünde azarlayıp "anarşist" diye niteleyerek sınıftan kovduğu öğretmen Halil Serkan Öz, olayın ardından kalp krizine yenik düşerek vefat etmişti.

https://www.birgun.net/ha...dugunu-anlatiyordu-315135

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş’ın yaşamını yitirmesi nedeniyle hakkında “taksirle ölüme sebebiyet vermek” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulan Muğla il Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkında soruşturma izni verildi.

Cumhuriyet’in haberine göre Töre’nin soruşturma izni kararına itiraz ettiği öğrenildi. Baş ailesinin avukatı Yaşar Güzeller, Töre’nin iddialara ve incelemelere karşın tedbiren görevden alınmamasına tepki gösterdi.

https://www.birgun.net/ha...-ama-gorev-basinda-324938
    4 1 ...
  • aga eleştirirken sağlam eleştirmek lazım.
    bu konuda eleştirilecek bi şey yok.
    borsanın herhangi bir işletmeden farkı yoktur. bu memlekette neler satıldı. bu da satılır.
    bazıları herhalde borsa satıldı denince bütün kağıtları ile falan satıldı sanıyor.
    öyle bi durum yok.
    borsanın binaları, elinde bulundurduğu işlem yapma hakları felan gibi şeyler satılmıştır.
    abartmayınız.
    2 2 ...
  • kader

627.
  • Bir belirlenim olduğuna inanmıyorum ama her şeyin bir vakti olduğunu biliyorum. Bir şeyler mümkün olmuyorsa zamanı değil diyorum zorlamamak gerekir. Hiçbir şeyi aşırılaşarak oldurmaya çalışmıyorum. Başımıza gelen kötü durum, hata veya olumsuzlukların bu zorla oldurma isteğimizden kaynaklandığını düşünüyorum. Kötü veya güç olana olması gerekenden fazla üzülmüyorum çünkü ya zamanında yaşanmamıştır ya da daha iyisini olgunlaştırmak için bir süreçtir. Bu perspektiften baktığım için insanlar beni rahat, fazla rasyonel ve duygusuz olarak tanınmıyorlar. Aslında olması gereken kadar duygusal ve akılcıyım.

Bir bebeğin dünyaya gelmesi bir olgunlaşma içerir. Anne ve babanın sevişmesi, annenin acı çekerek doğurması ve babanın da kadının buhran ve kaygısını çekmesi gerekir. Acı olmaz ise mutluluk olmaz. Mutluluk içinde acıyı barındırır. Haz olan iyi acı olan kötü değildir. Bu ikisinin dengesiyle insan mutlu, kişisel mutlak doğruluğunda ve eyleminde kalabilir.
    0 0 ...
  • Baya iyi iş olmuş. ilk baslarda sakin Belli bir yerden sonra drama dönüşüyor. En güzel yanı oyuncu kadrosu çok çok iyi. Bir gecede bitirdim o kadar sevdim. Dizinin netfilxde olması büyük avantaj çünkü çok fazla duraksama var sanırım tek kötü yanı bu. duraksamalarda sessizlikte ileri alınca sıkmıyor ama diğer türlü izleyeni uzaklaştırabilir.
    0 0 ...
  • Mutlaka konuşulmalı. Seks olmadan aşk olmaz.
    0 1 ...