• her bayramda hayalimin başlığıdır aile saadeti. düşünsenize bayram sabahı olmuş, eşiniz sizi bayram namazına kaldırmış, siz çocuğunuzla veya aile büyüğünüz ile bayram namazı kılmışsınız. sonra eşiniz ile bayramlaşıp annenize babanıza bayram kahvaltısına veya size kahvaltıya gelmişler. ama hiç fitne fesat olmadan, eşinizi benimseyen bir ailenizin olması, eşinizin de size ve ailenize layık olması müthiş bir lütuf olmalıdır. inşallah allah seven herkese nasip eder diyelim.
  6 0 ...
 • Normaldir gayet. çok kişiyle buluştum. Bir tanesiyle yıllar süren diyalogumuz oldu bir tanesiyle hala görüşüyoruz 1 yıl olacak sohbet ediyoruz, yürüyüş yapıyoruz, kahve içiyoruz bir tane bayan arkadasin evinde bile kaldım. Denk gelirse görüşmeye devam edeceğim. Yeni insanlar tanımak muhabbet etmek güzel geliyor.

  Tabii abazan eli bilmem neresinde nerden kız düşürsem diye düşünen embesillerin bu tür olayları sırf cinsellik amacıyla gördüğünü biliyorum.
  5 0 ...
 • Boşanmış erkeklere neler yaşadığını bilmeden kötü gözle bakma durumudur. 2 sene oldu boşanalı 4 yaşında kızımla kalkaldık. Eski eşim saçma sapan sebeplerden tartışma çıkarıp boşanmayı seçti kızının velayetini bile istemedi düşünün nasıl biri. Erken yaşta evlendik belki de hata buydu. Yeni insanlarla tanışmak istiyorum haliyle sıkıntı ise tam bu noktada başlıyor. Birkaç görüşmeden sonra boşanmış olduğumu kızımla yaşadığımı anlatınca nedense ani bir soğuma oluyor haliyle üstelemenin anlamı yok. Başarısız bir evlilik geçirmek bundan sonrasının da aynı şekilde devam edeceğini göstermez. En doğrusu kendim gibi boşanmış birini bulmak olacak sanırım. Yaşımdan dolayı o da pek mümkün görünmüyor. Boşanmış olmak inan zor sürekli peşin hüküm veriyor insanlar ve yeni bir hayat kurmak uzak kalıyor. Neyse içimi döktüm en azından.
  12 0 ...
 • --spoiler--

  Yaşamak bu yangın yerinde
  Her gün yeniden ölerek
  Zalimin elinde tutsak
  Cahile kurban olarak
  Yalanla kirlenmiş havada
  Güçlükle soluk alarak
  Savunmak gerçeği çoğu kez
  Yalnızlığını bilerek
  Korkağı döneği suskunu
  Görüp de öfkeyle dolarak

  Toplanır ölü arkadaşlar
  Her biri bir yerden gelerek
  Kiminin boynunda ilmeği
  Kimi kanını silerek
  Kucaklıyor beni Metin Altıok
  Aldırma diyor gülerek
  Yaşamak görevdir yangın yerinde
  Yaşamak insan kalarak

  Kucaklıyor beni Metin Altıok
  Aldırma diyor gülerek
  Yaşamak görevdir yangın yerinde
  Yaşamak insan kalarak
  Yaşamak bu yangın yerinde
  Her gün yeniden ölerek.

  --spoiler--
  7 0 ...
 • Apaçık bir gerçektir.

  Abim tatilden dönüyor, şu an yolda. En iyi ihtimalle akşam sekizde evde olacak. Şu an saat dört. Annem bana "sofrayı kursam mı?" diyor. "Yuh!" Dedim. "Dört saat var daha."

  Geçmiş günlerde nammu okuldan gelir, öğle yemeği de yememiştir.
  - Anne ben ölüyorum açlıktaaannn!!
  + yemek yapmadım nammu ya, tost yap hadi kendine.

  sonra "ne alakası var ben ikinizi de aynı seviyorum."

  Geçiniz efendim. Tamam beni de çok seviyor ama abime aşık.
  10 3 ...
 • Kişinin açtığı başlığa entry giren her yazara, ayrım yapmadan verdiği açık artı oyun adı.

  En azından bende böyle. Yazdığınız şeyi okumuş, kendisi de teşrif etmiş ve entry girerek fikrinize olumlu ya da olumsuz bir destek sağlamış. Bunlar güzel şeyler.

  Okuyun yazın sözlüğe can verin. *
  12 1 ...
 • minik kuş tarafından tutulan kapıdır.

  https://images.vidivodo.c...10070208530437227.mp4.jpg

  ne güzeldi susam sokağı bee. edisi büdüsü kurabiye canavarı kırpığı minik kuşu..

  https://static.birgun.net...-aktarilacak-207679-5.jpg
  5 0 ...
 • 4 haftadır sallayıp anca dakika kazandığım kampanya. bugün bayramın hatrına internet kazanırım dedim ama yok arkadaş bari 500 megabayt vereydi. hayatta ki şansım gibi. dakika da yaramıyor ki, eşim dostum arkadaşım akrabam telefonda konuşmayı sevmeyen cinslerden. siz ne kadar içtenlik ile bayram kutlasanız da, karşıda ki bayram sevincini tam yaşamıyorsa size samimiyetsiz damgasını yapıştırıyorlar. ama ben hep derim. değişen bayramlar değil biziz. bayramlar hep aynıydı ve aynı. bizler değiştik.
  7 0 ...
 • Adamlar ekiyor, biçiyor, hayvancılık yapıyor, sanayiye yatırım yapmışlar, her yerde rüzgar gülleri, güneş panelleri, çöplerini evde bile 3 farklı çöp kutusunda ayrıştırıyorlar.

  insanların Çoğu gereksiz bir şey almıyor, aldığı şeyi çok uzun süre kullanıyor.

  Medeniyet ve üretim... Bazı şeyler tesadüf olmuyor.
  11 0 ...
 • Falih Rıfkı Atay, Atatürk'ün hayvanseverliğinden ve kurban karşıtlığından şöyle söz etmiştir: ''ince ruhlu insanlar gibi atatürk de hayvanları severdi. kurban kestirmezdi. 'ömrümde bir tavuğun boğazlandığını görmemişimdir.' derdi.''
  gazi paşa'nın kütüphanecisi nuri ulusu da benzer şeylerden söz eder: ''atatürk kurban bayramında veya herhangi bir törende kurban kesilmesine karşıydı... bu hayvan velev ki bir tavuk olsun, kesilmesine tahammül edemez ve de huzurlarında katiyen hayvan kesilmesini istemezdi. 'şaşırıyorum şu tavuk, hindi, koyun kesenlere, kasaplara... nasıl o bıçağı alıp da canlı canlı bir yaratığı kesip, öldürüp; derisini, içini dışını oyup çıkarabiliyorlar, bayağı yürek isteyen bir iş' der ve sonra 'allah allah' diye başını sağa sola çevirerek şaşkınlığını mimikleriyle ifade ederdi.''

  atatürk, yurt gezilerinde de şehre teşrif ettiğinde kendisi için kurban kesilmesini hiçbir zaman istememiş ve zaman zaman tepki göstermiştir. hatta atatürk, bi ara hayvanların kurban edilmesine o kadar çok üzülmüştür ki, soluğu dönemin diyanet işleri başkanı rıfat börekçi'nin yanında alarak, kurban bayramı'nda kurban kesmek yerine hayır kurumlarına bağış yapılmasının dinen caiz olup olmadığını sual etmiştir.

  - kaynak: akl-ı kemal (Sinan meydan).
  4 2 ...