• Evlilik hayat birleştirmektir, evet. Ama hayatını birleştirdiğin insanla sürekli kıç kıça olmak zorunda değilsin bence, günümüz ilişkilerinde bile kişisel alana saygı duymayan insanların evlilikte buna saygı duymasını bekleyemem, ama bir gün evlenirsem kendi kişisel alanımı yine tutacağım, kendime vakit geçirmek için bir alan tanıyacağım.Sonuçta bir bireyim hayatımı ne kadar birleştirmiş olursam olayım kendi alanım olmalı, olmak da zorunda.Buna saygı duymayan insanla işim de olmaz zaten, hayatım güzelleşsin diye evlenmeli insan, keyfi evlenmeli.Herkes evlenmek yada ebeveyn olup ‘neslini’ devam ettirmek zorunda değil sonuçta dğnya nüfus patlamasında.Bunlar olmadığı sürece evlilikler gerçekten erken bitiyor ve arada ki sevgiyi öldürüp birbirinden bıkmış zoraki evlilikler, ve o ilişkinin çürük meyveleri mutsuz çocuklar ortaya çıkıyor.
    6 4 ...
  • Sosyal medyadaki üç beş ergenin etkisi sanılması çok naif bir açıklama çabasıdır.

15 temmuz'dan sonra cezaevleri doldu. Olası sebeplerden biri bu olabilir.

Kardeşim madem cezaevleri doldu, yenilerini yaparsın. Memlekette çimento mı yok, demir mi yok... Sokaklar zaten bilmem kaç suçtan sabıkalı itten geçilmiyor. Biri yakalanıyor, haberlerde deniyor ki 20 ayrı suçtan sabıkalı. Ama üç yıl bile yatmamış, 21.suçunu işliyor! Ha eğer akp'yi kızdıran bir tipse o ayrı... Sürüm sürüm süründürürler.
    3 0 ...
  • Vicdanları sızlatacaktır.

https://www.sozcu.com.tr/...eet-atan-kalacak-5732808/

Sucukçu muhasebecisi'nin geçmişte sık tekrarladığı "mağdurun rızası alınmadan af olmaz" sözünde aynen diğer sözleri gibi zerre samimi olmadığını göstermiştir.

Ona da karşıyım ama affedeceksen devlete karşı suç işleyenleri affet, bu ne ya?

Yanlış anlaşılma olmasın, sadece sucukçu muhasebecisi değil, bu tasarıya destek verecek tüm lider ve milletvekilleri suçludur. Fakat en büyük suç tabi ki sucukçu muhasebecisi'nde...

Bunların alayının tuzu kuru. Kezzapçının, bıçakçının, tecavüzcünün filan bunların ailelerinin etrafında işi olmaz. Hepsi zengin, hepsi korumalarla geziyor, korunaklı sitelerde yaşıyorlar. Bunlarda insanlık, adalet arayanın aklına turp sıkayım.
    8 0 ...
  • Yürümeyecek ,ayakta zor duran ,duvarları zoraki çatılmış çatısı tam kapanmamış illaki bir şekilde eski parlamenter sisteme rücu edecek tek adam başkanlık sisteminin problemlerle dolu yapısı gereği sürekli ürettiği sorunları bugün fatih söyleyecek yarın Ahmet öbür gün Mustafa. Her söyleyeni tutuklamaya nereye kadar güç yetecek peki. .kral çıplak işte kardeşim çıplak. .
    8 1 ...
  • Muhtelif güzel kokan yerlerdir;

Çam ormanı
    Deniz sahili
    Aktar (baharat) dükkanı
    Attar (ıtır, koku satan)
    Gül ve lavanta bahçesi
    2 0 ...
  • elazığ

517.
  • bu sene herhalde çekmediği dert tasa ızdırap kalmayan memleketim. hepimizin malumu çok sarsıcı, korkunç bir deprem atlattık ve on binlerce insan evinden çıkmak zorunda kaldı, buz gibi havada sokaklarda yattı. fırsatçılık yapan kanı bozuk hemşehrilerinden yediği tokadı yine her zamanki gibi devleti, ordusu, jandarması ve büyük türk milleti sayesinde hafifletti. acılarını dindirmese de, rahata ermese de birazcık hüznü dağılıyorken bir de korona belası çıktı, insanlar işine gücüne gidemez oldu. deprem dolayısıyla sarsılan şehir ekonomisi bu virüs nedeniyle bir darbe daha yedi. hakikaten zor zamanlardan geçiyor memleketim ancak biliriz ki her gecenin bir sabahı vardır, değil mi?

saat 6.. sabah olmuş, gün doğmuştur elazığ'a... geçecek bu günler elbet... yine harput kalesinde şanlı bayrağımızın gölgesinde serinleyeceğiz, yine orciğimizi ışkınımızı yerken gürül gürül akan murat nehrini seyredeceğiz..
    3 0 ...
  • siz yazarlara sorulur. Ben Çok yiyip ondan sonra kendimi kusturarak çıkarmıştım bile isteye yediklerimi çıkartıp israf etmek olabilir en son günahım.

(bkz: bilemiyorum Altan)
    4 2 ...
  • Ahhh ahhh. Şuraya bilimsel bir not bırakayım da ayrılık acısı çekenlere yardımcı olsun. Belki biraz rahatlarız.

Bir ilişki bittiğinde umutsuzluk, kaybolmuşluk ve suçluluk hissedebilirsiniz. Bu zorlu zamanlarda hassaslaşmak çok normaldir. Genelde bu hislerin peşinden kin ve öfke gelir. Ayrılık sonrası süreç ne kadar zor olursa olsun kendinizden şüphe etmenize yol açmasına izin vermeyin.
    Ayrılık acısı fiziksel acı kadar gerçektir

New York'taki Columbia Üniversitesindeki araştırmacılar, yakın zamanda ayrılık yaşamış üniversite öğrencileri üzerinde, fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme (fMRI) yardımıyla bir çalışma yaptılar. Bu çalışmanın sonuçlarına göre, eski partnerlerinin fotoğrafı gösterilen öğrencilerin beynindeki nöronlar, tıpkı fiziksel acı çekermiş gibi tepki veriyor. Acıyı hayal etmiyorsunuz, ve her fiziksel acı gibi, ayrılık acısının da iyileşmesi zaman alıyor. Kalbiniz de zihniniz de zamanla iyileşecek. Beklenmedik bir ayrılık sonrası, zihnin de bedenin de yeni duruma adapte olması zaman alır.

Kendi değerinizi fark edin

Ayrılık sonrasında hepimiz, "Ne yaptım? Yeterince iyi değil miydim?" gibi, kendi değerimizi sorgulayan fikirlere yöneliriz. Bir ilişkinin bitmesinden daha değerlisiniz. Çoğunlukla, ayrılıklar sizin yaptığınız veya yapmadığınız şeylerle alakalı değildir. ilişkiler güçlü tecrübelerdir ve her ilişkiden çıkarılacak bir ders vardır. Özgüveninizi yıkan negatif sorular sormak yerine, "Ben bu kişiden ne öğrendim?" sorusunu sorun. iyi yöne odaklanın. Bu ilişkinin hatıralarını sonraki ilişkilerinize taşıyacaksınız. Bir kişinin duygusal varlığınıza yaşattıklarını bir sonraki ilişkinin temeli olarak kullanmayın.
    Dünyanız başınıza yıkıldı, ve zorlu bir süreçten geçtiniz. Ancak bu durumun yeniden başlamak için mükemmel bir fırsat olduğunu fark etmeniz çok önemli. Sizin ne kadar harika olduğunuzu anlayamayan birinin peşinden sürüklenmek istemezsiniz. Yapmak istediğiniz, ama partnerinizin yapmak istemediği şeylerin bir listesini çıkarın, ve gönül rahatlığıyla şimdiye kadar yapamadıklarınızı yapın.

Hissettiğiniz eksikliğin yerini doldurmaya çalışmayın

Ayrılık acısı şiddetlidir. Ama bu acının yerini dolduracak bir şey aramayı bırakın. Bunu yapmak, iyileşme sürecinizi bozar. Eğer hemen başka bir ilişkiye girerseniz, iyileşemezsiniz. Kurabiyeler veya içki şişeleri de iyileşmenize yardımcı olmaz. Terapi ise duygularınızla başa çıkmanın en iyi yollarından biridir. Meditasyon, yoga ve yürüyüş yapmak, evde oturmak sizi rahatsız ettiğinde uygulayabileceğiniz yararlı terapi yöntemleridir. Bir şükran güncesi hazırlayın. Her gün, sizi mutlu eden üç şeyi not alın. Odağınızı biten ilişkinizde tutmayın.

Başkalarına cömertçe verdiğiniz sevgiyi kendinizden esirgemeyin

ilişkiye verdiğiniz tüm sevgiyi düşünün. Mutlulukla hazırladığınız yemekleri düşünün. Neden aynısını kendiniz için yapmıyorsunuz? Kendinize sevgi ve ilgi göstermeye başladığınızda, dünya da bunu fark eder. Sevginizi en çok hakkeden kişi kendinizsiniz. Kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Kendinize bir dünya yarattınız, ve sırf bir kişi o dünyadan çıkmaya karar verdi diye dünyanın sonu gelmiyor. Kendinize sevgi duymak bencillik değildir. Kendinize sevgi göstermek, iyileşmenizi sağlayacak ana etkendir. Ayrılıklar, boşanmalar ve ölüm hayatımızı değiştiren tecrübelerdir. iyileşmeniz için zaman tanıyın. Kendinizi sevin ve doğayla bağ kurun. Arkadaşlarınızla ve ailenizle zaman geçirin. Yalnız değilsiniz.

Alıntıdır...
    4 0 ...
  • milimlik

57.
  • walpurgisnacht adlı yazarın neden sürekli geleceğe gittiğini sonra da hadi madem gitti niye döndüğünü assssla anlamayan yazar.

Hatta Zaten hiçbir şeyi anlamayan yazar. Şiirden de anlamıyor olabilir.
    3 0 ...
  • Burda tanıdığım bazı kızlar reelde tanıdıklarıma bin basar. Makyajcı tayfa değil , okuyorlar fikir paylaşıyorlar , goygoy yapıyolar. Her şey var. Ben seviyorum.
    8 1 ...